Filmy Sci-Fi

Pewnie większość nas tutaj jest w jakimś tam stopniu fanami Sci-Fi.

Jako, że ostatnio nic dobrego nie widziałem chętnie dowiem się jakie filmy polecacie.

Od siebie daję trailer nadchodzącego filmu na który robie sobie smaka już od jakiegoś czasu.


Interstellar

premiera: 7 listopada Polska / 5 listopada świat
reżyser: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan

Zarys fabuły

Na skutek błędów popełnionych przez ludzkość w XX w. Ziemia staje na krawędzi zagłady. Nastąpił upadek państw, a ich rządy straciły władzę. Szczątkowo funkcjonująca gospodarka nie jest w stanie zapewnić ludziom nawet żywności. Gdy jednak odkryta zostaje możliwość podróżowania w czasoprzestrzeni, naukowcy wywodzący się z resztek organizacji NASA podejmują się jej zbadania, tym samym stając się ostatnią deską ratunku dla ludzi i ich planety.
źródło: Filmweb

Trailer

http://youtu.be/-gieJQejbHQ
 
film filmem, pewnie jest OK...
warto jednak zauwazyc, ze jest to kolejna dawka mentalnego bulszitu o tym co to bedzie jak nie bedzie gospodarki a naukowcy na nic sie nie przydadza...

Dla mnie temat rzeka, bo wierze w istnienie rozwiazan regularnie wypieranych takim wlasnie "bulszitem" z ludzkiej swiadomosci...

http://thevenusproject.com/
 
W stronę słońca
Wehikuł czasu
Gattaca - Szok przyszłości
Człowiek z Ziemi

Na filmweb nazwa konta taka sama jak tu
 
Moim ukochanym filmem (nie tylko sf) jest Blade Runner. Jak to się stało, że Hauera zaszufladkowano do filmów klasy B, to nie mam pojęcia :( Niestety, jeśli chodzi o najnowsze produkcje, to nie mam jakoś szczególnie wiele dobrych wrażeń.
 
film filmem, pewnie jest OK...
warto jednak zauwazyc, ze jest to kolejna dawka mentalnego bulszitu o tym co to bedzie jak nie bedzie gospodarki a naukowcy na nic sie nie przydadza...

Dla mnie temat rzeka, bo wierze w istnienie rozwiazan regularnie wypieranych takim wlasnie "bulszitem" z ludzkiej swiadomosci...

http://thevenusproject.com/

wiem doskonale o czym mówisz... zerknij tutaj jeśli nie znasz



wracając do filmów to "Strażnicy Galaktyki" zapowiadali się fajnie dopóki nie zobaczyłem logo Marvel'a ;)

dzięki Dzaskul za tytuły
 
Pandorum

Bardzo milo sie tym filmem zaskoczylem. Mroczny klimat, tajemnica. Duzo elementow horrowatych (na poczatku szczegolnie). I super koncowka.
 
http://www.imdb.com/title/tt2317225/

The Machine.
Film co do którego mam mieszane uczucia. Mógłby być lepiej wykonany technicznie, może trochę brakuje w scenariuszu (momentami myślałem że to jakieś kino alternatywne), ale jeżeli przymkniemy na to oko i uruchomimy trochę wyobraźni, jest całkiem niezły, rzekłbym 'w starym stylu', dłuższe sceny między dialogami, trochę refleksyjny, poczułem znowu SF lat 80. Doskonały soundtrack, mocno nawiązujący do Deus Ex czy Blade Runnera. Dla fanów 'gatunku' uważam że to obowiązkowa pozycja. Co prawda Dorota zdezerterowała z sali po 15 minutach (żółta kartka), ale dam mu 7/10 za całość, a jako fan tego klimatu mocne 8, za próbę 'przekazu'. Gdyby powstał 25 lat temu, byłby dziś kultowy.

-----------------

http://www.imdb.com/title/tt1637688/?ref_=nv_sr_1

In Time
Bardzo dobry film za Timberlakiem. W mojej skali 0-10 mogę dać mu dychę. Kilka filmów tylko tak bardzo mi się podobało.

