Page 287 of 292 FirstFirst ... 277283284285286287288289290291 ... LastLast
Results 4,291 to 4,305 of 4374

Thread: Elite Dangerous - luźna dyskusja.

Podzielam wiarę Matthiasa w DB. Chyba będę musiał popełnić kilka fanboyskich postów na forum EN, ku pokrzepieniu serc.
    W 2015r oni mogli obiecywać space legs, że będą, bez podania daty.

Originally Posted by rootsrat View Post (Source)
    Oki, przyznaję, że to nowość dla mnie (info o space legs w 2015).

Jakoś nie chce mi się wierzyć w Wasze czarnowidztwo - Elite to ukochane brabenowe dziecko i naprawdę nie sądzę, żeby chciał je uśmiercić. Faktem jest, że mieli kłopoty - mnóstwo bugów w 2.2, włącznie z contentem dotyczącym głównej linii fabularnej, 6-miesięczna bodajże obsuwa release (tak samo zabugowanego) 2.3, niepełny Multi Crew (pominęli 2 ważne role, które były zapowiadane)... Co oczywiście nie napawa optymizmem. Ale jestem przekonany, że ED będzie dalej rozwijane, a projekt nie upadł.

Jako moderator mam pewien (ograniczony) kontakt z developerami i pomimo tego, że oczywiście nie mam żadnej extra wiedzy, to generalnie nie odczuwam w ich wypowiedziach jakiegoś znaku, że ED ma się ku końcowi. Wręcz przeciwnie - plan rozwoju nadal jest wdrażany.
    ja nie twierdzę, że projekt upadł. wysunąłem tezę, że raczej nie dostaniemy roadmapy czy informacji o 2.4 / 3.0 prędko, bo nauczeni doświadczeniem poprzednich obietnic i wpadek z tym związanych nie powiedzą nic póki nie będzie to gotowe. oraz, że plany się zmieniają w czasie i to co było planowane na początku niekoniecznie musi obowiązywać obecnie.

"...hopefully in the next full update (no ETAs, no guarantees!)" to cytat z postu Sandro.

Mieliśmy dziś protest deweloperów zewnętrznych narzędzi do ED spowodowany ciągłym brakiem komunikacji i wsparcia ze strony FD w przypadku zmian API związanych z aktualizacjami, co powodowało problemy z dostosowaniem narzędzi zewnętrznych do tych zmian. Deweloperzy zewnętrznych narzędzi poświęcają swój czas i wysiłek dla dobra społeczności ED. FD lekceważy tą sprawę mimo iż tysiące graczy na bieżąco korzysta z tych narzędzi i stanowią one w zasadzie część gry.

Zamknięte zostały serwisy:
    Captain's Log
    Coriolis EDCD Edition
    ED-Board
    Elite: Dangerous Codex
    Elite: Dangerous Database (EDDB)
    ED Shipyard
    Elite: Dangerous Star Map (EDSM)
    INARA

Protest miał trwać do niedzieli, ale na szczęście Ed Lewis zaangażował się w sprawę i zapewnił o woli współpracy z deweloperami.

W związku z tym protest został zakończony. Przynajmniej narazie. Serwisy są znów czynne.

Temat - https://forums.frontier.co.uk/showth...down-our-sites

To nic nowego dla mnie, nie pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją, kiedy ludzie poświęcają czas, robią narzędzia, programy, strony internetowe wzbogacające grę, a twórcy mają ich w ... ciemności. Pierwszy raz spotkałem się ze strajkiem, który spowodował natychmiastowy wręcz pozytywny odzew. Widać, że ktoś tam w FD się wystraszył, co rzesza wkurzonych graczy może zrobic na forum i reddit.
    Temat ma 113 stron w jedno popołudnie. Co by się działo do niedzieli

Mamy pierwsze wieści które używają dużo słów ale mówią mało konkretów https://forums.frontier.co.uk/showth...2-4-and-beyond

TL; DR: po 2.4 zajmą się rdzeniem grywalności ;-) [core gameplay] i QoL. Na E3 dowiemy się co będzie w 2.4, parę tygodni po E3 dowiemy się kiedy będzie specjalny fdevowy event na którym omówią przyszłość i nakreślą roadmapę. Wcześniej będzie 2.3.10 do którego będzie uwaga uwaga FREE OPEN BETA. A 2.4 będzie miało moderowany kontent który będzie "uwalniany" z czasem. Myślę że to na 99% historia obcych która się toczy poza grą na forach (meh). Ciekawe czy każą sobie zapłacić za core gameplay, w końcu będzie to płacenie drugi raz za to samo. Byłby to bardzo brzydki precedens ale po historii z nameplatami mnie wcale nie zdziwi.

Ed Lewis twierdzi że w tej chwili team pracujący na elite jest największy w historii, podłubałem i producent wersji ps4 chlapnął w wywiadzie że nad Elite pracuje obecnie ok. 100 osób oraz jeśli chodzi o content to nie rodzielają po platformach i produkują dla wszystkich, choć mają dedykowany team do ps4 (zrozumiałem że w ramach tych 100 osób). Więc 1/3 frontiera.

Ja stary cynik jestem obecnie w stanie - uwierzę jak zobaczę. Może coś dobrego z tego wyniknie. W końcu 1/3 firmy nad tym pracuje Pytanie co robili do tej pory
    * KARMA system, not "SJW-be-good-or-else-system" - make your actions matter as a career path!
    * Invested playtime vs risk imbalance - KARMA proposal

You can be anything you want in E: D. Murder-hobo or a paladin of virtue. Too bad the available tools for interaction greatly weight towards the "murder-hobo" role.
    The best description of the whole Horizons season I've read to date, by cmdr Kaocraft
    Vive or Rift?

.. mają przecież 10 lat po tym czasie przestaną rozwijać grę ..

Wszyscy czekają... pojawienie się obcych na Barnaclach jakoś widać nie ruszyło polskiego forum... w sumie sam tylko oglądam youtube'a i przeglądam forum i czekam na dalszy rozwój wypadków.

Originally Posted by Wasiu View Post (Source)
    Wszyscy czekają... pojawienie się obcych na Barnaclach jakoś widać nie ruszyło polskiego forum... w sumie sam tylko oglądam youtube'a i przeglądam forum i czekam na dalszy rozwój wypadków.
    No nie tak do końca

http://thewingedhussars.com/showthread.php?tid=3181

Originally Posted by rootsrat View Post (Source)
    Nie nastąpiło zalogowanie, lub nie masz dostępu do tej części forum.
    * KARMA system, not "SJW-be-good-or-else-system" - make your actions matter as a career path!

You can be anything you want in E: D. Murder-hobo or a paladin of virtue. Too bad the available tools for interaction greatly weight towards the "murder-hobo" role.
    The best description of the whole Horizons season I've read to date, by cmdr Kaocraft
    Vive or Rift?

Originally Posted by StarLightPL View Post (Source)
    Nie nastąpiło zalogowanie, lub nie masz dostępu do tej części forum.
    A, bo to części tylko dla zarejestrowanych użytkowników, zapomniałem. Zorganizowaliśmy ekspedycję naukową / tournee po Skorupiakach w celu odnalezienia Obcych Tym razem nie był to event stricte TWH, ale otwarty dla całej społeczności forum. (Co prawda spoza TWH nikt się nie zjawił - może dlatego, że informacja o evencie pojawiła się zaledwie kilka ghodzin przed rozpoczęciem - ale w sumie było chyba z 12 osób).

Tak że polska misja badawcza dotarła do Plejad

Szczerze mówiąc, to poza motywacją żeby tą oskryptowaną cutscenkę zobaczyć w VR to w zasadzie nie mam żadnej żeby tam polecieć. No bo cóż można zrobić? Nie mamy żadnych sposobów interakcji z nimi, nie pomaga honkowanie, datalinki i nawet strzelanie do nich. Więc nie ma się co dziwić że "nie ruszyło polskiego forum" - bo i nic nowego się nie dzieje. Równie dobrze zamiast tłuc się do Plejad można sobie tą cutscenkę oglądnąć na YT. Niektórzy stracili statki bo im wyłączyło systemy w trakcie lotu - ups. Tyle zyskać.

