Ceny gier - kupicie nowe tytuły?

Robinus

Volunteer Moderator
Tak z innej beczki...

Z utęsknieniem czekałem na kilka tytułów, które swoją premierę będą miały w tym miesiącu.

Takie tabelki jednak coraz bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że jakoś sobie w życiu bez nich poradzę.

Czy nie uważacie, że 200zł za produkt, który w dodatku ostatnio stał się produktem jednorazowym, bez możliwości odsprzedaży używanego, to już przesada?

Nowe "Śródziemie" - ponad 160,00zł, "Elex" - 150,00zł...

Często się spotykam z przeliczaniem kosztu na czas zabawy. Kupujemy grę za 200zł, ale bawimy się za to 20 godzin, więc bardziej się to ma opłacać niż pójście do kina na 2 godziny za 50 zł...

Ale przecież gdyby tak liczyć, to za 4.000zł mamy:
- albo 20 gier dające 400 godzin zabawy (16 dni)
- albo motocykl i zabawy nieskończoność, albo godzina za to baaaardzo intensywnej ;)

Co myślicie? Kupicie? Strajkujecie? Czekacie na obniżki?

Osobiście kupuję tylko gry, które wystarczą mi na długo czyli mmorpg, mmofps i rpg. Nie kupuję gier we wczesnym dostępie i odgrzewanych co rok kotletów od EA i Ubisoft.
Ostatnio kupiłem Wiedźmina 3 i Dying Light z pakietem wszystkich DLC. Ale przeważnie czekam na obniżkę, nie kupuję od razu po premierze. Zawsze mam w co grać, więc nie mam ciśnienia na nowości.
W pierwszym Śródziemiu jeszcze mam sporo do roboty, więc zanim to skończę, to będzie jakaś promocja na drugą część. ;)

PS. Ceny są dostosowane do zarobków Europejskich, więc np. dla takiego Niemca, Holendra, Francuza czy Anglika 50 Euro, to jak dla mnie 50 Zł. To najlepiej pokazuje, czym jesteśmy w Europie i dlaczego w Polsce jest większość zagranicznych firm...

Last edited:
Ceny wzrosly bo stalismy sie rynkiem "global" na co zlozylo sie kilka czynnikow :
1. dystrybucja elektroniczna + bycie w UE - nie trzeba wozic pudelek, wszyscy z calej Unii mogliby u nas kupowac tanie klucze
2. przestano u nas wydawac wersje tylko polskie (kto by nadazyl to dubbingowac wszystko, wiekszosc gier ma tylko napisy PL), a takie byly wlasnie bezuzyteczne dla reszty Europy. Nie ma tez juz chyba kluczy typowo PL.
3. Na Steamie jestesmy (jeszcze) jako market Global z rozliczeniami Euro i kupujemy klucze global -> reszta wydawcow idzie tym sladem jezeli chodzi o ceny

To sie moze troche zmienic, bo maja na Steamie wprowadzic rozliczenia w PLN, a wiec wydawca bedzie mogl ustalic osobne ceny w PLN, ale nie licze na duze obnizki.
Obecnie w Steam jestesmy w jednym koszyku z cala strefa Euro.

Jak ktos nie ma parcia na granie w nowosci co wlasnie na kanale pokazuje jakis Gimber czy inny wynalazek to nie ma tragedii z cenami.
Kupowac taniej mozna :
- czasem kupuje na G2A, ale glownie gry Ubi/EA bo one szybko tam spadaja z cena, nigdy nie trafilem na zly klucz, ale kupuje tylko u sprzedawcow 99-100% pozytywow
- promocje sezonowe Steam i wtedy z reguly inni tez robia
- GOTY edycje od razu z season passami
- kupowanie dostepu do konta z gra na Allegro (tylko granie w singleplayer) - wbrew pozorom to nie jest takie glupie jak chcemy jakas gre poprostu przejsc z ciekawosci i raczej do niej nie wracac. Jezeli nie potrzebujemy naszego konta na czas grania w tak kupiona gre to jest 99% pewne rozwiazanie:
1. uzywamy czyjegos konta i nawet w razie banana to dostaje go czyjes konto
2. sciagamy gre i wrzucamy Steam w offline mode - dopoki trzymamy Steam w offline to nawet jak tamto konto zbanowali albo cokolwiek sie z nim stalo to mozemy grac az Steam sie o tym nie dowie.

Pozatym obowiazkowy link : https://lowcygier.pl/

Nowe "Śródziemie" - ponad 160,00zł, "Elex" - 150,00zł...
Shadow of War byla juz promocja 30E

Ale przecież gdyby tak liczyć, to za 4.000zł mamy:

- albo motocykl i zabawy nieskończoność,
4000 to kosztuje ubranie + kask, a gdzie w tym motocykl...
Do tego, paliwo nie jest tanie w PL w przeliczeniu do naszych zarobkow. Rzeklbym, ze jest kosmicznie drogie.
A motocykl (nie pierdziawka) pali 4+L

- albo godzina za to baaaardzo intensywnej ;)
To chyba jakas bardzo ekskluzywna "dama do towarzystwa"

Last edited:
Top Bottom