[Dyskusja] Gry video - ogólna dyskusja

Worlds Adrift (closed alpha)steam punkowy survival-sandbox polecam to może być dobry złodziej życia. Gdyby No Man Sky miał te cechy to nie byłoby wg mnie lepszej gry na rynku
 
Last edited:
Zapytany przez chotnika o inne "kosmotematyczne" gry, odpowiadam tutaj, skoro mamy temat do tego:


1. No Man's Sky Okryty złą sławą na premierze z każdym updatem robi się coraz przyjemniejszą grą. Po systemie budowy i łazikach, kolejny tajemniczy patch na horyzoncie.
2. Empyrion - Galactic Survival - po najnowszej aktualizacji nabiłem już ponad 100 godzin. Jak to Shamoth świetnie gdzieś określił - to taki Space Engineers ++
3. Starpoint Gemini Warlords - wydaje się pięknym połączeniem Freelancera z esencją serii X.
4. Everspace - "roguelike" w kosmosie. Z ostatnio dodanym wsparciem dla VR
5. The Long Journey Home - FTL w nieco innym wymiarze, choć graficznie też 2D.
6. Avorion - uproszczony klon serii X z przeprzyjemną grywalnością.
7. Hellion - jutro wychodzi duży patch 0.2. Kosmiczna immersja w tej grze powala. (wczesna ALFA)
8. Osiris New Dawn - ARK Survvival w kosmosie. Choć w początkowym etapie. (wczesna ALFA)
9. Planet Nomads - klon Space Engineers z elementami surwiwalu. (wczesna ALFA)
10. Astronner - wygląda ciekawie i śmiesznie - jeszcze nie próbowałem. (wczesna ALFA)
11. Stellaris - strategia może mało pasuje do reszty. Sam nie grałem, ale zbiera pozytywne opinie i znam paru zapaleńców zagrywających się w kółko...
 
Last edited:
Może też coś od siebie dodam:

Rebel Galaxy - Walka statkami z gry Assasin Scrid: blak flag, tylko że w kosmosie. Oczywiście, otwarty świat.

Fractured Space - może i nie jestem wielkim fanem MOBA, ale ta gra jest świetna, bardzo łatwy system ulepszeń, trzeba myśleść strategicznie i zespołowo. Mi się podoba.
20h mam w tej grze, z chęcią bym zagrał ale mam słaby komputer. Po wymianie sprzętu z pewnością bym jeszcze pograł.

Space Pirates And Zombies 2 (SPAZ 2) - Kocham tę grę, naprawdę świetna jest. Może i jest w wersji beta i jest zrobiona na silniku Unity.
Ale zacnie jest rozwijana, im dalej w patche tym bardziej chce mi się grać. Gra na bardzo długie godziny.

Space Pirates And Zombies 1 (SPAZ 1) - Jest to całkowicie inna gra od SPAZ 2, ale jest zacna, trudno ją opisać.

Tachyon - Jest do niemalże zacna kopia FTL, tylko że zamiast uciekać, mamy otwarty świat. Jest to gra Co-op. (Sterujesz jedną osobą, sterujesz z ekipą jeden statek kosmiczny [np. jeden jako nawigator, x strzelców]). Darmowa zacna gra. Ale granie samemu jest nudne.

Interstellar Rift - Dawno nie grałem, ale znacząco ulepszyli (chyba), Projektujesz sam statek kosmiczny (Albo pobierasz z warsztatu Steam), zbierasz surowce i budujesz. Są tam chyba drony które pozwalają hakować inne statki, możesz tworzyć różne ulepszenia do statków które dają bonusy jak i "antybonusy". Górnictwo jest dość...... monotonne ale inne.

Jeszcze można wymienić tutaj: KSP, EvE Online.
 
Last edited:
Top Bottom