Jak polowałem z aparatem na obce, to ignorowali mojego słabo uzbrojonego Aspa, jak leciałem cutterem w normalnej "podróży służbowej" do prof. Palina, to mnie zhyperdyktowali 7 razy pod rząd. Oczywiście cutter nie ma wake scanner bo i po co.

Obudźcie mnie jak będzie tu się działo coś naprawdę wartego uwagi, wracam do Overwatch.

PS: Witryna „thewingedhussars.com” używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Ten certyfikat jest prawidłowym certyfikatem tylko dla następujących nazw: *.linuxpl.com, linuxpl.com

Vive or Rift?

Ciekawie zapowiada się ta aktualizacja 2.4.
    Mam nadzieję że w tej aktualizacji będzie wprowadzona możliwość naprawy statku bez potrzeby dokowania na stacji.

Na razie nie ma żadnych konkretów odnośnie 2.4, oprócz tego że dodadzą tych obcych. Ważniejsze jest to jak to będzie wyglądać w grze. Dodatkowo trochę sobie jeszcze na ten patch poczekamy bo jednak do Q3 tego roku. Bardzo powoli idą im te prace w stosunku do tego co wydają z patcha na patch, przynajmniej ja mam takie wrażenie.

Dwa ciekawe linki:
    http://www.gamerevolution.com/featur...lanet-landings

http://www.newsweek.com/elite-danger...-aliens-627033

Mam nadzieję że to "fleshing out core game" się powiedzie i dostaniemy nowe narzędzia które wprowadzą nowy gameplay do np. eksploracji. Obce w założeniach są fajne i obce, ale narzędzi do interakcji z nimi nie mamy praktycznie żadnych. Zresztą nie potrafimy nawet rozmawiać z personelem na stacjach a co dopiero z obcą formą życia. Tak że poczekamy zobaczymy. Interesujący jest fakt że zmieniają sposób generacji terenu tak aby można było wjechać SRV do bazy obcych, co może też wpłynąć na o wiele ciekawsze formacje na planetach.

Na razie będę śledził to z boku, !remindMe za 3 miesiące ;-)

Vive or Rift?

Originally Posted by StarLightPL View Post (Source)
    Dwa ciekawe linki:
    http://www.gamerevolution.com/featur...lanet-landings

http://www.newsweek.com/elite-danger...-aliens-627033

Mam nadzieję że to "fleshing out core game" się powiedzie i dostaniemy nowe narzędzia które wprowadzą nowy gameplay do np. eksploracji. Obce w założeniach są fajne i obce, ale narzędzi do interakcji z nimi nie mamy praktycznie żadnych. Zresztą nie potrafimy nawet rozmawiać z personelem na stacjach a co dopiero z obcą formą życia. Tak że poczekamy zobaczymy. Interesujący jest fakt że zmieniają sposób generacji terenu tak aby można było wjechać SRV do bazy obcych, co może też wpłynąć na o wiele ciekawsze formacje na planetach.

Na razie będę śledził to z boku, !remindMe za 3 miesiące ;-)
    Interesujaca to jest dyskusja na dole 1 linka o finansach FD i raportach finansowych.
    I zaczyna sie problem, bo kto kupi Sezon 3, ktory bedzie glownie fixami do Sezonow 1 i 2? Kto nie jest fanatykiem, poczeka na Sezon 4 z czyms nowym i bedzie mial te fixy i tak.

Natomiast niepokoja mnie komentarze jak :
    "That so-called "investment activity" is no more than the programmers/artists/testers salary bill and Frontier claiming it is investment a.k.a. "Capitalised R&D" is not "standard costs associated with running a game development company." It is actually illegal.

