Page 292 of 292 FirstFirst ... 282288289290291292
Results 4,366 to 4,375 of 4375

Thread: Elite Dangerous - luźna dyskusja.

Z podobaniem w ED jest mały problem. Już chcesz napisać, że coś ci się podoba, ale wtedy atakuje cię wspomnienie o tym jak cię wnerwiło coś związane z tym o czym chciałeś napisać. I odechciewa ci się cokolwiek pisać. Znacznie łatwiej jest pisać o tym co się nie podoba. Można swobodnie pisać felietony, eseje czy opowiadania. Ktoś utalentowany mógłby nawet pokusić się o napisanie niedużej powieści.
    Trudno jest znaleźć coś co jest na tyle dobre, że nie wiąże się z tym jakiś problem. Absolutnych pozytywów da się nazbierać może na wzmiankę.

Originally Posted by rootsrat View Post (Source)
    @StarLight & @chotnik - czy brak odpowiedzi oznacza, że kompletnie nic Wam się w Elite nie podoba?
    Nie, oznacza tylko chroniczny brak czasu ;-)

Na szybko co mi się w elite podoba? Odkąd mam VR, ta gra po prostu zachwyca samym byciem w statku kosmicznym i jest duża radość z samego latania i patrzenia na to wszystko i (bardzo ograniczonej niestety) interakcji ze światem. Wraz z dodaniem horizons doszły planety (a w zasadzie to raczej coś w rodzaju księżyców i planetoid), niestety nudne i powtarzalne w obecnej implementacji. Kosmos w Elite jest bardzo ładny, ale po 30h widziało się już wszystko. Dodanie planet atmosferycznych z procgenem rozszerzy to o rozmaite kombinacje (typu zaćmienia słońca, zachody wschody itepe). Po około 400h byłem gotowy odłożyć grę na półkę; wspaniałe chłopaki z Wintersów zapewniły mi kolejne 200h akcji w Powerplayu. Niestety PP załamał się pod ciężarem piątej kolumny i ogólnego nieogarnięcia tematu przez FDev (ludzie na leadership discord tłumaczyli Sandro jak się używa jego własnego produktu co jest imho niedopuszczalne).

Mam też całą ładownię nostalgii za FE2 i to też mnie trzyma przy Elite. Ogólnie bardzo podoba mi się "living, breathing universe" z wizji Brabena (jak i Chrisa Robertsa) i kibicuję obu tytułom. Czyli tak naprawdę kręci mnie eksploracja kosmosu i interakcja ze światem, ale ta co będzie kiedyś a nie ta co jest teraz. Więc tak, odłożyłem tytuł na półkę i wyglądam spotkania roadmapowego jak kania dżdżu. Liczę że rzucą mi tam jakiś ochłap nadziei którego będę się mógł złapać i mieć na co czekać. Choć moim zdaniem nie ma woli rozwoju Elite w FDev lub mają jakiś roadblock i traktują Elite jak cash-cow do finansowania kolejnych tytułów. Fajnie że się pokazali thargoidzi, niefajnie że są rozwleczeni jak najlepsze włoskie spaghetti. No i mam nadzieję że to nie będzie pew-pew-alien-pew-The-Great-Goid-War (na co się zapowiada) ale że nawiążemy jakiś kontakt, będzie handel, wymiana technologii itepe. Ja nie wymagam "misji ratowania księżniczki" czy "singleplayer campaign" [dla przykładu w serii X3 totalnie olałem misję główną], ale obecnie elite jest sterylna jak sala operacyjna w szpitalu i nic co robisz nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Jak zacznie mieć, tytuł odżyje - i wtedy będzie mi się to bardzo podobać.
    * KARMA system, not "SJW-be-good-or-else-system" - make your actions matter as a career path!
    * Invested playtime vs risk imbalance - KARMA proposal

You can be anything you want in E: D. Murder-hobo or a paladin of virtue. Too bad the available tools for interaction greatly weight towards the "murder-hobo" role.
    The best description of the whole Horizons season I've read to date, by cmdr Kaocraft
    Vive or Rift?

Dzięki

Fajnie wiedzieć, że jednak coś tam jest dobrego w ED dla Ciebie. Myślę, że odpoczynek jest w Twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Ja również czekam na SC, ale to osobny temat. W ED podoba mi się bardzo dużo, ale głównie przy grze trzyma mnie moja frakcja i to, co razem tworzymy w przestrzeni - no i robiąc te rzeczy, jak już pisałem, skupiam się na rzeczach, które są dobrze zrobione i staram się nie zwracać uwagi na niedociągnięcia. U mnie to się sprawdza. 1300h nabite i gra ani mi się nie nudzi, ani nie czuje że muszę grindować... Czasami zrobię sobie przerwę na tydzień, dwa, ale zawsze wracam i odkrywam coś na nowo.

