Dual Universe - Czy zagrozi ED?

rootsrat

Volunteer Moderator
grywalna wersja alfa ma zostać udostępniona na początku przyszłego roku.


Myślę, że dużo pyłu kosmicznego jeszcze uleci w pustkę, zanim ten projekt będzie można nazwać "konkurencją dla Elite" :)
 
biorąc pod uwagę jak działa space engineers w multiplayerze?
Nie uwierze puki nie zobacze 100 graczy w jednej instancji prowadzących działania wojenne. W Space engineersach już przy 2 ludziach desync jest OGROMNY, przy dużych serverach praktycznie nie da się grać.
Technicznie rzecz biorąc star citizen to nic przy tym, chyba, że gra będzie z dużymi ograniczeniami i bez jakiegokolwiek systemu zniszczeń.
 
Zamysł jest dobry.........a co z tego będzie to zobaczymy gdzieś w okolicy 2018 roku.

Jak dla mnie jest jeden podstawowy plus DU bijący ED i SC na głowę....czyli jeden wspólny serwer, każdy widzi każdego, każdy widzi co robią inny. Oby nie skończyło się na planach i im się udało.
 
Tak, ale jak oni w ogóle chcą to opłacić?
SC używa ograniczonych instancji ( I chyba także jakiegoś p2p ), elita to w ogóle...
Aby wszyscy się nawzajem widzieli to każda rzecz musi iść przez główny server co jest kosztowne, szczególnie jesli możesz sam kształtować pojazdy.
Cóż, zobaczymy co z tego wyjdzie...
 
Ogólnie to planują na pewnym etapie zrobić Open Bete, więc każdy się przekona jak to wygląda. O ile nic się nie zmieni.

A co do płatności to będą trzy możliwości:
1) będzie okres trialowy. DU ściągniesz i pograsz przez określony czas (nie określono jeszcze ile to będzie dni) za free. Będzie szansa zarobić za ten czas na DAC.
2) tak zwane DAC - Dual Access Coupons, które będą uprawniały do 30 dniowej gry będziesz mógł kupić na rynku w grze za kasę z gry.
3) Dual Access Coupons kupisz w sklepie producenta gry za jakieś ok. 10-13 Euro.

Taki jest plan a co będzie dalej to się zobaczy. EVE Online kombinuje z klonami, rezygnuje z "ograniczonego czasowo" triala, więc NQ może też z czasem tak zrobi. Duży wpływ na to wszystko będzie miało to co tak naprawdę ta gra zaoferuje. Jeżeli uda im się to wszystko wprowadzić o czym mówią to może i warto będzie w to grać i robić kasę na DAC.
 
Last edited:
Z tego co liczyłem to DAC ma być 18 Euro, ale szybko przejdą na ograniczone freemium podobnie jak EvE w listopadzie, powoli kończy się era gier dostępnych tylko dla płacących subskrypcję...
 
Kolejny minecraft i survival, nosz ile mozna tego robic ?
Tak wiem, autism gimby ogladajo, wystarczy na YT spojrzec ile jest minecrafta, dayz i innych hurtworldow...
Na starcie bedziesz znow drzewo rabal i kamienie rozbijal :)
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom