Polska wersja gry??

CMDR'e pold77,

Z tego wynika ze frontierowi sie po prostu nie chce i nie zalezy by jezyk polski byl dostepny w grze.
Owszem mozna pisac i podtrzymywac na forum temat o tym ale bez odrobiny wsparcia od nich to beda tylko kolejne posty na forum ktore ktos przeglada raz w tygodniu.

Wszystko zreszta moga zawsze podpisac 'no ETA' i pozostaje jedynie pisac i czekac. Zadecydowali ze j. podtugalski jest wazniejszy z jakiejs przyczyny nam nie znanej i tyle.

Mieszkam juz jakis czas w GB i zauwazylem ze nikt tu sie nie przepracowywuje, jesli widza ze polska spolecznosc dziala swietnie tlumaczenia sa robione czy to poradnikow czy galnetu, wiedza ze za kazdym razem gdy ktos nie zna ang a potrzebuje napisac ticketa do supportu to ktos pomoze wiec slusznie zakladaja ze co by nie zrobili to polacy sami sobie to przetlumacza by reszta graczy z tego mogla miec uzytek.

Jest to oczywiscie nieeleganckie z ich strony ale nie sadze zeby ktos z tego powodu tracil sen w nocy.
 
CMDR'e pold77,

Z tego wynika ze frontierowi sie po prostu nie chce i nie zalezy by jezyk polski byl dostepny w grze.
Owszem mozna pisac i podtrzymywac na forum temat o tym ale bez odrobiny wsparcia od nich to beda tylko kolejne posty na forum ktore ktos przeglada raz w tygodniu.

Wszystko zreszta moga zawsze podpisac 'no ETA' i pozostaje jedynie pisac i czekac. Zadecydowali ze j. podtugalski jest wazniejszy z jakiejs przyczyny nam nie znanej i tyle.

Mieszkam juz jakis czas w GB i zauwazylem ze nikt tu sie nie przepracowywuje, jesli widza ze polska spolecznosc dziala swietnie tlumaczenia sa robione czy to poradnikow czy galnetu, wiedza ze za kazdym razem gdy ktos nie zna ang a potrzebuje napisac ticketa do supportu to ktos pomoze wiec slusznie zakladaja ze co by nie zrobili to polacy sami sobie to przetlumacza by reszta graczy z tego mogla miec uzytek.

Jest to oczywiscie nieeleganckie z ich strony ale nie sadze zeby ktos z tego powodu tracil sen w nocy.

Prawie czuję się winny, prawie.
 
Nie chcialem nikogo o nic obwiniac, staram sie zrozumiec logike FD odnosnie tlumaczenia na polski.
Nie ma nic zlego w pomaganiu innym
 
Chyba nadszedł przełomowy dzień.

Nasza pobłażliwość, uginanie karku, służalczość i przesadna uprzejmość, zakończyły właśnie erę polskich gier.




Przykre to bardzo, szczególnie patrząc na dumnych sąsiadów którzy sobie nie dają w kaszę dmuchać.
A my nie dość, że się dajemy brutalnie wykorzystywać, to jeszcze z uśmiechem udajemy orgazm. I to po angielsku...

No i się dało: Divinity po naszemu już jest:https://www.gog.com/game/divinity_original_sin_2
Może i z Elite się doczekamy
 
Tiaa.... Pewnie ta nowość, zapowiadana w zamian statków dla frakcji, to właśnie polski język ;)

Jeśli dobrze zrozumiałem z angielsko-hiszpańskiego to oni dostali zewnętrzną jednostkę wspierającą po tym, jak kiepsko wyszła lokalizacja przygotowana przez społeczność.
Wygląda to więc na FIXa raczej :)

Ale iskierka nadziei mi gdzieś tam zalśniła. Ehhh tak GalNet sobie poczytać, w misji społecznościowej udział wziąć dla idei, punkt turystyczny odwiedzić z zainteresowaniem, poczytać co się wydarzyło w miejscu katastrofy albo historię Guardianów z ich miejsc odkrywać... Głupią misję wziąć z fabularną "otoczką"!

Tak, rozmarzyłem się. Ale dla mnie "space-legsy" albo "planety atmosferyczne" to "ficzer" do sprawdzenia i przejścia obok. Polski język to możliwość kolejnego zatopienia się w grze. W każdej grze w końcu - fabuła jest najważniejsza!

42109794_10215972226551209_5179638801294688256_n.jpg


*hmm, jak będzie "ficzer" po polsku? Co te gry z nas robią... :D
 
Ja się zatapiam w grze i bez polskiego języka. Chciałbym żeby był, ale to angielska gra, więc to ja jestem poniekąd gościem na ich planecie, więc i uczę się ich języka.

Wolę żeby robili space-legs czy cokolwiek innego niż polski język. Jak ktoś przez cztery lata nie ogarnął go na tyle, żeby odnaleźć się w świecie gry, to ani tłumaczenie, ani nic mu nie pomoże, bo złożoności mechaniki gry nie ogarnie.