-----------------
 
The Machine - tak, jeden z ciekawszych sf ostatnio, z mniej ambitnego kina Snowpiercer też oglądnąłem i Strażników Galaktyki (jak się nie spodziewać cudów i przeżyć fakt, że o 30 minut za długi to całkiem spoko - bardzo ładna sceneria tu i tam no i jeden kolo jest uzbrojony w grota-gończaka więc dobre wspomnienia wróciły:) )

Jak mi się nudzi to sobie oglądam archiwalne starocie jak Pitch Black czy Serenity, lubię proste rzeczy :)

edit, se przypomniałem : Zero Theorem, bardzo dobry ale na specyficzny sposób oczywiście, nie każdemu spasuje.
 
Last edited:
Klasyki typu "Obcy" czy "Blade Runner" pominę, bo to wszyscy znają :)

Blade runner... blade runner... to o takim młodym chłopaku, któremu zabijają ciocię i wujka i dostaje miecz świetlny i Imperium ma taki statek z laserem do rozbijania planet? a to oglądałem, do przyjęcia tylko się niecelnie strzelali z ręcznych broni, może dlatego te miecze....
 
O tak! "A Scanner Darkly" - jedyny film na podstawie utworu a, w którym bez wątpienia czuję jego Obecność.

Nikt nie wspomniał o "Moon"? Mocne przeoczenie - polecam, choć mimo wszystko zrobiłbym go trochę inaczej ;)

Natomiast w "District 9" nie zmieniłbym niemal nic.
 
Last edited:
Faktycznie film świetny, tylko jak dla mnie to szkoda, że rozkręca się dopiero pod koniec.

Ja tam cały czas liczę na sequel, w końcu obiecali że wrócą za kilka lat ;]

Może nie jest to kategoria AAA ale Screamers też było niezłe jak na swoje lata.

Krótkiej "serii" o Czarnym Monolicie chyba nie trzeba wspominać ;]

Nie wiem czy "kreskówki" się liczą ale Ghost in the Shell czy Akira też warte są wspomnienia. Zresztą dobrych kreskówek si-fi jest całkiem sporo, mam na myśli takie które poza dobrą kreską mają także dobrą fabułę/scenariusz...
 
Last edited:
Skoro była mowa o Interstellar to warto wspomnieć o tym:

https://www.youtube.com/watch?v=7yxaUi8LIzE

Mam nadzieję, że Czarne Dziury będą równie spektakularnie wyglądać w ED.

Ale wracając, czy ktoś coś więcej wie na temat fabuły samego filmu? Scenarzyści są odpowiedzialni za całkiem dobrze od strony fabularnej produkcje jak Inception ale co równie słaby Man of Steel. Mam nadzieję, że od strony naukowej i fabularnej Interstellar będzie na całkiem przyzwoitym poziomie. Po obejrzeniu materiału na YT zamierzam się wybrać na ten film do kina.
 
Sloma, naprawde chcesz wiedziec jeszcze wiecej o filmie, ktory i tak zawiera sporo wskazowek dot. Fabuly w trailerach? ;) od razu prosze o uzywania spoilerow jesli ktos przypadkowo trafi na skrypt filmu i postanowi sie nim podzielic ;)
 
Staram się nie oglądać trailerów, raz że zdradzają najlepsze rzeczy psując odbiór całego filmu, a dwa trailer nie zawsze odzwierciedla to o czym tak naprawdę jest film ;)

Nic tam, przekonam się za niecałe dwa tygodnie w kinie ;)
 
Dziwię się, że jeszcze nikt nie wspomniał o Odysei Kosmicznej 2001 z 1968 roku. Nie ma w tym filmie kosmicznych bitew i spektakularnych wybuchów, za to są w sztuczne inteligencje, obcy i długie ujęcia statków dokujących do stacji. Sam obraz porusza dużo głębsze tematy, niż to ile par oczu i rąk będą mieć kosmici, pytania o naszą przyszłość i miejsce we wszechświecie. Moim zdaniem najlepszy film (nie tylko scfi) w historii kina :)
 
Last edited:
Top Bottom