Page 292 of 292 FirstFirst ... 282288289290291292
Results 4,366 to 4,380 of 4380

Thread: Elite Dangerous - luźna dyskusja.

Z podobaniem w ED jest mały problem. Już chcesz napisać, że coś ci się podoba, ale wtedy atakuje cię wspomnienie o tym jak cię wnerwiło coś związane z tym o czym chciałeś napisać. I odechciewa ci się cokolwiek pisać. Znacznie łatwiej jest pisać o tym co się nie podoba. Można swobodnie pisać felietony, eseje czy opowiadania. Ktoś utalentowany mógłby nawet pokusić się o napisanie niedużej powieści.
    Trudno jest znaleźć coś co jest na tyle dobre, że nie wiąże się z tym jakiś problem. Absolutnych pozytywów da się nazbierać może na wzmiankę.

Originally Posted by rootsrat View Post (Source)
    @StarLight & @chotnik - czy brak odpowiedzi oznacza, że kompletnie nic Wam się w Elite nie podoba?
    Nie, oznacza tylko chroniczny brak czasu ;-)

Na szybko co mi się w elite podoba? Odkąd mam VR, ta gra po prostu zachwyca samym byciem w statku kosmicznym i jest duża radość z samego latania i patrzenia na to wszystko i (bardzo ograniczonej niestety) interakcji ze światem. Wraz z dodaniem horizons doszły planety (a w zasadzie to raczej coś w rodzaju księżyców i planetoid), niestety nudne i powtarzalne w obecnej implementacji. Kosmos w Elite jest bardzo ładny, ale po 30h widziało się już wszystko. Dodanie planet atmosferycznych z procgenem rozszerzy to o rozmaite kombinacje (typu zaćmienia słońca, zachody wschody itepe). Po około 400h byłem gotowy odłożyć grę na półkę; wspaniałe chłopaki z Wintersów zapewniły mi kolejne 200h akcji w Powerplayu. Niestety PP załamał się pod ciężarem piątej kolumny i ogólnego nieogarnięcia tematu przez FDev (ludzie na leadership discord tłumaczyli Sandro jak się używa jego własnego produktu co jest imho niedopuszczalne).

Mam też całą ładownię nostalgii za FE2 i to też mnie trzyma przy Elite. Ogólnie bardzo podoba mi się "living, breathing universe" z wizji Brabena (jak i Chrisa Robertsa) i kibicuję obu tytułom. Czyli tak naprawdę kręci mnie eksploracja kosmosu i interakcja ze światem, ale ta co będzie kiedyś a nie ta co jest teraz. Więc tak, odłożyłem tytuł na półkę i wyglądam spotkania roadmapowego jak kania dżdżu. Liczę że rzucą mi tam jakiś ochłap nadziei którego będę się mógł złapać i mieć na co czekać. Choć moim zdaniem nie ma woli rozwoju Elite w FDev lub mają jakiś roadblock i traktują Elite jak cash-cow do finansowania kolejnych tytułów. Fajnie że się pokazali thargoidzi, niefajnie że są rozwleczeni jak najlepsze włoskie spaghetti. No i mam nadzieję że to nie będzie pew-pew-alien-pew-The-Great-Goid-War (na co się zapowiada) ale że nawiążemy jakiś kontakt, będzie handel, wymiana technologii itepe. Ja nie wymagam "misji ratowania księżniczki" czy "singleplayer campaign" [dla przykładu w serii X3 totalnie olałem misję główną], ale obecnie elite jest sterylna jak sala operacyjna w szpitalu i nic co robisz nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Jak zacznie mieć, tytuł odżyje - i wtedy będzie mi się to bardzo podobać.
    * KARMA system, not "SJW-be-good-or-else-system" - make your actions matter as a career path!
    * Invested playtime vs risk imbalance - KARMA proposal

You can be anything you want in E: D. Murder-hobo or a paladin of virtue. Too bad the available tools for interaction greatly weight towards the "murder-hobo" role.
    The best description of the whole Horizons season I've read to date, by cmdr Kaocraft
    Vive or Rift?

