"Beyond" - OPEN BETA 25. stycznia - 9. lutego

Błędów jest faktycznie "nawalone". Ja widzę na szczęście głównie nieszkodliwe, drobne błędy w interface (zeskanowane podzespoły pokazują się na kolejnym celu, w stoczni wszystkie moduły są "GIMBALED" albo "FIXED" - tarcze, silniki, itd. itp.)

Jest jednak jeden "ficzer", który mnie martwi. Odstrzelenie POWER PLANT'a nic nie daje. Statki bez niego "popychają jak dzikie":

ptF47wu.png



Czyżby devsi uznali, że piractwo na NPC było za łatwe i postanowili "znerfić" wykradanie diamentów od górników? Praktycznie jedyną, w miarę opłacalną, piracką opcję zabawy w tej grze?
 
Podobają mi się nowe zmiany. Chciałbym, żeby dodali jakieś narzędzia dla łowców nagród, którzy nie siedzą na RES'ach. Coś w stylu informacji o popełnianym przestępstwie w danym systemie, który ma ochronę.
 
Podobają mi się nowe zmiany. Chciałbym, żeby dodali jakieś narzędzia dla łowców nagród, którzy nie siedzą na RES'ach. Coś w stylu informacji o popełnianym przestępstwie w danym systemie, który ma ochronę.

Dobre! Pomysł fajny.
Tak na marginesie fora pękają od postów z propozycjami fajnych urozmaiceń gameplay'u, na reddicie co chwila pojawia się taki wątek. Może kiedyś, może w innej galaktyce...
 
Podoba mi sie to, ze w koncu zaczeli sluchac graczy i naprawiaja problemy w systemach gry (np dlaczego moj "komputer" pokladowy nie pamieta cen ze stacji na ktorej bylem 5 minut temu?) do ktorych ludzie zaczeli wymyslac zewnetrzne programy OCry i inne wynalazki.
Jezeli do sensownego grania w twoja gre potrzeba zewnetrznych programow, to znaczy ze robisz to (development) zle.
Z matsami tez ma byc lepiej, chiciaz obawiam sie, ze gra dalej ma mnostwo "wiedzy tajemnej" ktora nie jest w zaden sposob przekazana w grze (np. to ze niektore matsy mozna znalezc tylko w systemach ze statusem glodu) i zobaczymy czy to sie poprawi...

Ciagle tu na forach jakies gadki o imersji, a potem sie okazuje, ze Ci sami ludzie maja na 1 ekranie ED, a na drugim przegladarke z wiki/starchartem/trade database i w tle OCR to zapisywania trade data... Nawet nie wiem jak to skomentowac...
 
Kolejna dawka fabuły. Nie... nie w grze. Na youtubie... :(

[video=youtube;E5XRWy7Cq9U]https://www.youtube.com/watch?v=E5XRWy7Cq9U[/video]
 
Kolejna dawka fabuły. Nie... nie w grze. Na youtubie... :(
Czyli po staremu :)
Oni naprawde powinni kogos zatrudnic do scenariusza i wiekszej zabawy "fabularnej".
Wystarczy popatrzec np jak sie zmienialy MMO (WoW, GW), gdzie pierwsze wersje faktycznie byly gole, ale w kolejnych dochodzilo coraz wiecej ciekawszych questow dla pojedynczego gracza a nie tylko "zbierz 20 czegostam".
Juz FFE mialo jakis watek fabularny, maly, ale mialo.
Tu jak narazie poszlismy w taka "imersje", ze jestesmy jak w zyciu jednostka wielkiego systemu i w sumie nie mamy wplywu na to co sie dzieje w szerokiej skali we wszechswiecie, a wiele rzeczy dzieje sie gdzies w tle i niegdy ich nie widzimy...
Niby realistyczne, tylko nie do konca jestem pewien, czy symulator szarego czlowieka z roku 3300 to jest fajny temat na dluzszy czas.
Chociaz zapewne znalazlo by sie spore grono, dla ktorego jeszcze brakuje tylko jedzenia i kupczenia w grze, wtedy mogliby miec calkowita imersje i zyc w swiecie Elite jako zwykly szarak zamiast w realu...
 
Last edited:
Top Bottom