Książki Sci-fi

A co powiecie o twórczości Peter F. Hamiltona? W postaci audiobooka czytałem trylogię Putki i byłem zachwycony. Póżniej odkryłem, że poprzedza ją jeszcze Saga Wspólnoty której niestety jeszcze nie przeczytałem/przesłuchałem.
 
Właśnie skończyłem książkę Andy Weir "Marsjanin"
Świetna pozycja polecam każdemu. Nie mogłem się oderwać i przeczytałem w niecały dzień :)
Link: Lubimy czytac "Marsjanin"


Wczoraj skończyłem "Kontakt" Carla Sagana i właśnie miałem kupić "Marsjanina", ale odpuściłem i złapałem "Piątą Falę" - Rick'a Yancey. Jak polecasz to dorzucę jeszcze Marsjanina.
 
Wczoraj skończyłem "Kontakt" Carla Sagana i właśnie miałem kupić "Marsjanina", ale odpuściłem i złapałem "Piątą Falę" - Rick'a Yancey. Jak polecasz to dorzucę jeszcze Marsjanina.

"Kontakt" C. Sagana rewelacyjny, co "Piątej Fali" to próbowałem przeczytać ale po chyba 1/3 tekstu zrezygnowałem. Nie wiem jakoś do mnie nie przemawiało - może spróbuje ponownie. Natomiast z "Marsjanina" - "Będzie Pan zadowoooolony ..." :D
 
Last edited:
Marsjanin - podoba mi się, choć wolałbym, żeby był troszkę krótszy, co prawda jeszcze nie skończyłem, bo skoro nie ma resetu to mam czas tylko czytać koło 1 rano jak już się oczy kleją, ale jestem poza połową i na pewno się nie zepsuje :)
"Sun Dragon" Michaela Brookesa, do połowy to była męka, potem trochę ciekawego i po 70% już tylko przeleciałem za pomoca mojego książkowego SC :)
 
Marsjanin - podoba mi się, choć wolałbym, żeby był troszkę krótszy, co prawda jeszcze nie skończyłem, bo skoro nie ma resetu to mam czas tylko czytać koło 1 rano jak już się oczy kleją, ale jestem poza połową i na pewno się nie zepsuje :)

Też czytam przed snem, ale "Marsjanin" poszedł mi bardzo szybko. Lekka, łatwa i przyjemna, całość bardzo fajna, taki Robinson Crusoe na Marsie, chociaż zakończenie IMO słabe. Tak, czy inaczej polecam.
Teraz idzie "Piąta Fala", na razie mało SF, czyta się szybko, zaczyna mi wyglądać na jakiegoś "młodzieżowego gniota", może się rozkręci.
 
Polecam książkę którą pierwszą przeczytałem dobrowolnie wiele lat temu (ach te lektury ;)), czyli "Pieśń dalekiej Ziemi" Arthura C. Clarka. Dodatkowo można wzmocnić wyobraźnie podczas czytania słuchając albumu Mika Oldfield`a - "Songs of Distant Earth" inspirowanego tą książką.
 
Ktoś wyżej wspominał o Philipie u. Od niego mogę śmiało polecić takie klasyki jak Ubik albo "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach ?"
 

