Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video)

rootsrat

Volunteer Moderator
ELITE DANGEROUS
PORADNIK TOTALNY

Poradnik totalny do Elite Dangerous, który będzie szczegółowo omawiać wszystkie aspekty gry - od absolutnych podstaw, bo zaawansowane mechaniki.

Zapraszam do oglądania - jeśli macie jakieś uwagi lub pytania, proszę o komentarze bezpośrednio pod danym filmem na YouTube.


Poradnik na YouTube
KLIK



Starsza wersja poradnika w formacje PDF
POBIERZ
 
Last edited:
Ale lipa...
Oczywiście nie poradnik tylko ten forumowy system...
Nie mogę dać repa choć należy się jak poranne bromu brane ;)
Mogli by w końcu dać jakiś skrypt kwalifikujący posty pod repa, czterdzieści i cztery wiersze i tysiąc pięćset sto dziewięćset znaków powinno kwalifikować się na rep niezależnie czy już dałem przed chwilą czy nie ;)
 
Bardzo dobry poradnik dla początkujących, na pewno każdej osobie zaczynającej z ED się przyda. +Rep.

Jedna uwaga tylko, linki w poradniku wymagają logowania na forum Husarii.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Bardzo dobry poradnik dla początkujących, na pewno każdej osobie zaczynającej z ED się przyda. +Rep.

Jedna uwaga tylko, linki w poradniku wymagają logowania na forum Husarii.

Dzięki. No niestety niektóre tak, bo to przedruk z naszego forum...

:EDIT:

Dodałem dla jasności info w nagłówku.
 
Last edited:

rootsrat

Volunteer Moderator
Release 1.4:

07/04/2017 - 1.4.0
* Aktualizacja poradnika do wersji gry 2.3: m.in. usługi na stacjach, Multi Crew, wiele innych zmian w tekście
* Usunięto przykładowe buildy statków (buildy stają się nieaktualne praktycznie z każdym nowym patchem)
 
Dzięki za poradnik .Właśnie zaczynam przygodę z ED .Zupełnie co innego niż frontier z Amigi . Teraz muszę to wszystko rozkminić :p
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Dzięki za poradnik .Właśnie zaczynam przygodę z ED .Zupełnie co innego niż frontier z Amigi . Teraz muszę to wszystko rozkminić :p

Do usług :)

Przymierzam się do przerobienia poradnika na wersję video, ale czekam na wydanie 3.0 przez FDEV.
 
Ech, niestety życie mnie dopadło w swoje szpony i nie mam ostatnio na nic czasu :(

Wersja video jest jak najbardziej w planach, muszę tylko znaleźć czas, żeby zrealizować projekt.[/QUOTE

Witam. Można się jeszcze kierować tym poradnikiem? chce zacząć przygodę z ED :)
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Ech, niestety życie mnie dopadło w swoje szpony i nie mam ostatnio na nic czasu :(

Wersja video jest jak najbardziej w planach, muszę tylko znaleźć czas, żeby zrealizować projekt.[/QUOTE

Witam. Można się jeszcze kierować tym poradnikiem? chce zacząć przygodę z ED :)

Jak najbardziej można, oprócz systemu kar (bounty), który zmienił się na taki: https://forum.thewingedhussars.com/showthread.php?tid=4292

Reszta jest w 99% aktualna :)
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Zacząłem pracować nad skryptem do wersji video poradnika. Na razie ogarnąłem tematy:


- O poradniku
- Czym jest Elite Dangerous?
- Tryby gry
- Czterysta miliardów gwiazd, czyli Droga Mleczna w skali 1:1
- Uniwersum i bieżąca sytuacja


Jeszcze nie zacząłem nawet opisywać podstaw mechaniki, a już zrobił się esej na prawie 1900 słów :D


Pierwszy odcinek już niedługo!
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Jako że dostałem kilka PW z zapytaniem o wersję video poradnika, spieszę z wyjaśnieniem - robi się! :D

A poważnie, to chciałem skończyć jedną z serii let's play na moim kanale, zanim wezmę się za poradnik, tak aby móc w pełni się na nim skupić. Wczoraj zacząłem edytować nagrany parę tygodni temu materiał na pierwszy odcinek. Będzie to taka ogólna gadka-szmatka o samej grze, czym jest, czego się po nie spodziewać etc. - skierowana do graczy, którzy być może dopiero przymierzają się do zakupu gry. Mam nadzieję, że do końca tego tygodnia odcinek się już ukaże. Kolejne odcinki skupią się już stricte na opisywaniu poszczególnych aspektów gry, od absolutnych podstaw (kokpit, HUD, świat gry etc.), stopniowo opisując bardziej zaawansowane rzeczy.

W każdym razie daję tylko znać, że teraz już mogę się skupić na poradniku video i prace nad nim ruszyły pełną parą :)
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Dzisiaj opublikowałem pierwszy odcinek poradnika. Jest to wprowadzenie do gry, przeznaczone dla graczy, którzy nie znają serii Elite. Drugi odcinek powinien pojawić się do końca tygodnia - omówię w nim sam początek gry, start, dokowanie, model lotu, skaner, prędkościomierz oraz namierzanie celów.


W pierwszym odcinku wspominam pod koniec, że kolejny skupi się na systemie HUD - i faktycznie miałem ten materiał nagrany i przygotowany, ale po edycji okazało się, że jest to półtorej godziny mojego gadania i taki zalew informacji, że każdy nowy gracz od razu odinstalowałby grę i szybko o niej zapomniał. Postanowiłem więc skupić się na podstawach, a poszczególne elementy HUD omawiać przy okazji danego aspektu gry.


Link do playlisty: https://www.youtube.com/watch?v=EmyaMWJhiCo&list=PLOq1KPuGCTMYdjGYQo0-g1VuRtoWBFrCh


Zapraszam do oglądania - jeśli macie jakieś uwagi lub pytania, proszę o komentarze bezpośrednio pod filmem
 
Last edited:
Top Bottom