Dzięki

Fajnie wiedzieć, że jednak coś tam jest dobrego w ED dla Ciebie. Myślę, że odpoczynek jest w Twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Ja również czekam na SC, ale to osobny temat. W ED podoba mi się bardzo dużo, ale głównie przy grze trzyma mnie moja frakcja i to, co razem tworzymy w przestrzeni - no i robiąc te rzeczy, jak już pisałem, skupiam się na rzeczach, które są dobrze zrobione i staram się nie zwracać uwagi na niedociągnięcia. U mnie to się sprawdza. 1300h nabite i gra ani mi się nie nudzi, ani nie czuje że muszę grindować... Czasami zrobię sobie przerwę na tydzień, dwa, ale zawsze wracam i odkrywam coś na nowo.

Przez to, że tak dużo rzeczy robimy z TWH, to ciągle mam wiele osobistych celów do osiągnięcia w ED... Np. nie byłem nigdy w Sol, bo nie miałem czasu tam się udać Zrobię to w sobotę, przy okazji eventu poszukiwania Voyagera. Kolejnym celem jest odwiedzenie wszystkich odnalezionych Generation Ships.

Mam nadzieję, że za jakiś czas wrócisz do Elite i będzie ona mogła zaoferować Ci to, czego oczekujesz od space sima. A może w międzyczasie wyjdzie SC i okaże się hitem?

Np. nie byłem nigdy w Sol, bo nie miałem czasu tam się udać Zrobię to w sobotę, przy okazji eventu poszukiwania Voyagera. Kolejnym celem jest odwiedzenie wszystkich odnalezionych Generation Ships.

Mam nadzieję, że za jakiś czas wrócisz do Elite i będzie ona mogła zaoferować Ci to, czego oczekujesz od space sima. A może w międzyczasie wyjdzie SC i okaże się hitem?
    Też nie byłem w Sol bo kiedy mi się chciało to było permit locked ;-) a potem już mi się nie chciało. Z VR tym bardziej warto bo Sol to "rękodzieło" a nie procgen z tego co słyszałem. Choć wolałbym na Ziemi wylądować a nie tylko tekstury oglądać Hm, może to jest pomysł. Sol jak będą ELW landings ;-)

Prędzej niż SC wyjdzie IMHO jakiś inny tytuł. NMS też ponoć "parę" odzyskało choć po błędach designerskich w tamtym projekcie to nie wiem czy oni się kiedykolwiek wyzbierają.
    * KARMA system, not "SJW-be-good-or-else-system" - make your actions matter as a career path!

You can be anything you want in E: D. Murder-hobo or a paladin of virtue. Too bad the available tools for interaction greatly weight towards the "murder-hobo" role.
    The best description of the whole Horizons season I've read to date, by cmdr Kaocraft
    Vive or Rift?

Grałem w NMS, ale mi się znudził. Zagwozdka, co? Contentu niby więcej, są space legs, a jednak jakiś taki... nudny. Elite ma w sobie "to coś", co mnie przy niej trzyma. NMS tego zabrakło.

Tak mnie jeszcze tknęło - piszesz że kopa do Elite daje Ci Husaria, a jednocześnie nie chcesz żeby gra była jak Eve. To kolejna zagwozdka. Husaria tłumaczy również dlaczego znudziło Ci się NMS - bo to solo mode tak naprawdę. Natomiast nie rozumiem dlaczego frakcje nie miałyby mieć większego znaczenia w grze. Pomijam zupełnie aspekt ekonomiczny - gdyby Elite przeszło na model subskrypcji oferując ciekawe wydarzenia z setkami graczy w zamian, prawdopodobnie bym "zaprenumerował", ale ja nie o tym. Piszesz że zajęcia z husarią dają Ci sporo frajdy, kontrolujecie swoje systemy, wyznaczacie nagrody za czyjeś głowy (patrz posty powyżej) ;-). Czemu w tym kierunku nie chcesz iść w sensie rozwoju mechaniki? Przejmowanie starportów z faktycznymi bitwami o assety... a dla tych co nie lubią - dać możliwość zasiedlania wszechświata... mamy 400 miliardów systemów, chyba się pomieścimy Skąd opór?

Vive or Rift?

