Page 288 of 288 FirstFirst ... 278284285286287288
Results 4,306 to 4,309 of 4309

Thread: Elite Dangerous - luźna dyskusja.

Sam nie wiem co myśleć o sezonie 3.
    Już go kupiłem, ale tak jak napisał Robinus. Kto zapłaci za poprawki?

Generalnie dla mnie, to co dostaliśmy w sezonie 2 to uproszczona wersja tego czego się spodziewałem, zrobiona po najmniejszej linii oporu. Jeżeli to rozwiną i poprawią - super. Natomiast jak ktoś nie ma LEPa, to co, ma dwa razy zapłacić za to samo? Dziwne.

Tak czy siak, mają PC, Mac, Xbonera, Ps4, więc mają pokrycie w platformach, co myślę było dla nich najważniejsze, ponieważ wszystko co teraz zrobią, to skasują 4x. To generalnie dobrze i dla nich i dla nas.

Originally Posted by Robinus View Post (Source)
    Chociaż dyskusja o kondycji finansowej firmy na podstawie "wyciągów" z internetu jest dla mnie równie wiarygodna jak szukanie choroby wpisując objawy w google
    Te "wyciagi z internetu" to sa informacje dla inwestorow ktore musi publikowac kazda spolka ktora jest na gieldzie. I powinny byc prawdziwe, bo ryzyko jest zbyt duze, zeby sie tu bawic w oszustwa (pomijam firmy bańki finansowe)
    Tu jest oryginal z lutego : https://frontier-drupal.s3-eu-west-1...Feb%202017.pdf

, jest dla mnie pewne że gra nie osiągnie więcej pod względem finansowym.
    No to nie jest moim zdaniem jeszcze przesadzone, ale musieliby dac naprawde ciekawe rzeczy jak planety z atmosfera czy chodzenie.

Jest u szczytu popularności - fanatycy (jak ja) zaspokoili swoją chorobę, ciekawscy - ciekawość a ich koledzy namówieni do kupna - pewnie powoli wracają do rodzin.
    Stąd może ewentualna wyprzedaż akcji - prawdopodobnie lepiej już nie będzie. Kosmos wypełnia się grami. Ten rok moim zdaniem jest dla kosmo-zapaleńców wyśmienity. Elite - jak Wielki Wybuch w pustce przyciągnęło życie ale i dało początek innym światom.
    No jak maja nie wracac do rodzin, skoro w grze nie bardzo jest co robic jak juz troche pograsz. Postrzelasz, pohandlujesz, pozwiedzasz i koniec. Nie zeby w starym Frontierze bylo wiecej, ale to byly inne czasy.
    Jezeli chce sie miec sensowne MMO na poziomie (pomijam darmowe szroty jak Tibia i inne wynalazki dla gimbazy) i trzymac ludzi przy grze to musisz w miare regularnie wydawac content.
    Albo zrobic tak jak EVE i dac mozliwosci graczom do budowy, posiadania terytorium, realnego sterowania ekonomia. Wtedy oni sami sobie wymysla co maja robic.
    Bez tego sie nie da i zostanie garstka zapalencow z ktorych jest mniej kasy niz kosztuje prad do serwera.
    Jakby ktos nie zauwazyl sprzedaja sie glownie 2 typy gier : te w ktorych mozna budowac i te w ktorych jest jakas historia/progress. ED obecnie niestety nie ma obydwu tych rzeczy.

A o jakich innych grach mowisz, bo moze cos przegapilem? Everspace wyszedl, ale to taka lupanka jest. SC nie licze bo to wyjdzie za 10 lat

Oczywiście to kto te akcje sprzedaje jest kontrowersyjne, tak jak wiele innych decyzji całego Frontiera. Dziwne sezonowanie, dziwne działanie SOLO/OPEN, dziwne działanie całej gry. Myślę, że wszystko po to by wypełnić obietnice jednocześnie stawiając na swoim, może by zadowolić wszystkich zamiast tylko wybranej grupy, no i oczywiście by sprzedać jak najwięcej. Wysoka sprzedaż oczywiście jest w naszym wspólnym interesie, gorzej z tą resztą... Ale chyba schodzę z tematu...
    To juz wyszlo w kickstarterze, gdy nagle sie okazalo, ze nie bedzie single mode offline.
    Tyle bylo pomyslow i mechanizmow w grach MMO, ze nie trzeba odkrywac kola na nowo, tylko brac to co dziala. Ale nie, glowa w mur, bedziemy robic po swojemu.
    Trzeba bylo od poczatku pomyslec i jak ma byc polaczenie sieciowe to zrobic 2 tryby : Open i Open PVE.
    A nie teraz polowa ludzi lata w private group. Jaki to sens ma w MMO?

