Przygody z Virtual Reality

Skrót myslowy. Wszystkie produkty związane z prawami autorskimi to dzierżawa licencji, tylko czasami nośnik umożliwia sprzedaż.

A Pimaxa nie sprzedałem jeszcze, masz kupca? :)
 
To mi zrobiło dzień. Po prostu świetne!
 
Kibicuję AMD, ale to firma która za chwilę zawsze ma pokazać coś ekstra, na co wszyscy czekają i zawsze jakimś cudem Intel albo NVIDIA są o krok przed nimi, przez to że kupują dziennikarzy, manipulują danymi i wmawiają że ziemia jest okrągła.
Tak dla porządku, Kyokushin miał niestety częściowo rację. Porównanie w grach wypadło dla nowych ryzenów słabo w porównaniu do cen. Dlatego z bólem złożyłem nową budę na 9700k. Dodatkowo procki AMD się nie kręcą, więc dopóki development nie nadgoni to nadal do zastosowań o jakich tu mówimy czyli każda klatka w VR jest na wagę złota, Intel wygrywa. I no mi z tego powodu. Liczyłem że te średnie ryzeny (3700x) będą lepsze. Nie są, a gamers nexus wręcz rekomenduje tańszy 3600 bez X do gier. Potem jest długo długo nic a następnie 3900X który jest ciut droższy od 9900k a w grach nadal gorszy. Cóż, pobujam się z Intelem przez jakiś rok, dwa, a potem znów się będę rozglądał.
 
PRIVATE OFFTOP WARNING!
----------------------------------

Awww... Ładne :D Fanatec... górna półka! :) Ja mam prostą driving force gt od naprawdę długiego czasu (bez sprzęgła i bez skrzyni H) i wystarcza.

....[/URL]

Jakbyś myślał o wymianie na coś droższego, to ja chętnie z 2,5 stówy mogę Ci dołożyć. Właśnie "jestem na kupnie GT".

Ponieważ ciężarówkami i ciągnikami się bawię ostatnio, kupiłem sobie taki szalony zestaw:

KIEROWNICA-Logitech-G-Saitek-Farming-Farm-Sim-PC


Świetna sprawa do takiego ETS'a, do Farming Simulator 19 - jeszcze lepsze (ale to bez VR).

Niestety recenzje nie kłamią - sprzęt się rozlatuje w rękach. Niemal dosłownie. Musiałem zwrócić i celuję właśnie w Logitech GT.

Ewentualnie dokupię sam ten boczny panel.

Przy okazji - można go wykorzystać z powodzeniem do Elite Dangerous i podobnych:

 
Last edited:
celuję właśnie w Logitech GT.
Driving Force GT jest dość stara i ma plastikowe kółeczka, choć mimo katowania setki godzin w gran turismo i kolejnych setek w elite srv jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. Natomiast widząc że się bardziej profesjonalnie bawisz to prędzej bym polecał g25 lub 29. Swojej DF nie oddam, bo mi wystarcza, nie jestem taki wymiatacz jak Yata ;-) no i w sumie kupiłem do niej (nasz, polski, spod Wadowic! :D) stand który kosztował tyle co kierownica ;-) wheelstandpro.com :D
 
Mam Logitech g920 (to samo co g29 tylko pod xbox) - świetna kierownica. Natomiast nie używam jej bo nie mam do czego. Jedyna gra z której bym nie wychodził to Forza Horizon 3/4, ale one nie wspierają VR.

Dlaczego brać nowszy model? Dlatego ponieważ gry przestają wspierać stare (mimo że by mogły), więc dokładając np dwie stówy i biorąc nowszy model sprawiasz że dłużej sobie na tej kierownicy pograsz.

G920/G29 to najnowszy model, który już notabene ma kilka lat, więc jak coś nowego wyjdzie, to jeszcze jakiś czas będzie wspierany. Używaną G29/G920 w stanie igła kupisz za 800-1000zł, i moim zdaniem warto.

Miałem przez moment Thrustmaster TMX, ale sprzedałem i kupiłem G920 - inna zupełnie liga. Dawno miałem Logitech Driving force PRO - dobra kiera, ale mniejsza wymiarowo od G920, no i właśnie już nowe tytuły nie mają do niej wsparcia - wiem że Logitech GT też już ma ten problem.
 
Last edited:
OFERTA DNIA NA STEAM:

https://store.steampowered.com/app/227300/Euro_Truck_Simulator_2/

Już nie wiem ile godzin w goglach "przejeździłem"...

Dzięki ogromnej bazie modów zwiedzam cały świat, poznaję piękne klasyczne "ciężarówy" (ostatnio VOLVO F16) i wydaję pieniądze na kolejne gadżety...

