Commander Chronicles

Czyli o fabule w grze dowiadujemy się z Facebooka i Youtuba...

Może po prostu wydadzą nową książkę?

A nie... po angielsku to ja dziękuję...

[video=youtube;ZFLBnqxuATg]https://www.youtube.com/watch?v=ZFLBnqxuATg[/video]
 
Jak najbardziej jest informacja od rana w grze, no ale skoro nie grasz to skąd możesz wiedzieć, lepiej marudzic :)

bSrBWHV.png

A to co masz w obcym języku napisane pod ksywką to co znaczy jakby ktoś nie kumał? zajmujesz się kwestiami mody czy coś?
 
Last edited:
Baton, proszę Cię...

Na prawdę nie rozumiesz o co mi chodzi? Tekst w GalNecie uważasz za "fabułę w grze"?

Znasz jakąś inną grę, w której filmowe wstawki wrzucane są na youtuba zamiast być jej integralną częścią?

A może to taka nowa moda? Może to ja "nie na czasie" jestem. Sprawdzę nowe tytuły, czy przypadkiem w trakcie gry nie wyświetlają linków do filmów w fabularnych momentach. Takie "przygodówki" to właściwie całe w youtubie by weszły...

Właściwie w Elite to się może sprawdzić. Kolejne patche chyba też sprawdzę już na youtube tylko.

Pomijając już ten żenujący aspekt, to nie o sam film chodzi, a o to, że w grze nie zmienia się NIC oprócz tła. Nooooo jescze nowy meduzowaty obcy.

To jest przykre, że wydarzenia próbują tak przekazywać wciskając nam KOLEJNE IDENTYCZNE CG jako hucznie zapowiadany, tytułowy RETURN!
Dla mnie jest to jedynie dowód na to, że Elite jest po prostu odnowioną wersją single-playerowej, kilkudziesięciokilobajtowej wersji sprzed lat, teraz na siłę przedłużaną, reanimowaną i wskrzeszaną, bez absolutnie żadnego nowego pomysłu na gameplay.

I jak sam powrót do Elite po latach wspominam bardzo miło, tak to zaczyna zabijać ducha serii jak większość "czwartych części".

Edit:
Ufff telefonowy post...

Edit 2:
Baton też radzę Ci przerwę. Z perspektywy widać rzeczy wyraźniej.
 
Last edited:
Assassins Creed 4 był dobry. Też IV część.

A co do Thargoidów - wisi mi to że ostrzelali stację. Nie czuję się wciągnięty w fabułę.
Thargoids 'the return' to content w którym możesz uczestniczyć ale nie musisz. Każdy przecież gra jak chce i każdy musi wygrać.

Gdzie to prowadzi, widać.

P.S.
Czekamy na T10. Copypasta T9 ze szpojlerem. #tylenowości
 
Last edited:
Edit 2:
Baton też radzę Ci przerwę. Z perspektywy widać rzeczy wyraźniej.

Ależ ja nie gram ostatnio w Elitę, wróciłem do podawanej mi w kilogramach fabuły w Wiedźminie 3 i jeszcze zainstalowałem ze dwie inne. Nie siedzę i nie narzekam na gry bo się okazały nie takie jak mi się wydawało, po prostu gram w coś innego.

Wchodzenie na forum po to, żeby tylko bezsensownie sobie ponarzekać uważam za coś w złym guście, jedyni ludzie, którzy się pewnie zagłębiają w czytanie tych przydługich wynurzeń o kolejnych takich samych CG to tacy sami narzekacze :)
 
Wchodzenie na forum po to, żeby tylko bezsensownie sobie ponarzekać uważam za coś w złym guście, jedyni ludzie, którzy się pewnie zagłębiają w czytanie tych przydługich wynurzeń o kolejnych takich samych CG to tacy sami narzekacze :)

Witamy więc w klubie!

Baton, nasza dyskusja przebiegła w moich oczach tak:

(Robinus) ...

(Baton) - Nie prawda! Elite ma fabułę w grze!

(Robinus) ...

(Baton) - No dobra, nie ma, ale to w złym guście o tym mówić.


Założyłem ten wątek, by przybliżyć ludziom, którzy nie używają Facebooka, fabułę w grze w którą grają. Nikomu innemu nie chciało się podlinkować filmu z gry, który nie jest w grze.
Jest to więc wątek o nowej "linii fabularnej" i sposobie jej implementowania.
Jeżeli chcesz rozwijać temat w stylu "Czy dziewczynki powinny mieć spódniczki za kolanka", proszę rób to w odpowiednim dziale, bo kolejne posty tego rodzaju będą traktowane jako spam.


Graficznie i klimatycznie moim zdaniem Frontier stanął na wysokości zadania, wygląda to świetnie i zachęca do odwiedzenia lokacji.

[video]https://gfycat.com/OddPastKinglet[/video]

[video=youtube;P-T6VFGzdK4]https://www.youtube.com/watch?v=P-T6VFGzdK4&feature=youtu.be[/video]

Jednak domyślam się, że teraz jest to tylko kolejne miejsce dla "grieferów" walczących z bezbronnymi "turystami".

Czekam jednak na inne opinie a przede wszystkim na relacje z pierwszej ręki.
 
