Elite Dangerous - luźna dyskusja.

CHŁOPAKI, DZIEWCZYNY! czy można jakoś zmienić wystrój tego forum? chodzi o tło, może są do wygenerowania jakieś gotowce jak to było poprzednio.
pzdr.
 
---- post przeniesiony z innego wątku ----
Witam ponownie.
Tym razem nie pytanie, bardziej chyba spostrzeżenie i luźne dywagacje, chociaż może trochę też pytanie o Wasze odczucia.
1. Otóż latamy sobie statkami, odkrywamy nowe planety, niektóre nadają się do terraformingu. Jak do tej pory jedyny pożytek z nich (prócz satysfakcji) jest taki, że dostajemy za nie kasę. Mnie bardzo często aż korci, żeby po znalezieniu jakiegoś przyjemnego układu planetarnego założyć w nim jakąś bazę, choćby jakieś instalacje do terraformingu, bazę górniczą, z której założyciel miałby profit w postaci surowców, może na sprzedaż (tu temat o jakimś globalnym markecie, na którym użytkownicy mogliby handlować surowcami, statkami, modułami, usługami). Byłoby bardzo ciekawie, gdyby użytkownicy mogli zakładać (na początek) jakieś proste bazy. Podejrzewam, że nie tylko ja myślałem o tym, ale jestem ciekaw Waszych pomysłów i odczuć na ten temat. A może ktoś gdzieś słyszał / czytał jakieś zapowiedzi lub plany firmy w powyższym temacie ?

2. Przy okazji pomysł na nowy moduł statku - FTL/FSD Radio, czyli radio nadświetlne. Moduł umożliwia rejestrację ciała niebieskiego na odkrywcę w momencie dokonania skanu. Od razu pojawia się również wycena wartości planety. Natomiast pieniądze dostawalibyśmy dopiero po powrocie do bazy i potwierdzenie danych przesłanych radiem. W przypadku zniszczenia statku przed powrotem, zostawałaby sama "rejestracja", czyli "pierwszy raz odkryte przez ..."bez pieniędzy za skan.
 
Żyje tu ktoś ?? :) ..........ostatni post rok temu :)
Wpadłem po 4 latach......myślałem że zastane euforie po info o Odyssey.......a tu jednak zawiało nudą.
Prosiłbym jeżeli to możliwe.....napiszcie mi co przez ostatnie 3-4 lata się zmieniło ? na plus czy na minus ? ED jeszcze żyje czy już kaput całkiem ?
Pozdrawiam
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Żyje tu ktoś ?? :) ..........ostatni post rok temu :)
Wpadłem po 4 latach......myślałem że zastane euforie po info o Odyssey.......a tu jednak zawiało nudą.
Prosiłbym jeżeli to możliwe.....napiszcie mi co przez ostatnie 3-4 lata się zmieniło ? na plus czy na minus ? ED jeszcze żyje czy już kaput całkiem ?
Pozdrawiam

Wilk! Kopę lat!

Elite żyje i ma się dobrze. Polskie podforum od dawna świeci pustkami. Euforia i dyskusje toczą się gdzie indziej. Obecnie główne polskie huby społecznościowe Elite to:
  • (oczywiście ;) ) Husaria + Discord - 2k członków
  • Grupa ED Polska na FB - 2k członków
  • Discord EDPL (nie mam linka niestety i nie wiem ile ludzi)

Sporo ludzi ze społeczności elitowej siedzi też u mnie (zapraszam :) https://discord.gg/rYS7e8k). Innych polskich hubów nie znam.

Co do frakcji w grze, to oprócz TWH powstało jeszcze kilka frakcji, jak Lem Future Tech, Veles Company czy HerconCorp (PVP) - i to są chyba jedyne aktywne grupy, jakie znam. W samej w grze jak wyszukasz sobie squadrony po "PL", to też trochę wyskoczy, ale mają po kilka osób i nie mam pojęcia jak bardzo są aktywne.

Co do samej gry, to przez 3-4 lata trochę się zmieniło. 2018 - ogromny update, eksploracja i górnictwo + sporo innych rzeczy. Później dodali w kilku patchach sporo rzeczy dla nowych graczy, jak tutorial, sesje treningowe, startowe systemy, gdzie mają wstęp tylko nowi graczy itp. Do tego sporo ulepszeń drobnych pierdółek (mocno na plus!).

Naprawili też sporo bugów, ale tyle samo dodali z innymi patchami, więc na zero mniej więcej ;) Niestety sporo dużych bugów leży odłogiem od lat.

