Jaki joystick / hotas do Elite Dangerous?

Przesiadłem się z saitek cyborg evo na saitek x52, różnica znaczna, klawy czy myszki teoretycznie nie dotykam, a praktycznie tylko przy pisaniu wiadomości czy na mapie galaktyki.
Denerwuje mnie tylko nie działający do końca poprawnie pinkie/joy6 aby działał elegancko musiałem wykonać trick czyli uruchomić jego ustawienia następnie uruchomić grę a po starcie gry zakończyć proces rundll32.exe
 
Przesiadłem się z saitek cyborg evo na saitek x52, różnica znaczna, klawy czy myszki teoretycznie nie dotykam, a praktycznie tylko przy pisaniu wiadomości czy na mapie galaktyki.
Denerwuje mnie tylko nie działający do końca poprawnie pinkie/joy6 aby działał elegancko musiałem wykonać trick czyli uruchomić jego ustawienia następnie uruchomić grę a po starcie gry zakończyć proces rundll32.exe

Na pasku obok zegara masz ikonkę joysticka (profiler), kliknij prawym i wybierz control panel. W zakładce MFD odznacz opcje Clutch Settings i już więcej nie będziesz musiał kończyć procesu bo będziesz mieć ustawienia na stałe.
 
Nie mam profilera zainstalowanego a w ustawieniach x52 MFD mam odznaczone cluth mode i takie ustawienie jest zapamiętane.
 
Last edited:
Trochę OT ale mam nadzieję że to dobra wiadomość, Saitek kupiony przez Logitech :)
Może teraz wymodzą jakiegoś godnego następcę G940 a przy podejściu Logitech'a do klienta to nawet jeśli był by marnej jakości to nawet w Polsce jest szansa że kupując raz będzie się ją wymieniać co niecałe 2 lata na nową sztukę z gwarancją od nowa :D
 
Joystick na poczatek

Czesc,

Dopiero zaczynam swoja przygode z Elite Dangerous ale przymierzam sie do kupna Joysticka lecz po przeczytaniu i obejrzeniu ~30 recenzji juz sam nie wiem jaki wybor bylby najlepszy, osobiscie sklaniam sie ku X56 Rhino, co wy byscie polecili, cena do 1000 pln, grunt by byl dobry pod wzgledem jakosci wykonania i komfortu uzytkowania,

Sugestie:
-Saitek x52 Pro
-Saitek x56 Rhino
-Saitek x52

Z gory dzieki za pomoc, jezeli powielam jakis post z przeszlosci prosze o podeslanie linka do niego to nie bede zasmiecal forum :)
 
Ahoj AAAron!

Poświęć chwilę i przywitaj się z nami w TYM WĄTKU!

Przeniosłem Twoje pytanie do wątku dotyczącego joy'ów.

Może znajdziesz w nim odpowiedź, a może coś nowego się pojawiło "w temacie".

Sam czekam - ktoś obiecywał recenzję nowego budżetowego Thrustmastera T16000M dedykowanego ED...
 
Last edited:
Czytalem pare recenzji wlasnie na temat T16000M i wydaje sie spoko joystickiem ja chce troche wiecej wydac bo wole miec troche wieksza mozliwosc programowania przyciskow, dlatego x52/x52 pro lub x56 ale ktorego wybrac to juz nie mam pojecia, sporo negatywnych opinii widzialem na temat x56 odnosnie awaryjnosci i zbyt wysokiej ceny a x52/x52 pro gorsze oprogramowanie i srednia przepustnica dlatego nie wiem czy ryzykowac x56 i liczyc ze nie bedze to awaryjna wersja czy x52 pro z wiekszym ponoc komfortem korzystania i przemeczyc sie z przepustnica, za 6 dni wyplata to bede wybieral :D
 