A "e" mi w laptopie "nie styka", więc weźcie pod uwagę, ile ten post mnie kosztował...

EDIT:

Oprócz promocji rozpoczął się właśnie fajny "event".
Można "wyjeździć" sobie "gadżety" firmy GOODYEAR w tzw. "zewnętrznych zamówieniach"
(są to zlecenia "on-line" - realizowane w czasie rzeczywistym - coś jak Community Goal w Elite)

https://blog.scssoft.com/2019/07/goodyear-roll-out-event.html
 
Last edited:
G920/G29 to najnowszy model, który już notabene ma kilka lat, więc jak coś nowego wyjdzie, to jeszcze jakiś czas będzie wspierany. Używaną G29/G920 w stanie igła kupisz za 800-1000zł, i moim zdaniem warto.
Za okolo 1300 mozna kupić znacznie lepsza nowa kiere ( napędzana przez pasek + silnik bezszczotkowy ) czyli T300
 
No Man's Sky w promocji:

EDIT: na steamie też jest w tej samej więc lepiej chyba brać stamtąd.

----------------------------------------------------------------------------
https://www.gog.com/game/no_mans_sky

"Niczyje Niebo" za stówkę na gogu (-50%). Biorąc pod uwagę że lada dzień* wychodzi wersja VR (update beyond), to niezła gratka.

Wszystko to co w trailerze... w VR! Hype train! Choo-choo! :D
A ponieważ obraz jest wart więcej niż tysiąc słów:

Source: https://www.youtube.com/watch?v=PM7ArMxUFR0

* ale uwaga! Jak informuje @SimplexPL , wersje na GoGu mogą mieć opóźnienie - dla przykładu Hellblade: Senua's Sacrifice chwilę potrwało zanim pojawiła się wersja VR. Trochę więcej info w topicu: https://www.gog.com/forum/no_mans_sky/so_will_we_see_vr_on_gog
 
Last edited:
Tak, NMS to z pewnością najbardziej wyczekiwana przeze mnie VRowa przygoda.
I wychodzi akurat jak zaczynam urlop, taki bezkomputerowy urlop...

Jakby ktoś chciał sobie osłodzić czas oczekiwania, to ZA DARMO można polatać taxówką z "Łowcy Androidów" :)


-----------

Co do kierownicy wybrałem jednak Logitech Driving Force GT.
1. Logitech ze względu na popularność i na przykład mod do ETS2 na "rzeczywisty Force Feedback"
2. GT ze względu na wielkość dodatku pedałowego - sprzęgło w moim ustawieniu już się nie zmieści, albo będzie bardzo niewygodne

I tak, po przesiadce z kierownicy, której ForceFeedback działał na zasadzie trzęsiawki jak się w coś uderzyło, byłem w lekkim szoku jak w Asseto Corsie chciało mi kierownicę z rąk wyrwać :)
W ETS2 z wyłączonym silnikiem prawie nie da się skręcić, po uruchomieniu wspomagania już lepiej, a w czasie jazdy - delikatnie.
Nie wiedziałem, że w kierownicowym świecie też jakiś postęp :)

 
niech mi ktos powie czy No mans cry wspiera hotasy ? bo nie ma ochoty latac i grac na padzie

Nie wspiera. Za dużo tu biegania, budowania. Latanie jest tylko dodatkiem (jest jeszcze jeżdżenie łazikami, pływanie łodzią podwodną...).

Jednak w wersji VR ma być całkowicie wimplementowana obsługa kontrolerów VR. Więc będzie się latać "wirtualnym hotasem".
 
I wychodzi akurat jak zaczynam urlop, taki bezkomputerowy urlop...

Bardzo dobrze, w sam raz poprawią bugi ;-) Choć oni raczej się pilnują po falstarcie ;-)))

niech mi ktos powie czy No mans cry wspiera hotasy ? bo nie ma ochoty latac i grac na padzie
Nie wspiera. Za dużo tu biegania, budowania. Latanie jest tylko dodatkiem (jest jeszcze jeżdżenie łazikami, pływanie łodzią podwodną...).

Zgadzam się z przedmówcą, latanie w NMS to sposób transportu z A do B. Dla mnie (IMHO) pad jest da best do tej gry. I granie z kanapy. Wersja VR ma ponoć obsługiwać wszystko co się tam komu podoba. Pady, klawiatury, psmovy, wmry, knucklesy... Z tego co widziałem w trailerach wersji VR to się dosłownie "łapie za stery". IMHO to regres pewien, bo wolę nowatorskie metody sterowania gestami jak w X: Rebirth VR, ale z knucklesami też powinno być oki :cool:

A no i jest cross-play VR/non-vr. Zobaczymy ile z tego cross play da się wykorzystać sensownie :cool:
 
Top Bottom