Potem sie okazalo, ze multi stoi na P2P, a serwer trzyma tylko niektore dane jak nasze dane i misje.
    P2P oczywiscie znow przynioslo mnostwo problemow i ograniczen (kto robi MMO na P2P?!). Wielkich bitew z udzialem graczy raczej nie zobaczymy, gildii i wingow po wiecej niz 4 graczy tez nie.

Kupe czasu i srodkow wydano na cale SpaceForge czy jak to sie tam to generowanie nazywa, tylko po co, skoro nic tam nie ma? Fajne to by bylo w jakiejs strategii jak Stellaris.
    Zamiast miec 10^10 planet na ktorych nie moge ladowac, wole (i zapewne nie tylko ja) 10 wielkich na ktorych moge i cos sie tam dzieje.
    Mam wielki sandbox, w ktorym 1% cos sie dzieje (znaczy w ogole jest cywilizacja) a pozostale 99% nie ma nic, i co gorsza ja tam tez nic nie moge zrobic.
    "Moge poleciec wszedzie" tylko po co, skoro nic tam nie ma.
    Swiadomosc calego wszechswiata jest fajna do momentu w ktorym okazuje sie, ze kazdy system do jest osobna instancja z hyperspace jako loading screen. Tak to "kazdy" potrafi zrobic "wszechswiat".

Originally Posted by Kyokushin View Post (Source)
    Sam nie wiem co myśleć o sezonie 3.
    Już go kupiłem, ale tak jak napisał Robinus. Kto zapłaci za poprawki?
    Generalnie dla mnie, to co dostaliśmy w sezonie 2 to uproszczona wersja tego czego się spodziewałem, zrobiona po najmniejszej linii oporu. Jeżeli to rozwiną i poprawią - super. Natomiast jak ktoś nie ma LEPa, to co, ma dwa razy zapłacić za to samo? Dziwne.
    Jestem zawiedziony zapowiedziami Sezonu 3. Podobnie jak większość miałem nadzieję na jak najszybszą możliwość chodzenia po stacjach, lądowanie na planetach z atmosferą. Jednak jak się zastanowię i puszczę wodze fantazji - może nie będzie tak źle?
    Może wreszcie będziemy mieć możliwość wciśnięcia guzika z komunikatem "Jestem piratem, rzuć towar to nie zrobię Ci krzywdy"? Może dostaniemy możliwość handlowania, przekazywania pieniędzy czy towarów między graczami? Może misje multiplayer z wynagrodzeniem dla całego skrzydła? Przez kilka lat wiele podobnych, drobnych życzeń nagromadziło się w głowie każdego pilota... Zachęciłoby mnie to do powrotu za stery równie mocno jak chmury i rzeki.
    Sezon 3 bez jakiegos efektu "wow" sie nie sprzeda, bo kto bedzie kupowal sezon patchy?
    Nie bardzo tez sobie wyobrazam, ze skoro maja sie skupic na zmianach w core gameplay, to ten bez sezonu 3 nie dostanie tych zmian? W Horizons "wow" bylo ladowanie na kamieniach (bo nic innego tam nie ma), S3 musialby to przebic, zeby sie sensownie sprzedac.
    Space legs to powinien byc ich priorytet (nawet jezeli to by bylo tylko po tych kamieniach kosmicznych), skoro maja jeden z najlepszych na rynku systemow obslugi VR. To wlasnie chodzenie i bycie "w postaci" najlepiej wypada w VR.
    Samo wyjscie na planete jako ty, bez UI, nie przez szybe z milionem swiatelek i guzikow. To tego obsluga kontrolera od ViVe i reka podnosisz piasek tej planety ktory ci sie przesypuje przez palce. To jest efekt "wow", to jest wizja.
    I ta wizje chyba FD stracil na pieszczenie sie z technikaliami i "background simulation" ktore tak naprawde malo daje nam jako graczom.