Czytalem pare recenzji wlasnie na temat T16000M i wydaje sie spoko joystickiem ja chce troche wiecej wydac bo wole miec troche wieksza mozliwosc programowania przyciskow, dlatego x52/x52 pro lub x56 ale ktorego wybrac to juz nie mam pojecia, sporo negatywnych opinii widzialem na temat x56 odnosnie awaryjnosci i zbyt wysokiej ceny a x52/x52 pro gorsze oprogramowanie i srednia przepustnica dlatego nie wiem czy ryzykowac x56 i liczyc ze nie bedze to awaryjna wersja czy x52 pro z wiekszym ponoc komfortem korzystania i przemeczyc sie z przepustnica, za 6 dni wyplata to bede wybieral :D

Ja używam X55 i mimo, że jego ergonomiczność jest na wysokim poziomie, to trwałość jest żenująca - sypie się straszliwie.
Rozmawiając z innymi użytkownikami X55, mają podobne odczucia, więc ten model odradzam.

Znajomy kupił X56 i również mu się szybko posypał ...
 
Ja używam X55 i mimo, że jego ergonomiczność jest na wysokim poziomie, to trwałość jest żenująca - sypie się straszliwie.
Rozmawiając z innymi użytkownikami X55, mają podobne odczucia, więc ten model odradzam.

Znajomy kupił X56 i również mu się szybko posypał ...

Wlasnie to mnie martwi ze tez na taki egzemplarz trafie, tym bardziej ze po przejeciu przez logitech jakos ich joyow spadla i to bardzo dlatego nad thrustmasterem t16000m fcs sie zastanawiam i to bardzo, dzisiaj zrobilem research na jego temat i corac bardziej sie sklaniam ku tej opcji wlasnie, czytalem jeszcze cos o VHC czy jakos tak i CH ale nie moglem nic sensownego znalezc chociaz jakos szczegolnie nie szukalem wiec moze dlatego :)
 
logitech extreme3dpro- wczoraj było wszystko w porządku, dzisiaj ewidentnie ciągnie mi statek w dół, co się stało tak nagle ? uwalił się joystic tak z dnia na dzień ?




ps. fałszywy alarm- przełączyłem na inny port usb-działa (uff ponad 500 zł zaoszczędzone)
 
Last edited:
Gram na Xbox One S i z tego co wiem to wyszedł Thrustmaster HOTAS One współpracujący z konsolą, czekam tylko aż pojawią się oferty w Polsce. Pozostaje tylko jedno pytanie, jak go oceniają Ci, którzy grają nim na PC? Dobrze się sprawuje w Elite: Dangerous? Wersja na PC chyba nazywa się HOTAS X czy jakoś tak. Jakieś opinie?
 
Osz! Toż to świetna wiadomość dla konsolowców!

Ja brałbym w ciemno!

Jakikolwiek HOTAS będzie lepszy niż kontroler. A ten konkretny nie jest całkiem zły.
Podobno jest lepszy niż starsza wersja, której używam z powodzeniem od trzech lat.

Zresztą ktoś tu kiedyś obiecał recenzję tego Hotasa... Bardzo chętnie też bym poczytał.
 
Gram na Xbox One S i z tego co wiem to wyszedł Thrustmaster HOTAS One współpracujący z konsolą, czekam tylko aż pojawią się oferty w Polsce. Pozostaje tylko jedno pytanie, jak go oceniają Ci, którzy grają nim na PC? Dobrze się sprawuje w Elite: Dangerous? Wersja na PC chyba nazywa się HOTAS X czy jakoś tak. Jakieś opinie?

Bardzo dobre opinie.
Na pierwszy HOTAS - jak najbardziej.
Grałem półtora roku na pecetowym HOTAS-X, jest trwały, ma duże możliwości i bardzo dobry stosunek jakość/cena.
Sporo graczy od niego zaczynało i raczej sobie chwalą.
Ja bym się nie zastanawiał - będziesz Pan zadowolony.....
 
Hotas x za te pieniądze to w sumie jedyny wybór ale jest dobry. Mój służy mi juz 3 lata , ił2 , Warthunder , Freespace i inne takie tam . Wszystko śmiga . Jedyna wada to konieczność ściągania dodatkowego oprogramowania do ustawiania czułości na PC
 
Top Bottom