Magiczne Crash'e gry które wymaga ponownego uruchomienie komputera

Dzień dobry.

Posiadam najnowsze sterowniki graficzne.

Ten błąd istnieje tylko i wyłącznie w Elite Dangerous, w innych grach nie ma. (Dla przykładu - non stop naparzałem w starcraft'a 2 przez 5h, Fallouta 4 przez 4h, Just Cause 2 przez 2h, Warframe przez 5h i nie było żadnego błędu)

A wiec tak - Naparzając w NPC, czy latając istnieje prawdopodobieństwo solidnego crashu który jest wymagany restart aby komputer działał prawidło.

Po wywalenie błędu i zgłoszeniu tych błędów do grupy twórców, dzieją się różne cuda typu "Migające obrazki" "znikające literki" "Kolorowy fun przy oglądaniu filmów".

Błąd istnieje od jakiegoś patcha gry podejrzewam, gdyż instalowałem najnowsze sterowniki troszkę wcześniej zanim pojawiły się pierwsze błędy.

Ktoś inny też ma takie problemy na ATI Radeon HD? (aby zieloni się nie cieszyli za wcześnie to z AMD mam mniej problemów niż z kartami Nvidia)
 
Last edited:
jaka karta? Ile Vramu? podkręcana? Stockowe chłodzenie?
Spróbuj jakimś programem sprawdzić co się dzieje z kartą podczas crasha i po nim. Głownie chodzi tu o temperaturę i prędkość zegara. W specyficznych sytuacjach niektóre gry ( na razie zaobserowałem to tylko w GTA V ) potrafią zrobić overclocking ( albo... downclocking? ) karty i nagle znacznie zmniejszyć moc karty, albo zwiększyć ją tak, że karta wyłącza komputer z powodu przeciążenia. Te "cuda" wyglądają jak efekt przeciążenia karty. Spróbuj tez zainstalować poprzednie sterowniki i sprawdzić czy to nie rozwiąże problemu. Tylko przypadkiem nie zainstaluj tych które ponoć palą karty ;)
Polecam też wysłać bug reporta.
 
Last edited:
Dobra, problem został naprawiony po zmiany gry z 32bit na 64bit.

Teraz nie mam żadnych problemów i w ciągu kilku miesięcy nie zaliczyłem żadnego crasha.

Małe pytanie - czy na ultra low na obecnej karcie graficznej ATI Radeon HD 5570 "pójdzie" Horizons i lądowanie na planetach?
 
Pójść pójdzie jeśli szło na 4850 ale nie wiem jak z płynnością, na ultra low powinno być jeszcze grywalnie.
 
(...) dzieją się różne cuda typu "Migające obrazki" "znikające literki" "Kolorowy fun przy oglądaniu filmów".(...)

Artefakty, przekłamania graficzne czyli to co opisałeś to są symptomy przegrzewania się karty. Sprawdź jaką masz wersję sterownika bo swego czasu AMD wypuściło stery z błędem, który powodował to, że wentylator na karcie potrafił się blokować na 20% nawet podczas intensywnego obciążenia karty. W rezultacie niektórzy zgłąszali nawet uszkodzenie kart:

http://arstechnica.com/gadgets/2015/11/amds-new-crimson-drivers-accused-of-burning-up-video-cards/

A tu potwierdzenie problemu przez AMD:
https://twitter.com/AMDRadeon/status/671058196547706880
 
Artefakty, przekłamania graficzne czyli to co opisałeś to są symptomy przegrzewania się karty. Sprawdź jaką masz wersję sterownika bo swego czasu AMD wypuściło stery z błędem, który powodował to, że wentylator na karcie potrafił się blokować na 20% nawet podczas intensywnego obciążenia karty. W rezultacie niektórzy zgłąszali nawet uszkodzenie kart:

http://arstechnica.com/gadgets/2015/11/amds-new-crimson-drivers-accused-of-burning-up-video-cards/

A tu potwierdzenie problemu przez AMD:
https://twitter.com/AMDRadeon/status/671058196547706880


Już nie mam tych problemów ale potraktuję to poważnie:
Posiadam obecnie zainstalowane wersję 15.7.1. Czyli w sumie najnowsze.
W linkach nie widzę niestety numerku Sterowników które są wadliwe.
W sumie to szukam w internecie wersji i zamiast pisać w jakich sterownikach leży problem, chrzanią że jest po prostu problem, bez szczegółów.

Miałem bardzo częste problemy gdy miałem uruchomiony w tle OBS.
Teraz mogę nagrywać przez 2h OBS'em i nie ma problemów.
Ale może dlatego że problemy miałem w polu asteroid a nie w kosmosie.
 
Last edited:
Już nie mam tych problemów ale potraktuję to poważnie:
Posiadam obecnie zainstalowane wersję 15.7.1. Czyli w sumie najnowsze.
W linkach nie widzę niestety numerku Sterowników które są wadliwe.
W sumie to szukam w internecie wersji i zamiast pisać w jakich sterownikach leży problem, chrzanią że jest po prostu problem, bez szczegółów.

Miałem bardzo częste problemy gdy miałem uruchomiony w tle OBS.
Teraz mogę nagrywać przez 2h OBS'em i nie ma problemów.
Ale może dlatego że problemy miałem w polu asteroid a nie w kosmosie.

Błąd dotyczył bodajże pierwszych pierwszych sterów z serii "radeon software crimson" 16.0.0.
15.7.1 chyba nie są już najnowsze, 16.0.1 jak nie nowsze były ostatnio i warto zainstalować jeśli wspierają twoją kartę.
 
Błąd dotyczył bodajże pierwszych pierwszych sterów z serii "radeon software crimson" 16.0.0.
15.7.1 chyba nie są już najnowsze, 16.0.1 jak nie nowsze były ostatnio i warto zainstalować jeśli wspierają twoją kartę.

Niestety ale nie wspierają moją kartę, wybieram jaką mam kartę i pokazuje mi że najnowsze wspierane sterowniki to te które obecnie posiadam.
Mogę jeszcze zainstalować tą całą betę o numerku 16.
 
Niestety ale nie wspierają moją kartę, wybieram jaką mam kartę i pokazuje mi że najnowsze wspierane sterowniki to te które obecnie posiadam.
Mogę jeszcze zainstalować tą całą betę o numerku 16.

No właśnie to jest to, AMD rzadko wydaje WHQL a cała reszta to beta i się z tym nie kryją ;) Na chwilę obecną Crimson Edition 16.1 i na prawdę warto przetestować.
 
Top Bottom