Przez to, że tak dużo rzeczy robimy z TWH, to ciągle mam wiele osobistych celów do osiągnięcia w ED... Np. nie byłem nigdy w Sol, bo nie miałem czasu tam się udać Zrobię to w sobotę, przy okazji eventu poszukiwania Voyagera. Kolejnym celem jest odwiedzenie wszystkich odnalezionych Generation Ships.

Mam nadzieję, że za jakiś czas wrócisz do Elite i będzie ona mogła zaoferować Ci to, czego oczekujesz od space sima. A może w międzyczasie wyjdzie SC i okaże się hitem?

Np. nie byłem nigdy w Sol, bo nie miałem czasu tam się udać Zrobię to w sobotę, przy okazji eventu poszukiwania Voyagera. Kolejnym celem jest odwiedzenie wszystkich odnalezionych Generation Ships.

Mam nadzieję, że za jakiś czas wrócisz do Elite i będzie ona mogła zaoferować Ci to, czego oczekujesz od space sima. A może w międzyczasie wyjdzie SC i okaże się hitem?
    Też nie byłem w Sol bo kiedy mi się chciało to było permit locked ;-) a potem już mi się nie chciało. Z VR tym bardziej warto bo Sol to "rękodzieło" a nie procgen z tego co słyszałem. Choć wolałbym na Ziemi wylądować a nie tylko tekstury oglądać Hm, może to jest pomysł. Sol jak będą ELW landings ;-)

Prędzej niż SC wyjdzie IMHO jakiś inny tytuł. NMS też ponoć "parę" odzyskało choć po błędach designerskich w tamtym projekcie to nie wiem czy oni się kiedykolwiek wyzbierają.
    * KARMA system, not "SJW-be-good-or-else-system" - make your actions matter as a career path!

You can be anything you want in E: D. Murder-hobo or a paladin of virtue. Too bad the available tools for interaction greatly weight towards the "murder-hobo" role.
    The best description of the whole Horizons season I've read to date, by cmdr Kaocraft
    Vive or Rift?

Grałem w NMS, ale mi się znudził. Zagwozdka, co? Contentu niby więcej, są space legs, a jednak jakiś taki... nudny. Elite ma w sobie "to coś", co mnie przy niej trzyma. NMS tego zabrakło.

Tak mnie jeszcze tknęło - piszesz że kopa do Elite daje Ci Husaria, a jednocześnie nie chcesz żeby gra była jak Eve. To kolejna zagwozdka. Husaria tłumaczy również dlaczego znudziło Ci się NMS - bo to solo mode tak naprawdę. Natomiast nie rozumiem dlaczego frakcje nie miałyby mieć większego znaczenia w grze. Pomijam zupełnie aspekt ekonomiczny - gdyby Elite przeszło na model subskrypcji oferując ciekawe wydarzenia z setkami graczy w zamian, prawdopodobnie bym "zaprenumerował", ale ja nie o tym. Piszesz że zajęcia z husarią dają Ci sporo frajdy, kontrolujecie swoje systemy, wyznaczacie nagrody za czyjeś głowy (patrz posty powyżej) ;-). Czemu w tym kierunku nie chcesz iść w sensie rozwoju mechaniki? Przejmowanie starportów z faktycznymi bitwami o assety... a dla tych co nie lubią - dać możliwość zasiedlania wszechświata... mamy 400 miliardów systemów, chyba się pomieścimy Skąd opór?

Vive or Rift?

Originally Posted by StarLightPL View Post (Source)
    Tak mnie jeszcze tknęło - piszesz że kopa do Elite daje Ci Husaria, a jednocześnie nie chcesz żeby gra była jak Eve. To kolejna zagwozdka. Husaria tłumaczy również dlaczego znudziło Ci się NMS - bo to solo mode tak naprawdę. Natomiast nie rozumiem dlaczego frakcje nie miałyby mieć większego znaczenia w grze. Pomijam zupełnie aspekt ekonomiczny - gdyby Elite przeszło na model subskrypcji oferując ciekawe wydarzenia z setkami graczy w zamian, prawdopodobnie bym "zaprenumerował", ale ja nie o tym. Piszesz że zajęcia z husarią dają Ci sporo frajdy, kontrolujecie swoje systemy, wyznaczacie nagrody za czyjeś głowy (patrz posty powyżej) ;-). Czemu w tym kierunku nie chcesz iść w sensie rozwoju mechaniki? Przejmowanie starportów z faktycznymi bitwami o assety... a dla tych co nie lubią - dać możliwość zasiedlania wszechświata... mamy 400 miliardów systemów, chyba się pomieścimy Skąd opór?
    To, co mi się w Eve nie podoba, jeśli chodzi o interakcję graczy to to, że wyzwala ona najgorsze cechy w ludziach. Bardzo nie chciałbym np. otrzymać od kogoś pogróżek dotyczących RL tylko dlatego, że TWH zablokowała dostęp do jakiegoś systemu. Jak najbardziej jestem za rozszerzeniem wpływy grup graczy na grę i wszechświat, ale bez takiej totalnej samowolki, jaką daje Eve. Developer tej gry wręcz zachęca społeczność do oszukiwania, scamów i innych tego typu akcji. To o kilka kroków za daleko IMHO. To mam głównie na myśli, mówiąc, że nie chcę aby ED zamieniło się w EVE.