Tego moim zdaniem wlasnie najbardziej brakuje - wizji i interakcji ze swiatem gry.
    Zarowno w skali macro - dac im cos zbudowac, dac im kontrole nad swoja frakcja (wywalic PP, i ta mechanike dac dla graczy, zeby wybierali cele swojej frakcji i mogli ja rozbudowywac)
    Jak i micro - chodzisz jako ty. Mozesz wejsc na stacje. Mozesz gadac z NPC. Mozesz pojsc do baru, moze cos ciekawego dzieje sie w okolicy.
    Teraz nawet nie ma tych gadek z NPC ktore byly we Frontierze i FFE w 90 latach... Mogles sie o wynagrodzenie targowac. A teraz guzik accept i decline.

SC to robi dobrze, zaczeli od tego, ze jestes przede wszystkim czlowiekiem "obywatelem" i buduja w gore. Mozesz chodzic, wsiadac do statku, ale zawsze jestes "w postaci". W momencie gdy bedzie mozna chodzic po planetach w VR i jednoczesnie bedzie dosyc spory wszechswiat to zamiota ED pod dywan.
    W ED jestes statkiem albo SRV, w sumie mozna by zmienic widok na stale na TPP i duzo by sie nie zmienilo. Zrobili caly wszechswiat i buduja z trudem w dol.

Najbliższy patch 2.4 RETURN - mojego powrotu nie wróży. Ostatnie, łącznie z zabawką w formie Multi-Crew, dają mi podstawy do przypuszczeń, że skończy się on na paru lokacjach do zwiedzenia na końcu galaktyki i nowej "belce w tabelce"...
    I chociaż cały 2 sezon uważam za świetny, bardzo udany i treściwy, czekam już na coś większego. Liczę na świetne poprawki w "Trójce", a jak nie to poczekam na zamglone horyzonty i zabawy w berka na stacjach.

Mam czas - dzisiaj kosmos jest pełen gwiazd.
    Ja po RNGneerach dalem sobie spokoj. Farma i farma, mniej w WoWie trzeba bylo farmic na raidy.
    Do tego Distant Worlds mi uswiadomilo jak plytka jest eksploracja i brak autopilota czy czegos takiego jak masz do pokonania 50k LY to jest zart. Małpia robota.
    Bez duzych zmian, nie bardzo jest po co wracac. Ale tez mam czas, ciekawe tylko czy lifetime sie zwroci
    Dla mnie to byl raczej eksperyment, czy ktos da rade zrobic remake Frontiera. Narazie eksperyment sie nie powiodl, bo oprocz P2P multiplayera jest mniej rzeczy niz bylo we Frontierze czy FFE.

Originally Posted by Kyokushin View Post (Source)
    Tak czy siak, mają PC, Mac, Xbonera, Ps4, więc mają pokrycie w platformach, co myślę było dla nich najważniejsze, ponieważ wszystko co teraz zrobią, to skasują 4x. To generalnie dobrze i dla nich i dla nas.
    1. O ile wiem wersja na Maca nie jest juz developowana. Wydaje mi sie, ze w koncu nie dostali Horizons i nie dostana nowych dodatkow juz. Dostaja tylko bugfixy i zmiany jak Ci co maja tylko S1.

2. Jezeli ktos mysli, ze ludzie z zagranicy z Xboxa czy PS4 (konsole to sa glownie mlodsi ludzie) beda farmic materialy na RNGneerow czy leciec do centrum galaktyki przez XX godzin wciskajac guzik hyperdrive i ogladajac loading screen to sie GRUBO myli. Naukowo-kosmicznych zapalencow jest tam znaczenie mniej.
    Niestety na konsolach przewiduje populacje z sumie miedzy 5 a 10% max.

Originally Posted by chotnik View Post (Source)
    ...
    A o jakich innych grach mowisz, bo moze cos przegapilem? Everspace wyszedl, ale to taka lupanka jest. SC nie licze bo to wyjdzie za 10 lat
    ...
    Wrzuciłem kilka propozycji do wątku z innymi grami: https://forums.frontier.co.uk/showth...=1#post5631420

Page 288 of 288 FirstFirst ... 278284285286287288