Dodali świetne fabularne historie Interstellar Initiatives złożone z serii kilku CG, z dużym wpływem na świat gry (np. nowe stany BGS, wojna z obcymi o mgławicę Wiedźmiej Głowy, ucieczka Palina z Plejad) i decydowaniem graczy. Ale później je wycofali, razem z Galnetem :(

Generalnie 90% ponad 100-osobowego zespołu (osoba != developer BTW, chodzi o CAŁY zespół Elite) od 3 lat pracuje nad Odyssey, a nad utrzymywaniem obecnej wersji przy życiu tzw. "Skeleton Crew". We wtorek wychodzą Fleet Carriers (przyjęte przez community bardzo chłodno, patrz niżej).


Jeśli od 3 lat nie grałeś, to polecam zacząć od nowa = gwarantuję, że się nie zawiedziesz.

Nastroje w społeczności raczej słabe, więc na duży hype bym nie liczył. Na Frontiera leje się krytyka z każdej strony, włącznie z największymi pasjonatami. W dobrych nastrojach są raczej nowsi gracze, którzy mają jeszcze co robić w Elite. Chyba nie znam nikogo, kto miałby wylatane 1000+ godzin i nie narzekał, że nie ma nowego contentu od 3 lat (co jest prawdą).

News o braku początkowego wsparcia dla VR w Odyssey (i oczywiście żadnej innej szczegółowej informacji) wywołał falę rage'u. Za chwilę na 99% okaże się, że początkowo nie będzie chodzenia po statkach (nie ma o tym nigdzie żadnej wzmianki, a FDEV jak ognia unika odpowiedzi na to pytanie). Tak że naprawdę nie oczekiwałbym zbyt wielkiego entuzjazmu na początek.

IMO jak zaczną pokazywać więcej rzeczy, to ludzie zaczną powoli się hajpować. Jutro wrzucam na ten temat film na kanał, więc jeśli chcesz zgłębić temat, to zapraszam :)
 
Elite jeszcze żyje czy już kaput całkiem ?
Pozdrawiam

To zależy.

Odpalam czasem po jakimś update, polatam chwilę i przypominam sobie o:
  • open/solo
  • zwalonej ekonomii
  • koniecznym relogom w związku z powyższym
  • konieczności grzebania w sieci za informacjami, które powinny być w grze
  • gameplayu tak porywającym, że ogląda się przy nim seriale
  • dalej braku polskiej wersji...
Itd, itp.

Po pół godzinie przypominam sobie całą historię czemu ED odinstalowałem i znowu mam trochę miejsca na dysku :)

Tak że niewiele się zmieniło.
 
Last edited:
Żyje tu ktoś ?? :) ..........ostatni post rok temu :)
Wpadłem po 4 latach......myślałem że zastane euforie po info o Odyssey.......a tu jednak zawiało nudą.
Prosiłbym jeżeli to możliwe.....napiszcie mi co przez ostatnie 3-4 lata się zmieniło ? na plus czy na minus ? ED jeszcze żyje czy już kaput całkiem ?
Pozdrawiam

Czołem ;) Zajrzałem po to samo, co Ty (tak to wchodzę tylko, żeby dopisać kogoś do listy pilotów, co nota bene zdarza się niezmiernie rzadko).
Jakoś euforii nie widać...
Mnie personalnie, samo bieganie i zabawa w FPS nie kręci tak bardzo, i tak w Elite grałem tylko w VR.
Myślałem, że kolejny duży update to może będą wreszcie światy z atmosferą, jakąś florą/fauną.
Coś wyłapałem o budowaniu baz (to akurat w porządku; o ile dobrze usłyszałem, że to ma być), ale nie wiem, czy aż włączę klienta, żeby się zaktualizował.
Nie narzekam, że wywaliłem 5 stów na grę i Lifetime Expansion Pass te 6 lat temu, ale powiem, że gdy lataliśmy w becie i 5 systemach, miałem wizję, że już za rok-dwa, obietnice Davida B. zaczną się pomału materializować. Sam grid tak średnio do mnie przemawia, mam też parę lat na karku i nie mam czasu na roleplaying.
Pewnie znów się wypowiem, dopiero przy kolejnym większym update. Oby przyniósł coś, co utrzyma zainteresowanie moje i innych pilotów.
o7
 
Coś wyłapałem o budowaniu baz (to akurat w porządku; o ile dobrze usłyszałem, że to ma być),
(...)
i tak w Elite grałem tylko w VR.

No akurat źle wyłapałeś, bo budowanie baz nie jest w ogóle na "mapie drogowej" FDeva, powiedzieli to głośno, wyraźnie i oficjalnie.
W VR też nie pograsz na nowym kliencie najwyraźniej, będziesz ograniczony do Horizons bo cytuję "Odyssey nie będzie kompatybilne z VR na premierze". Zanim ktoś zacznie podkreślać że "na premierze", wspomnę jeszcze dwa cycaty o podobnym charakterze:
"na premierze będzie tylko jeden typ SRV, potem dodamy kolejne"
"PSVR nie będzie supportowane na premierze ale oczywiście jesteśmy zainteresowani, patrzymy, próbujemy blah blah blah".