Which all might kinda explain why the Chief Financial Officer was recently terminated and Frontier managers have been selling their personal shareholdings like there's no tomorrow. Source: London Stock Exchange listings.
    Spin it any way you like, but any sane person can see the most likely explanation for Frontier suddenly stopping all talk of expansions and seasons and refusing to give any delivery dates for further updates is that the game is bankrupt. Thargoids is the last gasp and then it will go into maintenance mode until the servers get turned off."

Ciekawe, w oswiadczeniu dla inwestorow ( http://www.investegate.co.uk/frontie...020700087126Q/ ) pisza, ze 2.0 bylo tak naprawde Early Accessem i dopiero 2.1 Engineers jest normalnym releasem.

As previously announced, EDH was initially released in 'early access' in December 2015. Coming out of 'early access' was originally expected to take place during April 2016, coinciding with the planned launch of EDH's next expansion, "The Engineers".
    Że co? Nie pamietam, zeby gdziekolwiek przy Horizons pisalo, ze to Early Access...

Chociaż dyskusja o kondycji finansowej firmy na podstawie "wyciągów" z internetu jest dla mnie równie wiarygodna jak szukanie choroby wpisując objawy w google, jest dla mnie pewne że gra nie osiągnie więcej pod względem finansowym. Jest u szczytu popularności - fanatycy (jak ja) zaspokoili swoją chorobę, ciekawscy - ciekawość a ich koledzy namówieni do kupna - pewnie powoli wracają do rodzin.

Stąd może ewentualna wyprzedaż akcji - prawdopodobnie lepiej już nie będzie. Kosmos wypełnia się grami. Ten rok moim zdaniem jest dla kosmo-zapaleńców wyśmienity. Elite - jak Wielki Wybuch w pustce przyciągnęło życie ale i dało początek innym światom.

Oczywiście to kto te akcje sprzedaje jest kontrowersyjne, tak jak wiele innych decyzji całego Frontiera. Dziwne sezonowanie, dziwne działanie SOLO/OPEN, dziwne działanie całej gry. Myślę, że wszystko po to by wypełnić obietnice jednocześnie stawiając na swoim, może by zadowolić wszystkich zamiast tylko wybranej grupy, no i oczywiście by sprzedać jak najwięcej. Wysoka sprzedaż oczywiście jest w naszym wspólnym interesie, gorzej z tą resztą... Ale chyba schodzę z tematu...

Jestem zawiedziony zapowiedziami Sezonu 3. Podobnie jak większość miałem nadzieję na jak najszybszą możliwość chodzenia po stacjach, lądowanie na planetach z atmosferą. Jednak jak się zastanowię i puszczę wodze fantazji - może nie będzie tak źle?
    Może wreszcie będziemy mieć możliwość wciśnięcia guzika z komunikatem "Jestem piratem, rzuć towar to nie zrobię Ci krzywdy"? Może dostaniemy możliwość handlowania, przekazywania pieniędzy czy towarów między graczami? Może misje multiplayer z wynagrodzeniem dla całego skrzydła? Przez kilka lat wiele podobnych, drobnych życzeń nagromadziło się w głowie każdego pilota... Zachęciłoby mnie to do powrotu za stery równie mocno jak chmury i rzeki.

Najbliższy patch 2.4 RETURN - mojego powrotu nie wróży. Ostatnie, łącznie z zabawką w formie Multi-Crew, dają mi podstawy do przypuszczeń, że skończy się on na paru lokacjach do zwiedzenia na końcu galaktyki i nowej "belce w tabelce"...

I chociaż cały 2 sezon uważam za świetny, bardzo udany i treściwy, czekam już na coś większego. Liczę na świetne poprawki w "Trójce", a jak nie to poczekam na zamglone horyzonty i zabawy w berka na stacjach.

Mam czas - dzisiaj kosmos jest pełen gwiazd.

Page 287 of 292 FirstFirst ... 277283284285286287288289290291 ... LastLast