Przygody z Virtual Reality

Cosmos mnie mocno rozczarował. Liczyłem na 2160x2160 a tu nic :(
Tez sie zastanawiam sie kto to będzie kupował, 1440x1700 +RGB to owszem jest jakis tam upgrade ale chyba lepiej miec 1440x1600 + wiekszy FOV + knucklesy i kompatybilnośc z vive trackerami które cześć osób posiada. HTC nigdy nie zgromadziło tylu oddanych fanatyków co ma np. Oculus. Ci walneli 1280x1440 ,dobry PR plus fajna cena i migracja chwyciła. HTC idzie pod prąd , odepchnęli cześć klientów zaporowymi cenami Vive Pro i tym razem chyba bedzie podobnie. Mogli chwilowo pozamiatać rynek rozdzielczością , wysoka cena bylaby usprawiedliwiona ale ktoś sie u nich ponownie walnął z decyzjami. Wiec IMHO cały ten ich ryneczek chyba przejmie VALVE, nawet jak pixel bedzie tak samo dobry jak pixel Indexa :)
 
Sama gra "Asseto Corsa" jest podejrzanie tania (25zł w aktualnej promocji). Czy to wymaga dużo dodatków, żeby pograć? Kupuje się samochody? Tory? Kraje?
Czy nie warto samej podstawki i od razu lepiej "porwać się" na "Ultimate Edition"?

--------------------------------------------

I drugie pytanie - czy to tego programu używacie do sprawdzania FPS w VR?

https://store.steampowered.com/app/908520/fpsVR/

IMHO wszystkie wyścigówki w VR są zajarzyste, choć akurat Assetto mnie nie podeszło. Nie wiem co było nie tak, być może nie potrafię sobie dobrze ustawić wirtualnego BMW tak żeby zachowywało się podobnie do mojego e92 335i ;-) Ale więcej na ten temat wie @Yata_PL , ja tylko się "bawię". Ale być może będę grał więcej jak Index przyjdzie bo któryś z dziennikarzy się strasznie zachwycał wyścigami w 120Hz. Mam też project cars 1 i dirt rally co mi przypomina żeby sprawdzić cenę PC2 na wyprzedaży steam. Co do ceny to teraz wyszło Assetto Corsa Competizzione czy jakoś tak, więc pewnie dlatego poprzednie assetto upychają. Aha, jedna rzecz denerwująca w AC - swój hmd traktujesz jak hełm rajdowy - czyli menu itepe masz płaskie a hełm zakładasz na rajd. IMHO głupie udziwnienie które tylko powoduje że mniej mi się chce w to grać :D

Tak, fpsVR jest obecnie najlepsze i podaje masę ciekawych parametrów co pozwala łatwo i szybko zoptymalizować daną grę pod nasz hardware i wycisnąć z niej maks soków.
 
OOOOO https://store.steampowered.com/app/378860/Project_CARS_2/ uuuu sroga promka też, uzupełnię bibliotekę. Aprops ścigałek - ta "gra wyprzedażowa" valve na steamie pozwala zdobyć naprawdę sporą zniżkę w zależności od tego ile Wam punktów przypisali na starcie. Polecam się zapoznać.

A jeszcze co do HTC i ich polityki decyzyjnej... Oni się na siłę próbują promować jako "Apple of VR" oraz ściemniać że ich rozwiązania są dla "profesjonalistów". Tyle że nikt tej bajeczki nie kupuje. Z wstępnych reviewów wygląda na to że Indeks zaorał Vive pro, a ten kosmos - zobaczymy. Ludzie już mają pierwsze indeksy, niestety nam przylezą dopiero w poniedziałek :/
 
A czy w Asseto Corsa, czy Project Cars 2 - wyścigi multiplayer dla VR mają sens?

Jest specjalna tabela dla VR czy też gra się bez większych szans z grającymi na monitorach? Tak dla zabawy, jak ja w BattleFielda na XBOX-Padzie... :)
 
Nigdy nie próbowałem, niestety.

A już sprawdziłem i polecam gorąco - emocje super, bardzo fajnie rozwiązana eliminacja i same wyścigi (w Assetto Corsa)

Ale zainstalowałem też sobie demo Project Cars 2 (dostępne na Steam). Po porównaniu do Assetto Corsa - od razu kupiłem pełną wesję.
Wydaje się, że AC zostało zaadoptowane do VR, podczas gdy PC2 - to gra pod VR stworzona.
Na domyślnych ustawieniach wygląda lepiej i chodzi lepiej, niż AC po ostrym grzebaniu w konfiguracji.

Zastanawiam się teraz, czy nie oddać AC i nie zostać przy PC2...
 
Last edited:
być może nie potrafię sobie dobrze ustawić wirtualnego BMW tak żeby zachowywało się podobnie do mojego e92 335i ;-)

W Asetto Corsa sprawdzę czy w M4 siedzi się podobnie jak w moim F32 428i xD

Nawiasem mówiąc, nie wiem czemu do Forzy Horizon 4 nie dali trybu VR.

P.S.
Jak już zeszliście na BMW - zapraszam na moje o tej marce - www.bmw-sport.pl, które od 14 lat prowadzę.
 
Last edited:
W Asetto Corsa sprawdzę czy w M4 siedzi się podobnie jak w moim F32 428i xD
Nawiasem mówiąc, nie wiem czemu do Forzy Horizon 4 nie dali trybu VR.
P.S.
Jak już zeszliście na BMW - zapraszam na moje o tej marce - www.bmw-sport.pl, które od 14 lat prowadzę.
Też fajne autko.
Microsoft nie wierzy w VR, co pokazuje niechęć do wprowadzenia VR na Xboxa. Oni na coś czekają jeszcze, nie wiem na co w sumie. WMR jest popularny i nie odstępuje wizualnie od obecnej czołówki.
A na tamtym forum mam konto od 2010 ale nie zaglądam już wieki (Ostatnia wizyta: 21 marca 2012, 22:09). Teraz się zalogowałem żeby hasło zmienić ^_^ Btw. napraw tam https na litość boską bo strach hasła wpisywać :D Bogu dzięki za password managery i burner passwords...

PC2 mi kompa bluescreenuje (ale to problem kompa)
To nie komp, tylko coś z PC2. Na reddicie indexowym ktoś pisze że po zakończonym wyścigu index się zwiesza i trzeba restartować kompa. Pewnie jakiś babol skoro wmry też to mają:
I tried the Project Cars 2 with my T300RS and the graphics looks lovely. I ran it on 100% steamVR settings. Unfortunately when I finished the first race everything turned grey and the headset lost tracking and I had to restart the computer. I tried it all again and the same thing happened after second race. I had to restart my computer again (this never happened with my original Vive)

A co do kompa, to AMD nadchodzi, w sam raz nowy ryzenek 8c/16t do zasilania tych wszystkich hełmów :D
 
Good point, własnie włączyłem https ;)

MS robi sobie krzywdę nie dając WMR do XboxX. Headsety mają dobre, konsola też je pociągnie. Ludzie chcą VR, do konsol własnie - szybko podłaczyć i grać - kilku znajomych wybrało PS4 nie xbox ze względu na PSVR... co prawda rozczarowali się jakością.
 
Top Bottom