S-mut-ne to.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
No akurat źle wyłapałeś, bo budowanie baz nie jest w ogóle na "mapie drogowej" FDeva, powiedzieli to głośno, wyraźnie i oficjalnie.
W VR też nie pograsz na nowym kliencie najwyraźniej, będziesz ograniczony do Horizons bo cytuję "Odyssey nie będzie kompatybilne z VR na premierze". Zanim ktoś zacznie podkreślać że "na premierze", wspomnę jeszcze dwa cycaty o podobnym charakterze:
"na premierze będzie tylko jeden typ SRV, potem dodamy kolejne"
"PSVR nie będzie supportowane na premierze ale oczywiście jesteśmy zainteresowani, patrzymy, próbujemy blah blah blah".

S-mut-ne to.

Budowanie baz było tylko i wyłącznie w internetowym przecieku i FDEV nigdy nic takiego nie zapowiadał. Z tego, co pamiętam to nawet nie było tego w KS.

Z SRV jak najbardziej. Natomiast jeśli chodzi o PSVR, to FDEV powiedziało (są cytaty, ale naprawdę nie chce mi się szukać), że nie ma szans, żeby Elite VR poszła na zwykłym PS4. Na PS4 Pro była szansa, ale niestety Sony ma taką politykę, że wszystko musi chodzić na jednym i drugim.

Więc była szansa na PSVR tylko dla PS4 Pro, ale Sony. Tak że FDEV w tym konkretnym przypadku raczej nie można winić.
 
Dzięki za wprowadzenie :) ......czyli wszystko po staremu :) przynajmniej jeżeli chodzi o FD.

Ja po Odyssey nie spodziewam się fajerwerków, ale nie ukrywam że ta informacja skusiła mnie do poświęcenia tych 20GB, zainstalowania i przekonania się jak to teraz wygląda.
 
Ja po Odyssey nie spodziewam się fajerwerków,
Ja po Fdev nie spodziewam się fajerwerków. IMHO ich team się rozleciał wewnętrznie jakiś czas temu podczas developmentu Horizons i zaczeło się maintenance i robienie innych franczyz. Potem w 2018r pewnie stwierdzili że jednak wypadałoby coś wycisnąć z graczy Elite no i zaczęli "nową erę". Ale jeśli te informacje które słyszymy tu i ówdzie okażą się prawdą, tj. brak wnętrz statków które ponoć były "projektowane z myślą o trybie pierwszoosobowym", stacji też nie będzie a nogi to będzie taki wolniejszy srv i FPS a'la Destiny 2 tylko gorszy to słaba ta "naleśnikowa era" będzie...
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Dzięki za wprowadzenie :) ......czyli wszystko po staremu :) przynajmniej jeżeli chodzi o FD.

Ja po Odyssey nie spodziewam się fajerwerków, ale nie ukrywam że ta informacja skusiła mnie do poświęcenia tych 20GB, zainstalowania i przekonania się jak to teraz wygląda.

To daj znać jak wrażenia, bo chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego jak zmieniła się Elite od czasów, kiedy nie grałeś :)
 
Ja po Fdev nie spodziewam się fajerwerków. IMHO ich team się rozleciał wewnętrznie jakiś czas temu podczas developmentu Horizons i zaczeło się maintenance i robienie innych franczyz. Potem w 2018r pewnie stwierdzili że jednak wypadałoby coś wycisnąć z graczy Elite no i zaczęli "nową erę". Ale jeśli te informacje które słyszymy tu i ówdzie okażą się prawdą, tj. brak wnętrz statków które ponoć były "projektowane z myślą o trybie pierwszoosobowym", stacji też nie będzie a nogi to będzie taki wolniejszy srv i FPS a'la Destiny 2 tylko gorszy to słaba ta "naleśnikowa era" będzie...

Brak wnętrz? Nosz to już drugi raz mi przyłożyłeś teraz (po informacji o braku VR, w którą po prostu nie wierzyłem)...

Ale Panowie, spokojnie. Za te kilka lat, zanim to wyjdzie, może dopracują.

Ja przypomnę, że "fleet carriery", miały zawitać w grze w... 2018r.
Chociaż nie. Nie rozbudowali ich. Raczej... w drugą stronę.
 
Pewności nie ma, ja jedynie z drugiej ręki czytałem że ponoć tu na forum jakiś fdev się przyznał ale szybko zostało wykasowane. Jakaś niemiecka growa gazeta to podchwyciła chyba i puściła arta o tym jak to krok w dobrym kierunku ale dalej za Scam Citizenem... A co do SC to ktoś zabawnie odtworzył trailer do Odyssey w SC:
Source: https://youtu.be/I8l-E3uCF6w

EDIT: @rootsrat dementuje info że "dev się przyznał i skasowali", nie mam powodu żeby mu nie wierzyć.
 
Last edited:
Top Bottom