Πράγματι πράγματι, μέχρι και τον Collosus βρήκε!!

ΕΛΛΑΣ ρε, πρωτοπορία ναουμ :cool:
 

StefanOS

Volunteer Moderator
Θα μας τρελάνει ο Στεφανος με τα βίντεο του.... Όλα καλά φίλε?

Τι να πω;
Έχω μεγάλο πρόβλημα........
Έλλειψη χρόνου.... :D
Η ώρες όταν μπαίνεις στο ed περνάνε σαν να βάζεις fast-forward!

Η εικόνες τώρα στο ΑΛΦΑ 4 με το supercruise είναι εθίστηκες!

Δεν μπορώ να τα βγάλω και όλα βίντεο.....:D
 

StefanOS

Volunteer Moderator
Πράγματι πράγματι, μέχρι και τον collosus βρήκε!!

ΕΛΛΑΣ ρε, πρωτοπορία ναουμ :cool:

εεεεε, του έδωσα να καταλάβει...... :)

Λίπη μονό να πάρουμε το κύπελλο στη Βραζιλία.....
 
Ρε κωλόπαιδο, μην μας λινκάρεις υλικό από το alpha forum, δεν έχουμε πρόσβαση..:p

Αν είναι εικόνες, πόσταρέ τες εδώ (δεν υπάρχει πρόβλημα από FD)...:D
 

StefanOS

Volunteer Moderator
Ρε κωλόπαιδο, μην μας λινκάρεις υλικό από το alpha forum, δεν έχουμε πρόσβαση..:p

Αν είναι εικόνες, πόσταρέ τες εδώ (δεν υπάρχει πρόβλημα από FD)...:D

Sorry ειναι βεντεακια που τα επεξεργαζετε σαν φωτογραφια με long exposure!

chango%20long%20exposure.jpg

chango%20long%20exp%202.jpg

chango%20long%20exp%203.jpg

feddefence3_small.jpg

feddefence1_small.jpg

feddefence4_small.jpg

feddefence2_small.jpg
 
Καλησπέρα κύριοι!

Γιώργος από Πειραιά, Elite - fan από το 1984, έχοντας περάσει από όλα τα ενδιάμεσα στάδια (Elite Plus Amiga, Frontier, Oolite και διάφορα άλλα παρόμοια).

Μπήκα στην Premium Beta πρίν από μερικές μέρες.Έβγαλα τα combat scenarios και έχω ξεκινήσει το Multiplayer, αλλά δεν μπορώ να βρω τι πρέπει να κάνω για να βγάλω κανά φράγκο. Αν έχει κανείς καμμιά ιδέα, θα ονομάσω το σκάφος μου με το όνομά του!!!:D
 

StefanOS

Volunteer Moderator
Γιώργος από Πειραιά, Elite - fan από το 1984, έχοντας περάσει από όλα τα ενδιάμεσα στάδια (Elite Plus Amiga, Frontier, Oolite και διάφορα άλλα παρόμοια).

Μπήκα στην Premium Beta πρίν από μερικές μέρες.Έβγαλα τα combat scenarios και έχω ξεκινήσει το Multiplayer, αλλά δεν μπορώ να βρω τι πρέπει να κάνω για να βγάλω κανά φράγκο. Αν έχει κανείς καμμιά ιδέα, θα ονομάσω το σκάφος μου με το όνομά του!!!:D

Για σου Γιώργο, εγώ προσπάθησα με bounty hounting, πας σε μια war zone π.χ. ERANIN, εγώ διαλέγω να υποστηρίξω την πλευρά ERANIN κατά τον FED's και έχεις περίπου 500 για κάθε διαστημόπλοιο που εξουδετερώνεις,

Ποιο επικερδής και επικίνδυνο είναι το extraction στο ANARCHY SYSTEM, εκεί γυρεύεις για εγκληματίες με που είναι WANTED και παίρνεις μεχρη 1000 ανά κεφαλι......
 
Για σου Γιώργο, εγώ προσπάθησα με bounty hounting, πας σε μια war zone π.χ. ERANIN, εγώ διαλέγω να υποστηρίξω την πλευρά ERANIN κατά τον FED's και έχεις περίπου 500 για κάθε διαστημόπλοιο που εξουδετερώνεις,

Ποιο επικερδής και επικίνδυνο είναι το extraction στο ANARCHY SYSTEM, εκεί γυρεύεις για εγκληματίες με που είναι WANTED και παίρνεις μεχρη 1000 ανά κεφαλι......

Μπαααα... κατ' αρχάς δεν προλαβαίνω να καταστρέψω τίποτα, γιατί ήταν 5-6 νοματαίοι και παίρνανε αυτοί τα bounties. Εκτός αυτού, σε μία φάση βρέθηκα να με χτυπάνε και οι Ερανίτες (πιθανώς να είχα χτυπήσει κάποιον???) και σε μια άλλη φάση με σκότωσε ένας άσχετος, human player, και σε αυτόν σίγουρα δεν είχα κάνει τίποτα, οπότε μάλλον με καθάρισε για την πλάκα του, γιατί αμοιβή για το κεφάλι μου δεν υπήρχε...
 