Fajnie byłoby móc np. wyświetlić TWH pod moim nickiem w grze i móc kontrolować, kto może zapisać się do frakcji W GRZE (bo poza nią mam nad tym kontrolę).

Tak że większa integracja grup graczy z ich frakcjami w grze - jak najbardziej! Większy wpływ grup graczy na to, co się dzieje w przestrzeni - owszem. Np. chciałbym móc zdecydować o tym, że jako frakcja dążymy do zmiany ekonomii danego systemu, albo chociaż jednej stacji. Chciałbym móc zacząć wojnę z inną frakcją bez obawy o to, że schowają się do Solo i zbombardują mi stację UA.

Nie wspomnę o tym, że system Solo/Open, dzięki któremu wystawianie nagród za czyjąś głowę nie ma w ogóle sensu, kompletnie nie jest przystosowany do interakcji graczy na poziomie Eve, więc nie wiem w jaki sposób FDEV mogłoby to sensownie rozwiązać.

To, co mi się w Eve nie podoba, jeśli chodzi o interakcję graczy to to, że wyzwala ona najgorsze cechy w ludziach. Bardzo nie chciałbym np. otrzymać od kogoś pogróżek dotyczących RL tylko dlatego, że TWH zablokowała dostęp do jakiegoś systemu

Chciałbym móc zacząć wojnę z inną frakcją bez obawy o to, że schowają się do Solo i zbombardują mi stację UA.
    Nie wspomnę o tym, że system Solo/Open, dzięki któremu wystawianie nagród za czyjąś głowę nie ma w ogóle sensu, kompletnie nie jest przystosowany do interakcji graczy na poziomie Eve, więc nie wiem w jaki sposób FDEV mogłoby to sensownie rozwiązać.
    Hm, gram już długo w rozmaite gry i jeszcze nie zdarzyło mi się dostawać pogróżek IRL, imho internet wyzwala w ludziach to co najgorsze ;-) A patyczkować się nie patyczkuję, również w urban games typu ingress :-) Ale fakt Eve jest "specyficzne" i dopiero w takim modelu zaczęłoby się jojczenie o "griefing". W przypadku pogróżek IRL zgłoszenie klienta do "operatora", i tak długo marudzić aż by go zbanowali. Nie pomaga - na policję. Owszem słyszy się o zamawianych pizzach i "swat raids", ale to w Stanach. Inna sprawa że za "SWATing" to można pójść siedzieć jak namierzą zgłaszającego, co przy obecnym poziomie inwigilacji w USA nie jest specjalnie trudne. Zresztą wystarczy popatrzeć jak sprawnie radzą sobie nasi policjmajstrzy w przypadkach fałszywych alarmów bombowych np. w szkołach - większość gagatków jest wyłapywana jeszcze tego samego dnia.

P2P w Elite w ogóle nie jest gotowy na poziom interakcji wymagany przy mmo i o którym Braben zawsze mówił że go fascynuje (interakcja między userami i universum). Co do Solo/Open to zgodziliśmy się nie poruszać tego tematu. Dodam jedynie że nie można być "trochę w ciąży" i "trochę MMO" i ktoś z FDev znów musiałby się jajami wykazać i zaproponować kompromisowe rozwiązanie inne niż dotychczasowy brak rozwiązania.

Vive or Rift?

Originally Posted by StarLightPL View Post (Source)
    P2P w Elite w ogóle nie jest gotowy na poziom interakcji wymagany przy mmo i o którym Braben zawsze mówił że go fascynuje (interakcja między userami i universum). Co do Solo/Open to zgodziliśmy się nie poruszać tego tematu. Dodam jedynie że nie można być "trochę w ciąży" i "trochę MMO" i ktoś z FDev znów musiałby się jajami wykazać i zaproponować kompromisowe rozwiązanie inne niż dotychczasowy brak rozwiązania.
    Zgadzam się w 100%

::EDIT::

Ktoś tam wyżej, chyba Chotnik, napisał, że ED nie może się zdecydować jaką grą chce być i sporo w tym prawdy.

Announcement widzieli? Że w październiku będzie wielka biba w Londynie i całe pół godziny z biby poświęcą na przyszłość elite? Od tego czasu się agenda nieco zmieniła ale nadal wychodzi ~40 minut na pogaduszki o przyszłości Elite... Ech... oczekiwałem szczerej rozmowy zapowiedzianej przez antonacciego, skończy się jak zwykle zapewne (no eta's no guarantees).

http://expo.frontier.co.uk/

wątek na forum:

https://forums.frontier.co.uk/showth...October-7-2017!

Vive or Rift?

Page 292 of 292 FirstFirst ... 282288289290291292