Originally Posted by StarLightPL View Post (Source)
    Tak mnie jeszcze tknęło - piszesz że kopa do Elite daje Ci Husaria, a jednocześnie nie chcesz żeby gra była jak Eve. To kolejna zagwozdka. Husaria tłumaczy również dlaczego znudziło Ci się NMS - bo to solo mode tak naprawdę. Natomiast nie rozumiem dlaczego frakcje nie miałyby mieć większego znaczenia w grze. Pomijam zupełnie aspekt ekonomiczny - gdyby Elite przeszło na model subskrypcji oferując ciekawe wydarzenia z setkami graczy w zamian, prawdopodobnie bym "zaprenumerował", ale ja nie o tym. Piszesz że zajęcia z husarią dają Ci sporo frajdy, kontrolujecie swoje systemy, wyznaczacie nagrody za czyjeś głowy (patrz posty powyżej) ;-). Czemu w tym kierunku nie chcesz iść w sensie rozwoju mechaniki? Przejmowanie starportów z faktycznymi bitwami o assety... a dla tych co nie lubią - dać możliwość zasiedlania wszechświata... mamy 400 miliardów systemów, chyba się pomieścimy Skąd opór?
    To, co mi się w Eve nie podoba, jeśli chodzi o interakcję graczy to to, że wyzwala ona najgorsze cechy w ludziach. Bardzo nie chciałbym np. otrzymać od kogoś pogróżek dotyczących RL tylko dlatego, że TWH zablokowała dostęp do jakiegoś systemu. Jak najbardziej jestem za rozszerzeniem wpływy grup graczy na grę i wszechświat, ale bez takiej totalnej samowolki, jaką daje Eve. Developer tej gry wręcz zachęca społeczność do oszukiwania, scamów i innych tego typu akcji. To o kilka kroków za daleko IMHO. To mam głównie na myśli, mówiąc, że nie chcę aby ED zamieniło się w EVE.

Fajnie byłoby móc np. wyświetlić TWH pod moim nickiem w grze i móc kontrolować, kto może zapisać się do frakcji W GRZE (bo poza nią mam nad tym kontrolę).

Tak że większa integracja grup graczy z ich frakcjami w grze - jak najbardziej! Większy wpływ grup graczy na to, co się dzieje w przestrzeni - owszem. Np. chciałbym móc zdecydować o tym, że jako frakcja dążymy do zmiany ekonomii danego systemu, albo chociaż jednej stacji. Chciałbym móc zacząć wojnę z inną frakcją bez obawy o to, że schowają się do Solo i zbombardują mi stację UA.

Nie wspomnę o tym, że system Solo/Open, dzięki któremu wystawianie nagród za czyjąś głowę nie ma w ogóle sensu, kompletnie nie jest przystosowany do interakcji graczy na poziomie Eve, więc nie wiem w jaki sposób FDEV mogłoby to sensownie rozwiązać.

To, co mi się w Eve nie podoba, jeśli chodzi o interakcję graczy to to, że wyzwala ona najgorsze cechy w ludziach. Bardzo nie chciałbym np. otrzymać od kogoś pogróżek dotyczących RL tylko dlatego, że TWH zablokowała dostęp do jakiegoś systemu

Chciałbym móc zacząć wojnę z inną frakcją bez obawy o to, że schowają się do Solo i zbombardują mi stację UA.
    Nie wspomnę o tym, że system Solo/Open, dzięki któremu wystawianie nagród za czyjąś głowę nie ma w ogóle sensu, kompletnie nie jest przystosowany do interakcji graczy na poziomie Eve, więc nie wiem w jaki sposób FDEV mogłoby to sensownie rozwiązać.
    Hm, gram już długo w rozmaite gry i jeszcze nie zdarzyło mi się dostawać pogróżek IRL, imho internet wyzwala w ludziach to co najgorsze ;-) A patyczkować się nie patyczkuję, również w urban games typu ingress :-) Ale fakt Eve jest "specyficzne" i dopiero w takim modelu zaczęłoby się jojczenie o "griefing". W przypadku pogróżek IRL zgłoszenie klienta do "operatora", i tak długo marudzić aż by go zbanowali. Nie pomaga - na policję. Owszem słyszy się o zamawianych pizzach i "swat raids", ale to w Stanach. Inna sprawa że za "SWATing" to można pójść siedzieć jak namierzą zgłaszającego, co przy obecnym poziomie inwigilacji w USA nie jest specjalnie trudne. Zresztą wystarczy popatrzeć jak sprawnie radzą sobie nasi policjmajstrzy w przypadkach fałszywych alarmów bombowych np. w szkołach - większość gagatków jest wyłapywana jeszcze tego samego dnia.