Delwin

Banned
Jeżeli ktoś przeczytał już Klasyków proponuję sięgnąć troszkę niżej do troszkę mniej popularnych ( co nie znaczy gorszych) autorów. Większość to cykle więc czytania na stacjach kosmicznych w oczekiwaniu na dobre zlecenie będzie dość ;). Część to typowa Space Opera, część solidna czarnohumorystyczna fantasy, a część dawno zapomniana klasyka. Za pałętało się tam nawet Urban w osobie Żelaznego. Ze swej strony gorąco polecam WSZYSTKIE antologie "Kroki w nieznane", i "Don Wollheim proponuje.."
Bester Alfred - Gwiazdy, moje przeznaczenie
Weber David - praktycznie wszystko - od Honor Harrington ( wzorowany cykl na C. S. Foresterze [najlepszy cykl marynistyczny jaki czytałem]) przez cykle Imperium Człowieka (Marsz) Dahak, Starfire, Bolo aż do Schronienia.
Aldiss Brian Wilson - Helikonia
Brust Steven - Vlad Taltos
Campbell Jack - Zaginiona Flota
Cook Glen - Garret
son Gordon - Childe
Drake David - Porucznik Leary
Foster Alan Dean - Tran-Ky-Ky
Haldeman Joe - Wieczna Wojna
Hamilton Peter F - Swit Nocy
Hogan James P. - Najazd z przeszlosci
Heinlein Robert A - Drzwi Do Lata
Huxley Aldous - Nowy Wspanialy Swiat
Kapp Colin - Chaos
Kress Nancy - Hiszpanscy Zebracy
Le Guin Ursula - Hain; Ziemiomorze
Lukjanienko Siergiej - Lord Z Planety Ziemia
Martin George R R - Piaseczniki ;> ten od Piesni Lodu i Ognia (pierwowzór sfilmowany jako Gra o Tron)
Mccaffrey Anne - Spiewacy Krysztalu
Mcmaster Bujold Lois - Stan Niewolnosci
Pohl Frederic - Gateway
Resnick Mike - Starship
Reynolds Alastair - Przestrzen Objawienia
Ringo John - Posleen
Scalzi John - Wojna Starego Czlowieka
Simak Clifford D - Stacja Tranzytowa
Stirling S M & Drake David - General
Szmidt Robert J - Pola Dawno Zapomnianych Bitew
Van Vogt A E - Slan
Zahn Timothy - Kobra
Zamboch Miroslav - Koniasz
Zelazny Roger - Amber

Wcześniej wspomniany został S. Sniegow - do pierwszej książki tego cyklu mam szczególny stosunek jako że to właśnie ona skierowała mnie na trop Pirx'a i utwierdziła w wyborze "rakietowych szlaków"
 
Dodam do tej listy bardzo fajną książkę o universum EVE i nadmienię, że wcale nie trzeba liznąć tej gry by zabrać się do czytania.
Gonzales Tony - EVE: Era empireum
 
U mnie "rządzi" Star Wars ( ponad 120 książek, więc jest co czytać ) :D - mam zamiar wszystkie mieć
Na drugim miejscu rewelacyjna "space opera" Dawid Weber - Honor Harrington ( narazie mam 24 tomy )
Bardzo dobry jest też cykl tego samego autora "Schronienie" - grube tomiska :)
a na rozluźnienie kilka tomów James White o Galaktycznym szpitalu.
 
Też polecam Elite: Legacy. Ja przeczytałem tylko początek o tym "Two Vaipers".........za bardzo wciąga, zostawiam sobie to na urlop. Świetnie pisane, przystępnym językiem.
 
Ludzie piszą że przy około 100stC na Nvidi wyskakują już artefakty, gra zaczyna się przycinać a nawet zawiesza sie system.
Ja mam kartę Ati i temperatury okolicy 110stC są normą i karta działa bez żadnych problemów.
Niezły piecyk:D Też mam Ati, dokładnie R9 270x i przy bardziej wymagających grach mam około 60-65 stopni.
 
Moj 7850 dociaga do 75 stopni ogolnie sprzet AMD bardziej sie grzeje (przez to wiele osob narzeka ze jest glosny itd - w sumie to bardziej ich wina bo kupuja karte typu 290x ze slabym chlodzeniem w celu zaoszczedzenia 100 zl) tak samo z tego co wiem procki AMD tez bardziej sie nagrzewaja tyle ze wlasnie tez maja wieksza wytrzymalosc na temp.
PS. Moj laptop ASUS z Core 2 duo T2300 podgrzewa mi kawe ;] (95 stopni na nim to normalka przy srednim obciazeniu mimo ze czyszczony i pasta zmieniana :p)
 
Top Bottom