StefanOS

Volunteer Moderator
Μπαααα... κατ' αρχάς δεν προλαβαίνω να καταστρέψω τίποτα, γιατί ήταν 5-6 νοματαίοι και παίρνανε αυτοί τα bounties.
Αν σου τύχη αυτό άλλαξε μέρος στο ERANIN έχει 3-4!

Εκτός αυτού, σε μία φάση βρέθηκα να με χτυπάνε και οι Ερανίτες (πιθανώς να είχα χτυπήσει κάποιον???)
Ναι αν έστω και μια φορά κατά λάθος χτυπήσεις κάποιων "φίλο" πρέπει να εξαφανιστείς! Όλα τα PIPS σε ENGINE, γκάζωσε + AFTERBURNER κλείσε τα όπλα και SUPERCRUISE!

και σε μια άλλη φάση με σκότωσε ένας άσχετος, human player, και σε αυτόν σίγουρα δεν είχα κάνει τίποτα, οπότε μάλλον με καθάρισε για την πλάκα του, γιατί αμοιβή για το κεφάλι μου δεν υπήρχε...

Πάντα υπάρχουνε και μερική ανεγκέφαλοι!

Αυτό είναι καλά να το διαβάσεις!
Πολλές πληροφορίες για τον οπλισμό!

http://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=20484&highlight=burst
 
Ευχαριστώ πολύ ρε Στέφανε για τις συμβουλές. Θα δοκιμάσω. Αν και για να πω την αλήθεια, στα παλιότερα παιγνίδια ήμουν περισσότερο έμπορος παρά κυνηγός αμοιβών! :)
 
Last edited:
Προσωπικά πάντως δοκίμασα λίγο το εμπόριο αλλά επειδή έχουμε μόνο πέντε σταθμούς και έχουμε πολύ κόσμο με Lakon 9, τα κέρδη έχουν περιοριστεί πάρα πολύ.

Τώρα πρέπει να βρω κάποια στιγμή που το δίκτυο είναι ήσυχο για να πάω να δοκιμάσω λίγο combat γιατί είμαι ακόμα με το default Sidewinder.
 

StefanOS

Volunteer Moderator
Ευχαριστώ πολύ ρε Στέφανε για τις συμβουλές. Θα δοκιμάσω. Αν και για να πω την αλήθεια, στα παλιότερα παιγνίδια ήμουν περισσότερο έμπορος παρά κυνηγός αμοιβών! :d

Προσωπικά πάντως δοκίμασα λίγο το εμπόριο αλλά επειδή έχουμε μόνο πέντε σταθμούς και έχουμε πολύ κόσμο με Lakon 9, τα κέρδη έχουν περιοριστεί πάρα πολύ.

Τώρα πρέπει να βρω κάποια στιγμή που το δίκτυο είναι ήσυχο για να πάω να δοκιμάσω λίγο combat γιατί είμαι ακόμα με το default Sidewinder.

Σας καταλαβαίνω παιδιά.. και εγώ SIDEWINDER έχω ακόμα :rolleyes:.... εμπόριο θέλει πολύ υπομονή προς το παρόν, και το bounty hunting επίσης!
Πιστεύω το επόμενο ΒΕΤΑ θα διορθώσει αρκετά πράγματα που είναι στραβά τώρα!


##### Όταν πάτε ERANIN δοκιμάστε τα LOW INTENSITY CONFICT ZONE εκεί πρέπει να είναι ποιο εύκολα!
 
Last edited:

StefanOS

Volunteer Moderator
there will be more information on the next build by the end of the week.

Michael

Τέλος της εβδομάδας θα μάθουμε πότε θα δούμε το νέο ΒΕΤΑ!
 
Σας καταλαβαίνω παιδιά.. και εγώ SIDEWINDER έχω ακόμα :rolleyes:.... εμπόριο θέλει πολύ υπομονή προς το παρόν, και το bounty hunting επίσης!

Δεν είναι θέμα υπομονής (μάλλον το αντίθετο). Με τόσο κόσμο και μόνο πέντε σταθμούς το stock market simulation που τρέχει στο background τείνει γρήγορα προς ισορροπία και τα κέρδη μειώνονται δραματικά.

Όσοι πρόλαβαν το beta νωρίς είχαν καλύτερα περιθώρια κέρδους.

Προφανώς από μεριά game mechanics είναι δύσκολο να το ισορροπήσεις καλά και γι'αυτό έχουμε το beta. ;)

Στο επόμενο wipe θα γίνουν reset και οι τιμές (και φυσικά και οι λογαριασμοί μας).

Στο μεταξύ αποφάσισα να μην το πάρω πολύ σοβαρά. Θα παίρνω το free Sidewinder και θα πηγαίνω στα conflict zones χαλαρά κι ό,τι γίνει.
 
Top Bottom