Przygody z Virtual Reality

Czekam aż HP wróci, prawdę mówiąc, opinie dotyczące rozdzielczości zamiatają, każdy pisze, że rej rozdzielczości na rynku nie ma absolutnie nic.

Ktoś wie jaki FOV będzie miał COSMOS?
 
No niezłe cuda są robione z Questem tak szybko od premiery. Ponoć nawet działają customowe utwory w Beat Saber.

albo od Valva albo od Pimaxa, htc chyba tez ma ale cennik zryty
Ale tutaj nie kupujesz tylko wpłacasz zaliczkę.
 
Z tego co mi wiadomo, Pimax już obsługuje stacje bazowe 2.0 (Simplex popraw mnie jeśli się mylę) i takie pimax zamierza sprzedawać. Kontrolery i hełmy są kompatybilne w dół, tzn. kontrolery/hełmy 2.0 będą działać ze stacjami 1.0, ale nie w drugą stronę. Stacje 2.0 mają sens jak masz duży obszar do grania bo bodajże 10x10m kryją i można dostawiać żeby wyeliminować martwe pola (blind spots). Czy ten nowy pimax będzie działał z 1.0 to nie wiem bo szczerze mówiąc nie interesuję się już - będę miał indeksa.

Co do knucklesów - ciekawe ile będą pimaxowe podróbki kosztowały i jak będą działać. Naczelni zachwycacze pimaxowi (MRTV i SweViver) twierdzą że są super, no ale Marcinek dla Pimaxa pracuje a MRTV się zachwyca wszystkim, więc... ;-)
 
A ja znowu niewyspany chodzę...

Filmik nie mój, ale ze świetnym modem, którego używam:


Jest piękna zniżka na ETS'a właśnie:

https://www.cdkeys.com/pc/games/euro-truck-simulator-2-pc

22 złocisze za wielogodzinną przygodę w wirtualnej rzeczywistości.

I link do ustawień znacznie usprawniających rozgrywkę w VR (między innymi ustawienie rzeczywistej rozdzielczości gogli)

https://www.virtualsunburn.com/euro-truck-simulator-2-vr-quality-settings/

-------

Ponieważ spędziłem sporo czasu szukając optymalnych ustawień, może komuś się przyda to, czego się dowiedziałem:

1. zapewne dlatego, że w pliku config gry można ustawić dokładną rozdzielczość gogli, w tym pliku ustawienie SuperSamplingu wydaje się działać dużo lepiej, niż w Steam. W związku z tym - Steam eksperymentuję między 100 - 150%, a w "config":

r_manual_stereo_buffer_scale na 1.8


Takie ustawienie wydaje się optymalne z WYŁĄCZONĄ REPROJEKCJĄ i kartą GTX 1080ti.

2. Właśnie: reprojekcji w symulatorach jakoś nie trawię. Wyłączam ją w pliku config jak i w oprogramowaniu gogli

3. bardzo ważne jest wyłączenie skalowania rozdzielczości i wszystkich opcji związanych z wygładzaniem krawędzi w opcjach gry:
  • "Scaling" na 100% ! (nie ma podobno nic do grania w VR)
  • Antyaliasing (MLAA)
  • Filtrowanie Anizotropowe na zero

NAJWAŻNIEJSZY TIP WYDAJNOŚCIOWY - nie instalujcie moda PROMODS!
Chociaż świetny - zabija całkowicie wydajność. Sami autorzy nie radzą używania go z VR.
 
Last edited:
Wracając do tematu technicznego:



A do Euro Truck Simulator'a 2 - jako że właśnie wychodzi najważniejszy UPDATE do gry, kótry wykorzysta DIRECTX 11 (jakże porządane zwiększenie wydajności!)
niespodzianka od GalNet RADIO:

Pliczek ten wystarczy wrzucić do katalogu .../Moje Dokumenty/ETS2 (zamieniając oryginał).
Oprócz wielu innych - we wbudowanych radiach do słuchania - pojawi się wówczas GalNet RADIO!

https://drive.google.com/file/d/1Y4...caxnGSJc2HnWq-b0yQYgEwgciBO6tPWqgwLRsitam69Zs

Niech umila długie podróże! :)

ETS2 zaczyna u mnie bić rekordy VR'owych posiedzeń. Wczoraj zrobiłem kilka tras, z których ostatnia to 1,5 godziny jazdy!
 
Last edited:
Top Bottom