Last edited:
Czy ludzkość jest zagrożona? Ktoś to naprawdę czuje?
Ja czuje co najwyżej ciekawość, co będzie dalej...

Zamiast Powrotu - mamy ciekawostki, ot co.
Na YT. :)

To, że tak wiele osób "odpoczywa" od ED mówi wszystko - nie ma co zaklinać rzeczywistości.
Atak w Plejadach tego nie zmieni - ludzie polecą, zobaczą i tyle.
Ładnie zrobione - fakt, tak samo jak wiele rzeczy jest ładnie zrobione w ED.
Ktoś ma wrażenie, że jest częścią cywilizacji która będzie się bronić przed zagładą?;)

Batonie, wybacz, standardowa odpowiedź "obowiązująca" w Husarii - "to zrób sobie przerwę" - już się wyeksploatowała po stokroć. Jak masz jakieś argumenty "za" - to je przedstaw.

Może przy sprzedaży każdej kopii ED powinna być dodatkowa informacja: "zakup gwarantuje okresy odpoczynku"? :rolleyes:

PS: Od miesięcy liczyłem na potężny atak w Bańce, spalone stacje, strach polecieć choćby do sąsiedniego systemu.
Atak, w którym realnie piloci mieliby wpływ na.... cokolwiek.
Tak, abyśmy mogli poczuć ten atak... a na razie jesteśmy widzami - na YT.
Gdzieś w tyle głowy chodziła mi myśl, że tak nie będzie - Thargoidzi nie zaatakują w Bańce, żeby nikogo nie urazić - na razie nie myliłem się.
Zastanawiam się, kiedy ekipa FD urządzi stream w pluszowych strojach Thargoidów.... pasowałoby mi to do obrazu całości.
 
Filmiki to robić umieją... i w sumie na tym się temat skończy. Coś co powinno być otwarciem "The Return" raczej jest końcem kontentu... przykre. Może za 2-3 lata ED w końcu będzie na przyzwoitym poziomie jeżeli chodzi o interakcję z graczami, kontentem w grze a nie tylko i wyłącznie na forum. Szkoda, na prawdę szkoda... Gra ma potencjał, ale zbyt wiele błędów po drodze powoduje że na potencjale się kończy.
 
Elite już moim zdaniem się nigdy nie zmieni dramatycznie, jak ktoś jej nie lubi jaka jest, to nie ma się co męczyć.

Ja wczoraj bawiłem się w strażaka :)

mdCzzMC.jpg


JGGYIRl.png


iG0CKcT.png
 
P.S.
Czekamy na T10. Copypasta T9 ze szpojlerem. #tylenowości

Ja tam czekam na wprowadzenie Kraita (może okazać się całkiem ciekawym statkiem).
A co do fajnie wykonanych filmików mających wciągać nas w fabułę. Dlaczego nie umieszczają takich rzeczy w głównej zakładce Starport Services w miejscu głowy właściciela stacji? (nazwać by to można Galnet TV i każdy by się z tym mógł zapoznać) Właśnie z takich małych pierdółek tworzy się klimat i atmosfera gry.
 
Elite już moim zdaniem się nigdy nie zmieni dramatycznie, jak ktoś jej nie lubi jaka jest, to nie ma się co męczyć.

...

Pewnie masz rację. Ja zawsze chętnie wrócę do majestatycznego "Elickiego" kosmosu.

Zdjęcia fajne, malowanie strażackie OK, ale brakuje ci Czegoś:

323-65730_m1.gif


Aż dziwne, że nie wymyślili tego na ten "ewent". Wolałbym zamiast światełek choinkowych, jakie robią furorę teraz na streamach.
 
A ja się zgadzam z Robinusem i Renegatami - FD nie ma koherentnej wizji gry i cały dotychczasowy proces rozwoju/rozbudowy ED skłania do podejrzeń, że szefem produkcji jest ten Pan:

tenor.gif


Poza tym Baton - druchu wiem że ciągłe narzekania mogą już męczyć ale to nie znaczy, że jeśli komuś coś się nie podoba to powinien siedzieć cicho. Z resztą całe szczęście, że wszyscy (narodowości) narzekają na ED bo znowu ktoś by się znalazł gotowy do powtórzenia mądrości, że narzekanie to polska cecha narodowa :p
 
Poza tym Baton - druchu wiem że ciągłe narzekania mogą już męczyć ale to nie znaczy, że jeśli komuś coś się nie podoba to powinien siedzieć cicho.

Jasna sprawa, przepraszam, że się Wam tu wtrąciłem.
 
Ja tam czekam na wprowadzenie Kraita (może okazać się całkiem ciekawym statkiem).
A co do fajnie wykonanych filmików mających wciągać nas w fabułę. Dlaczego nie umieszczają takich rzeczy w głównej zakładce Starport Services w miejscu głowy właściciela stacji? (nazwać by to można Galnet TV i każdy by się z tym mógł zapoznać) Właśnie z takich małych pierdółek tworzy się klimat i atmosfera gry.

Bo to wymaga ciut więcej niż minimum wysiłku.

Btw, super jest jak ktoś napisze że coś mu się nie podoba, to jest to w złym guście. Takie typowo liberalne poszanowanie czyjejś innej opinii. [noob]
 
Last edited:
Top Bottom