Elite Dangerous Balkan Community Thread

Totalno picnuta Cobra (spojleri, koža, sportski volan i pedale) je 6 "samo" miliona.

Treba da odeš u ratnu zonu i rokneš "samo" 115 Pitona za te pare (vaučeri). A još brže ide sa Anacondama. A u suštini je lako, pecneš je 2-3 puta i muvaš se okolo dok je velike čike ne spale svojim velikim topovima. Kokneš nekog Orlića ili Poskoka kad si već tamo, da ne moraju oni i time da se bave. To može za 5-10 dana, opušteno. Ja sam skupio 10 mil za 2 nedelje, a igram par sati dnevno, švrćkam se okolo, tražim misije za rank. Mislim za slučaj da gospoda iz Supporta ne odobre povraćaj tvoje imovine. Pošalji im hranu za hrčke, nešto im pada server ovih dana.

PITANJE: E, a jel zna neko gde dobijam misije za rank? Probao sam sa Federalcima, stigao do friendly statusa, ali nigde mi ne nude misiju za rank. Isto i sa Carstvom. Pročitao sam 15-20 strana o rankovima, deluje da svi dobijaju misiju kao od šale! Neka glupost mi je promakla - garant!
 
PITANJE: E, a jel zna neko gde dobijam misije za rank? Probao sam sa Federalcima, stigao do friendly statusa, ali nigde mi ne nude misiju za rank. Isto i sa Carstvom. Pročitao sam 15-20 strana o rankovima, deluje da svi dobijaju misiju kao od šale! Neka glupost mi je promakla - garant!

Meni "gorelo" pod nogama za novi FAS da uzmem, pa sam malo exploitovao charity misije. Odes u Cerno ili Tun za Fedse, i Tamar, Cubeo ili Aymifa za Imperijaliste. Jos ako imas neki veci cargo, pa napakujes malo hrane da bude i za tu vrstu misija...
Racunaj da treba oko 50tak misija za nize, i oko 200+ misija za ozbiljnije rankove... takodje i par mil kredita za ove druge.
 
@ Omega: ima raznih tema na BIG forumu, ali nisam našao Power temu. Molim link.

Ja sam ušao kod Duvalice, da ne gubim vreme. Svideo mi se bonus za lovce na ucene i probao bih Carsku Macolu (Imp Hammer). Trenutno bountujem sa Dvoglavim Supom (Vulty, 2x Plazma), ali kapiram da mogu da stavim 3 Macole na Carkog Kurira, kad dobijem rank. Bonus je odličan, ja ovaki mator uzmem oko milionče na ucenama za jedan tovar municije.

U teoriji:

- 2x Plazma = 18 dmg po pogotku. 18 dmg x 105 pucanja = 1900 dmg po tovaru municije
- 3x Macola = 45 dmg po pogotku. 45 dmg x 31 pucanja = 1400 dmg po tovaru municije

Ali moram da vidim u praksi. Ne znam s kojim bih ostvario više pogodaka. Promašaji nisu ušli u kalkulaciju, a najviše utiču na efekat (u ovim godinama, jel da).

@ Gorr: fala, brate. Probaću preko vikenda. Tačno je 50 za čin koji mi treba.

Mene muči što sam uradio ihahaaaaj misija milosrđa, nahranio i udelio svakom carskom prosjaku kog sam video, ali misije za čin ne stižu. Ostadoh nekako zaglavljen na Kmetu, a samo mi jedna fali da me unaprede da mogu da kupim Kurira. Možda je prag za dobijanje misija promenjen za mene, jer sam jedared odbio misiju i ona se više nije nudila ponovo dok nisam uradio novu gomilu milosrđa. Možda mislim da sam uradio više nego što jesam stvarno, eh...

Evo i tablice sa prilično jasnim brojkama za unapređenja, ako neko ne zna: https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=165258
 
Na forumu postoje neke stvari koje nisu dostupne svima, zasad imas pristup osnovnim stvarima.

Za veci pristup treba bit aktivan u elite i na forumu, dolazit na ts i po potrebi sudjelovat u akcijama s nama( ako si zainteresiran za PvP). To vrijedi za sve koji nam se odluce pridruzit.

Zauzvrat nudimo financijsku pomoc, osnovni PvP i wing trening, savjete( ima nas koji smo u elite jos od alfa i beta verzije) i naravno dobro drustvo.
 
Skroz fer i pošteno.

Na žalost, pričanje na ts mogu da izvedem u baš retkim situacijama, kad su praznici i sl. Ima nas četvoro us sobi i vazda neko ili spava, ili uči, ili mi čantra što se opet igram. Ali mogu da slušam bez problema, imam slušalice. Izvodivo?
 
Ima li ko živ na ovom forumu?


Vecina nas se prebacila ovdje http://big.aantdesign.in.rs/ imamo i tamo forum.

- - - Updated - - -

Skroz fer i pošteno.

Na žalost, pričanje na ts mogu da izvedem u baš retkim situacijama, kad su praznici i sl. Ima nas četvoro us sobi i vazda neko ili spava, ili uči, ili mi čantra što se opet igram. Ali mogu da slušam bez problema, imam slušalice. Izvodivo?

Izvedivo, navrati kad mozes. Kao sto Mmike napise, nebi bio prvi koji tako komunicira.

- - - Updated - - -

Pozz ljudi.Vidim da Braben ne odustaje od kupovine ostrva.Ima li kakvih vijesti da li će smanjivati cijenu za Horizons?

Nisam ni ja jos kupio Horizons, pricekat cu prvo da izade pa onda ako je ok cekat neko snizenje pa kupit onda.
 
Samo da se javim i predstavim.

Ja sam Vladimir aka CMDR Dzudzi u igri. Nikad necu biti milioner u igri i nikad necu voziti nista bolje od ASP Exp. ili Vulture.
Odrastao uz Elite. Ljubav je pocela jos davne '84-e godine na Commodore ljutoj makini pa preko Amige i prvih PC-eva traje evo sve do sada.

Igram Elite Dang/Hor skoro svaki dan. Uglavnom uvece. Sesije nekad traju i do 2-3 ujutru. Upravo se spremam sa mojim ASP-om da odletim NEGDE... ka koru galaksije.

S obzirom da vec dugo imam i svoj YT kanal FskpZ gaming, planiram da pravim neke mini dnevnika sa svojih putovanja jedino sto jos nisam odlucio da li cu to na svom starom kanalu ili da otvaram novi specijalizovan za Elite i Star Citizen.

Prijavio sam se i na B.I.G - Balkan Intergalactic Guerilla forum.

Anyway... ako je neko raspolozen, neka me doda na svoju ingame listu posto, na zalost, moje je drustvo odustalo od Elite. Generalno nisam ni ja bas najzadovoljniji kako sada stvari stoje ali nadam se da ce se vremenom igra razviti i biti bolja.

Toliko. Pozdrav i siguran let komanderi.

Vladimir over and out!
 
Last edited:
Nazalost od onog velikog popisa igraca na 1 strani sa nasih prostora svega je cca 20% vise manje aktivno, unatoc velikom potencijalu igre puno je toga jos neiskoristeno a i one stvari koje su sada dostupne upitno je kako rade.

Ja sam isto raskinuo sa elite i povukao se iz klana, mozda se stanje popravi kroz koju godinu i opet pruzim elite priliku.
 
Hi Commanders, I am an expat in Belgrade and I am trying to find an X55 HOTAS. The usual places in Usce do not have it in stock.
Any ideas where can I find one?
I will be replacing the X52 and the X52 Pro so if someone is interested in those, let me know
 
Top Bottom