Dodanie kolejnego języka, to dodanie nowego zadania dla kogoś przy dosłownie każdej modyfikacji gry. To jest dodatkowe utrudnienie, i nie jest to jednorazowa czynność. Nie chcę aby tracili zasoby na dokładanie jakiegokolwiek języka, nie ważne czy to polski, szwedzki, bułgarski, macedoński, sumeryjski czy esperanto. Te którą są to są, trudno, mógłby być, i powinien, być tylko jeden.
 
a ja stanołem, kusi mnie by polatać, ale odrzuca mnie brak tłumaczenia , a podobno w husarii tylu ludzi lata, a tak wcześniej zorganizować akcję, ale po co walczyć
 
teraz to już raczej po ptakach, użalam się nad brakiem koordynacji polskiej społeczności ,ilu ludzi lata/latało w Husarii ? po prośbie to niewiele można ale gdyby tak wszysycy bez wyjątku zarzucili ich mailami/prośbami- o moc liczebną mi chodzi
 

rootsrat

Volunteer Moderator
teraz to już raczej po ptakach, użalam się nad brakiem koordynacji polskiej społeczności ,ilu ludzi lata/latało w Husarii ? po prośbie to niewiele można ale gdyby tak wszysycy bez wyjątku zarzucili ich mailami/prośbami- o moc liczebną mi chodzi

Ale co ma znowu Husaria do tego? :O

Jak chcesz zrobić taką akcję, to po prostu napisz wątek i sam skoordynuj takie działania. Tutaj na polskim forum, a jeżeli chcesz, to i na forum Husarii - ono jest otwarte dla wszystkich.
 
teraz to już raczej po ptakach, użalam się nad brakiem koordynacji polskiej społeczności ,ilu ludzi lata/latało w Husarii ? po prośbie to niewiele można ale gdyby tak wszysycy bez wyjątku zarzucili ich mailami/prośbami- o moc liczebną mi chodzi

Kiedy ja bawiłem się z chłopakami z "Husarii", dominowało tam przekonanie, że Anglicy to naród specjalny. Nie wolno nic wymagać, nie wolno krytykować, można jedynie grzecznie poprosić i cierpliwie czekać na ewentualną reakcję.

Sam próbowałem zainicjować "roleplayowe" akcje protestacyjne w postaci blokowania systemów, UA-Bombingu popularnych stacji w grze, jednak spotykałem się tylko ze stwierdzeniem "nie mieszkasz tu, nie znasz ich", "tylko grzecznie można coś załatwić", itp.

Swoją drogą, trochę to podpada pod dyskryminację, ale to już inny temat...

Skończyło się więc wątkiem na forum z grzeczną odpowiedzią od DEVsów w postaci: "tak, wiemy że nie ma j. polskiego w grze".

Z drugiej strony - sam nękałem twórców komentarzami na streamach, na facebooku, czy na forum. I nadal to robię, ale traktuję to już tylko hobbystycznie.

Bo obydwie metody nic nie dały rozbijając się o ścianę wyłożoną funtami.
Po prostu nie opłaca się i kilku małych, urażonych Polaczków ze mną na czele, tej sytuacji nie zmieni.
 
Ale co ma znowu Husaria do tego? :O
Husaria to generalniePolska społecznosć ? Ilu ludzi lata w Husarii ? jest podobna grupa ? po prostu sądzę że była potrzebna skoordynowana akcja społeczności Polskiej, gdzie taką ilość znaleźć ? na forum ? nie, słyszy się że Husaria w ED jest najliczniejsza i dobrze zorganizowana , akcja powinna polegać nie czy chcecie, tylko tu jest adresa mailowy, tu jest treść wpisu- wszyscy niech będą mili wysyłają.
tylko tyle i aż tyle
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Husaria to generalniePolska społecznosć ? Ilu ludzi lata w Husarii ? jest podobna grupa ? po prostu sądzę że była potrzebna skoordynowana akcja społeczności Polskiej, gdzie taką ilość znaleźć ? na forum ? nie, słyszy się że Husaria w ED jest najliczniejsza i dobrze zorganizowana , akcja powinna polegać nie czy chcecie, tylko tu jest adresa mailowy, tu jest treść wpisu- wszyscy niech będą mili wysyłają.
tylko tyle i aż tyle

www.thewingedhussars.com - tak jak pisałem, nasze forum jest dostępne dla wszystkich, tak że śmiało.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
taki żarcik ? rzucenie tematu przez generalnie obcego nie znającego nikogo jest niepoważne i skazane na porażkę
ilu Was tam jest ? tak z ciekawości pytam

Chętnie poprę i wypromuję Twoją inicjatywę - bo to fajny pomysł. Mamy cotygodniowy newsletter i kanał z oficjalnymi ogłoszeniami społecznościowymi na Discordzie. Wrzucę linka do Twojego wątku i zapewniam, że odwiedzi go sporo osób. Ja niestety nie mam czasu tego zorganizować ani przede wszystkim koordynować, mam inne sprawy na głowie.

Na forum jest zarejestrowanych 1500 osób, w samym TWH aktywnie grających jest w tym momencie około 300, plus minus. Publiczność spora, jeżeli pomysł chwyci.
 
Last edited:
Tutaj na polskim forum, a jeżeli chcesz, to i na forum Husarii - ono jest otwarte dla wszystkich.

Chyba wiekszosc polskiej spolecznosci wie ze to nie do konca prawda, bylbym bardziej wyrozumialy gdyby tekst brzmial - prawie dla wszystkich

Prosilbym tez by rozmowy o frakcjach i eventach byly prowadzone w wątkach do tego przeznaczonych.


Co do tlumaczenia to dobrze wiemy ze FD wie o tym jak wielu polakow nie tylko zna czesciowo jezyk ang ale tez jest gotowa pomagac tym ktorzy nie znaja, w tym przypadku jakby duzo mniejszych frakcji nieanglojezycznych wydaje sie byc uprzywilejowana w porownaniu z nami ktorzy dzialaja w kilku.

I stawiam sie w pozycji osoby ktora ma decydowac jaki jezyk bedzie dodany w nastepnej kolejnosci, polski moze az tak wazny dla nich nid byc.
 
Top Bottom