P2P w Elite w ogóle nie jest gotowy na poziom interakcji wymagany przy mmo i o którym Braben zawsze mówił że go fascynuje (interakcja między userami i universum). Co do Solo/Open to zgodziliśmy się nie poruszać tego tematu. Dodam jedynie że nie można być "trochę w ciąży" i "trochę MMO" i ktoś z FDev znów musiałby się jajami wykazać i zaproponować kompromisowe rozwiązanie inne niż dotychczasowy brak rozwiązania.

Vive or Rift?

P2P w Elite w ogóle nie jest gotowy na poziom interakcji wymagany przy mmo i o którym Braben zawsze mówił że go fascynuje (interakcja między userami i universum). Co do Solo/Open to zgodziliśmy się nie poruszać tego tematu. Dodam jedynie że nie można być "trochę w ciąży" i "trochę MMO" i ktoś z FDev znów musiałby się jajami wykazać i zaproponować kompromisowe rozwiązanie inne niż dotychczasowy brak rozwiązania.
    Zgadzam się w 100%

::EDIT::

Ktoś tam wyżej, chyba Chotnik, napisał, że ED nie może się zdecydować jaką grą chce być i sporo w tym prawdy.

Announcement widzieli? Że w październiku będzie wielka biba w Londynie i całe pół godziny z biby poświęcą na przyszłość elite? Od tego czasu się agenda nieco zmieniła ale nadal wychodzi ~40 minut na pogaduszki o przyszłości Elite... Ech... oczekiwałem szczerej rozmowy zapowiedzianej przez antonacciego, skończy się jak zwykle zapewne (no eta's no guarantees).

http://expo.frontier.co.uk/

wątek na forum:

https://forums.frontier.co.uk/showth...October-7-2017!

Vive or Rift?

skończy się jak zwykle zapewne (no eta's no guarantees).
    Po wpadkach z NMS czy Andromeda, watpie, zeby jakas firma skladala sensowne i dokladne obietnice, bo potem jest gownoburza w mediach, gdy ktorejs nie spelnia.

Dlatego nie spodziewam sie zadnej duzej, dokladnej roadmapy, mysle, ze juz podczas Horizons nacieli sie na to, ze zapowiedzieli to to i to, i potem musieli to wypelnic. I jeszcze sobie jakies ramy czasowe zakladali, ale olali temat i Horizons nie bedzie trwal roku, a dwa.
    Zreszta, w twojej stopce jest najlepszy post na tym forum o tym jak FD wypelnia takie obietnice (https://forums.frontier.co.uk/showth...=1#post5302994).
    I ta takich zapowiedziach sie skonczy - takich ktore mozna "technically, mostly, kind of" spelnic... Multicrew = hologram ktory guziki naciska... litosci.

Z drugiej strony - musza cos zapowiedziec do Season 3, bo inaczej kto to kupi za 45-60$ - sezon patchy?

Zaufac obietnicom, to mozna CDP albo Blizzardowi (jezeli chodzi o WoW).
    Blizzard ma moim zdaniem swietnie rozwiniety transparency development dla WoWa, z ktorego FD powinien sie uczyc - community managerowie wiedza co sie dzieje w grze, znaja wszystkie zmiany, komunikuja te zmiany, jezeli sa jakies zmiany w mechanice to jest zakomunikowane dlaczego, jakie i czemu zostaly podjete takie a nie inne decyzje.
    Wiadomo, ze przy nerfach zawsze jest jakis placz, ale czesto daja wytlumaczenie, albo sugeruja jak to obejsc zmieniajac styl gry itp.

.. nie martwcie się chińczycy wykupili część udziałów Frontnier Developments wiec prawdopodobnie gra zostanie mmorpg w kosmosie..

