Przygody z Virtual Reality

Ciekawy incydent - wchodze :) Daty na poziomie Q1 2021 to dla mnie odjechane od rzeczywistości spekulacje. To ze Index 2 kiedys powstanie w to nie watpie - ale od pomyslu do produktu gotowego do obioru mijają długie miesiące lub lata. Historycznie patrzac na ostatni rok kazda manufaktura ma grubą obsuwe czasowa i wygodnie zwalić teraz wszytko na covidka.. Osobiście niesadze zeby kontrolery w indexie zostały identyczne - przydalby im sie ergonomiczny "lift" = kolejne miesiące?
Juz teraz musialby zaistnieć w sieci ( do łowienia?:D) jakieś przecieki lub preordery aby koncówka Q1 2021 była realna... Bawmy sie tym co mamy a nie czekajamy wiecznie na Św. Grala... Tralalala. Inna sprawa czy taki Index 2 z 2160p z fajnymi soczewkami bedzie jakims znaczacym upgradem dla posiadaczy 2160p ? Wolałbym juz wskoczyc w coś na poziomie 2600p i poczuc znaczną rożnice ale to nie będzie z Valvem bo ten gracz gra ostrożnie i woli stworzyć cos dla mas czyli umożliwienie obsługi hedsetu z kart GFX cenowego poziomu 500~ 600$.
 
Last edited:
Jestem prawie pewny ze Index 2 wyjdzie w pierwszej połowie 2021.
Nie ma na to absolutnie żadnych dowodów ani nawet poszlak, ale jestem prawie pewny.
Nic teraz nie kupujcie, anulujcie preorder G2 i czekajcie ma Indexa 2 który zaraz wyjdzie. A może nie. W sumie to nie mam pojęcia
 
Do niczego nie zachęcam, niczemu nie zaprzeczę i niczego nie potwierdzę ;) Stawiam jedynie pytanie.

Obecnie Index jest do tyłu, dali HP w zasadzie wszystko co Index miał dobre, pewnie dlatego żeby puścić to na wybadanie rynku. HP rzytnie hajs, oni przytną hajs, a za pół roku ogłoszą Indexa 2 z tymi samymi panelami i soczewkami które wypracowali z hp.
 
Ja jestem prawie pewny ze przylecą.

Ale skoro mówisz, że 50/50 to postaw 10 tys na to że przylecą a ja postawie 10 na to ze nie przylecą i zobaczymy kto zgarnie pulę :D
 
a za pół roku ogłoszą Indexa 2 z tymi samymi panelami i soczewkami które wypracowali z hp.
To jest technologicznie nie mozliwe, soczewki musza zostać od nowa przygotowane pod panele ustawiane pod kątem jeśli chcą utrzymać lub poprawic FOVa .
Możemy jedynie przypuszczac ze przygotwanie ich potrwa 2x krócej niz np Pimaxowi albo skorzystają z obecnych szkieł Indexa 1 pod warunkiem ze rozmiar nowych paneli 2160p + FOV bedzie identyczny z Indexem 1.
 
Last edited:
Jeśli Quest 2 to plama to G2 też, bo różnica to raptem 25%.

Screenshot_20201119-232815.jpg


Zobaczyłem Audicę w natywnej rozdzielczości Questa 2 i faktycznie ostrość była lepsza niż na Indeksie i to był dobre.
 
AMD pokonało intela w wydajności z jednego rdzenia w grach przy jednocześnie niższym zużyciu prądu.
Nowe karty od nich też dają radę.
 
Pany kochane, kupiłbym Questa 2, dla siebie i córki, mam Lenovo Explorer od premiery ale po pierwszej zajawce, rzadko teraz używam, wkurza mnie że wiecznie coś trzeba grzebać, przełączać. Tu będzie chyba w miarę bez obsługfowo? Rozumiem, że jak rozdzielczość większa to zobaczę różnice w obrazie? Oczywiście wiem, że wszystko poza Reverbami to plama (Kyoku pozdrawiam), ale godzę się na to ;) ;)
 
Q2 może nie być zły, ale jednak tutaj te 25% to dużo, bo nadal G1 czy G2 dopiero zaczynają być 'akceptowalne'. Więc trochę mniej, to już dużo słabiej. Questa 2 sam myślałem że kupić, ale jednak ludzie piszą o słabym fovie i sweetspocie.

Natomiast jako dodatkowy headset do zabawy etc - tym bardziej za 1600 zł? Bomba.

Czekam cały czas na G2, ale pewnie Quest 3 za rok pozamiata. Najbardziej to Q2 mnie zniechęca pejsbuk.
 
Będzie. Zignoruj bajdurzenia Kyoka o tym że "dopiero od G1 zaczyna być 'akceptowalnie'".
Quest 2 ma o 50% pikseli więcej od Indexa a już w Indeksie jakość obrazu jest bardzo dobra.
Quest jest kompletnie bezobsługowy, bezprzewodowy i w pełni mobilny. Zakładasz gogle i grasz. Jest jak konsola w tym dobrym znaczeniu ;)
 
Będzie. Zignoruj bajdurzenia Kyoka o tym że "dopiero od G1 zaczyna być 'akceptowalnie'".
Quest 2 ma o 50% pikseli więcej od Indexa a już w Indeksie jakość obrazu jest bardzo dobra.
Quest jest kompletnie bezobsługowy, bezprzewodowy i w pełni mobilny. Zakładasz gogle i grasz. Jest jak konsola w tym dobrym znaczeniu ;)

Kiedy pierwszy raz założyłem 8kx pomyslalem ze jest fajnie ale nie mialem jakiegos wielkiego opadu szczeny. Jednak z czasem zaczolem troche rozumieć legendarna sentencję Kyoka. Oczywiscie plama to przesada i uproszczenie - jednak dopiero kiedy dla wlasnych testów cofnołem sie 2160p np do trybu 1440 w upscalingu uzmysłowilem sobie jak szybko nasze oczy i umysł przyzwyczajaja sie do lepszego i pomimo ze również w tym trybie nie uświadczylem SDE to dalsze granie nie mialo sensu i mnie ten obraz natychmiast odrzucił , a byl sporo lepszy od tego znanego mi P5k+. Grając natywnie przestaje myślec o jakości , ot takie naturne monitorowe widzenie z nieco bardziej widocznym aliasingiem. Cieszy brak wiecznego znanego mi z Pimaxa 5k+ lub Viva kombinowania - jak wyostrzyc obraz , ile supersamplingu , jakie AA itp. itd.
 
Last edited:
Top Bottom