Originally Posted by szuszu View Post (Source)
    .. nie martwcie się chińczycy wykupili część udziałów Frontnier Developments wiec prawdopodobnie gra zostanie mmorpg w kosmosie..
    Znaczy w chinski/koreanski grind MMO, z questami zabij 100000 wrogow, wszystkim randomowym i 999 levelami do zdobycia w 15 klasach? A nie, czekaj, to juz prawie mamy

@StarLight & @chotnik - czy brak odpowiedzi oznacza, że kompletnie nic Wam się w Elite nie podoba?
    Moze tez oznaczac, ze zgodnie z twoimi zaleceniami nie marudze i nie trace czasu na tym forum i gram w inne gry

Co mi sie podoba :
    -w miare realistycznie odwzorowana nasza glaktyka - te gwiazdy ktore odwiedzam w grze widzie w rzeczywistosci na niebie (to zawsze mi sie bardzo podobalo, taki most miedzy eksploracja w grze, a zyciem)
    -wielkosc przez ilosc systemow i dosyc ciekawe ich generowanie
    -dziwieki, odglosy, itp (natomiast muzyka ma za malo utworow)
    -artstyle UI jest ok (ale obsluga i sterowanie tragiczne, brak wielu skrotow ktore powinny byc, panel po prawej to masakra - podzielony na taby i podtaby i strony podtabow)
    -grafika jest ok (ale nic nadzwyczajnego, szczegolnie jezeli wezmiemy pod uwage, ze mamy P2P z limitem graczy i brak singla z duzymi bitwami)

Mam też całą ładownię nostalgii za FE2 i to też mnie trzyma przy Elite. Ogólnie bardzo podoba mi się "living, breathing universe" z wizji Brabena (jak i Chrisa Robertsa) i kibicuję obu tytułom. Czyli tak naprawdę kręci mnie eksploracja kosmosu i interakcja ze światem, ale ta co będzie kiedyś a nie ta co jest teraz. Więc tak, odłożyłem tytuł na półkę i wyglądam spotkania roadmapowego jak kania dżdżu. Liczę że rzucą mi tam jakiś ochłap nadziei którego będę się mógł złapać i mieć na co czekać.
    To.
    Gdyby nie nostalgia i to, ze mam lifetime pass to juz bym sprzedal konto i moze sie zaintersowal znow sezonem 6+

Ktoś tam wyżej, chyba Chotnik, napisał, że ED nie może się zdecydować jaką grą chce być i sporo w tym prawdy.
    Generalnie nie pisze nieprawdy.
    I tak jest, bo Elite z jednej strony mowi o MMO, emergent gameplayu, a z drugiej ma tak abusywna mechanike PVP przez mix solo/open/PG, jak chyba zadna inna gra :

-brak jakiejkolwiek silnej policji w core systach powoduje, ze nooby musza latac w solo
    -tradowanie w duzych ilosciach tez oplaca sie tylko w solo, inaczej to kuszenie niepotrzebnie losu
    -mozna zaatakowac z nienacka kogokolwiek i zanim on wroci nas szukac czy przyleci pomoc - pirat robi relog na Solo i mozna mu nagwizdac

Tu jest wlasnie ewidentna przewaga EVE - jestes zawsze w jednej i tej samej instancji, nie mozna ukryc sie w solo mode przed kims komu zrobiles kuku, sa strefy kontroli i jak na czyims terenie robisz rozpierdziel to gospodarze Cie w koncu znajda.
    W Elite moge przyleciec na teren Husarii jakims wyenginerowanym na maksa FDL czy podobnym wynalazkiem, rozwalic z 2 samotne osoby, relog na Solo, i tak powtorka co tydzien i nie mozna nic z tym zrobic.
    W d... mam takie PVP i emergent gameplay, traktuje ta gre tylko jako PVE wlasnie przez takie pomysly. I nie tylko ja bo powstaly z tego powodu ogromne private grupy PVE, bo FD nie ogarnia.

Wrzucili dzis w news letterze :
    "However, due to the nature of this update we wouldn't want to spoil the narrative or interactions that the community will have so we won't be broadcasting these reveal streams in the build up to the upcoming beta for 2.4. We’ll still keep things going with small sneak peeks here and there, but largely we really want you to discover 2.4’s secrets for yourself. After release, we’ll be hosting streams that focus on the narrative, explaining what our Commanders are discovering, explaining how you can get involved and hinting at things to come."

Mam nadzieje, ze zeby zrobic cos ze story w nowym patchu, nie trzeba bedzie miec odblokowanych Palinow, engineerow i innych wynalazkow, ktore wymagaly grindowania godzinami randomowych rzeczy z dropem 0.00001% jak Unknown Proby czy akrtefakty.
    Bo jezeli tak ma wygladac story progress i blokowanie go takimi randomami to moje zdanie znacie

Page 292 of 292 FirstFirst ... 282288289290291292