Polska wersja gry??

Wiem dlatego jestem za jezykiem polskim ale osobiscie i tak pewnie bede korzystal z ang. no chyba ze polskie tlumaczenie urzecze mnie czyms magicznym a jesli chodzi o wplatanie w polski angielskich slow jest to tak popularne juz ze przestalem na to zwracac uwage a i wrecz zaczalem to stosowac :p Ale ja tez jestem slazakiem a slaski jezyk to mieszanka polskiego czeskiego i niemieckiego wiec moze dlatego mnie nie kluje spolszczanie angielskich wyrazow :)
 
Ja też wybrałbym angielską wersję, czasami tłumaczenia pozostawiają wiele do życzenia. W tym wypadku wybiorę chyba jednak polskie wydanie, z racji tego, że nie wszyscy na TSie znają, rozumieją lub potrafią poprawnie wymówić angielskie nazwy stąd nie zawsze mogę zrozumieć o co im chodzi, łatwiej się będzie dogadać ;) W końcu nie każdy uczył się angielskiego albo posługuje się nim na co dzień.

Zaś w kwestii czystości języka, strasznie mnie denerwuje gdy ktoś wtrąca angielskojęzyczne nazwy kiedy mamy do czynienia łatwymi i powszechnie używanymi odpowiednikami. O ile podczas zwykłej dyskusji mi to jeszcze nie przeszkadza zbytnio, tak kiedy zajrzę na polski portal lub rzucę okiem na na polskie media w ogóle, to coś we mnie się przewraca. Dziennikarz wtrącający co chwila angielskie słowa kojarzy mi się z przysłowiowym Polakiem wracającym z USA, mówiącym po polsku z amerykańskim akcentem. Normalnie słoma z butów wystaje. Człowiek zaczyna doceniać swój język tak naprawdę w momencie kiedy zaczyna się biegle posługiwać innym językiem na co dzień.
 
Zwłaszcza w siedemnastym polskim województwie ;)

A tak bardziej na serio, jeszcze minie pewnie spory kawałek czasu po premierze zanim zobaczymy polską wersję językową...
 
Last edited:
Zwłaszcza w siedemnastym polskim województwie ;)

A tak bardziej na serio, jeszcze minie pewnie spory kawałek czasu po premierze zanim zobaczymy polską wersję językową...

I tak samo pewnie ja po premierze odsunę granie w Elite. Chyba że pojawi się szybciej j.rosyjski ;). Na razie mam w co grać, w sumie to nawet nie jestem wstanie dla elite wygospodarować czasu ;), a jak żona zobaczy że gram w dwie gry naraz to mnie odstrzeli ;).
Nie wydaje mi się aby w Elite było aż tyle tekstów, żeby nie dało się przygotować polskiej wersji w rozsądnym czasie, no ale to pewnie kwestia pieniędzy. Czy jak kupowało się dostęp do gry, było pytanie o kraj, autorzy są świadomi ilu graczy z jakiego rejonu kupili grę ?
 
Czyli według cyferek (spamu na forum ;) ) Nasza lokalizacja powinna być następna :)
Choć pewnie i tak zrobią najpierw chińską lub francuską :(
 

adhan

Banned
niech najpierw zrobią multiplayer a potem niech się zajmują takimi fajerwerkami . najpierw mięso a potem desery .
 
niech najpierw zrobią multiplayer a potem niech się zajmują takimi fajerwerkami . najpierw mięso a potem desery .

Ja tam jestem za ;) multi mi nie potrzebne, może dzięki temu zdecyduję się zainstalować grę ponownie. Na razie gram sobie w X3 na pc, a na komórce Elune Saga. Elite musi poczekać i czymś się wykazać, ażebym po becie chciał do niej ponownie zasiąść, obym się tylko nie obudził z rękę w nocniku - ja zainstaluje grę a oni wyłączą serwery ;).
 
Wpisując do Googla "Elite Dangerous spolszczenie" można znaleźć portale które oferują ściągnięcie takowej lokalizacji. Ale nie testowałem tego, więc nie wiem jak to działa i czy w ogóle?

Poza tym tam są jakieś dziwne wymagania - trzeba podać swój nr. telefonu, czy coś - moim zdaniem dość podejrzane.
 
Bron Cie panie b... zebys podal nr kom... to zwykle oszustwa nawet na te strony najlepiej nie wchodz ! wpisujac nr tel zapiszesz sie na jakis pakiet reklamowy za ktory jeszcze beda Ci pobierac kase... Nie ma spolszczenia do Elite kiedys myslalem nad przerobieniem tekstow w plikach w celu spolszczenia ale czestotliwosc aktualizacji zniecheca do takich zabiegow zreszta bylby to tylko polsrodek...
 
Wpisując do Googla "Elite Dangerous spolszczenie" można znaleźć portale które oferują ściągnięcie takowej lokalizacji. Ale nie testowałem tego, więc nie wiem jak to działa i czy w ogóle?

Poza tym tam są jakieś dziwne wymagania - trzeba podać swój nr. telefonu, czy coś - moim zdaniem dość podejrzane.

Nie ma spolszczenia do Elite Dangerous. To co oferują to zwykła ściema.

Z tego co wiem to specjalna agencja ma wyłączność na tłumaczenia do Elite Dangerous, ale to będzie udostępniane tylko przez Frontiera.
 
Mam pytanie:
Koledzy komandorzy i koleżanki komandorki, czy ktoś z znających język angielski, znalazł na forum angielskim jakieś informacje na temat prac nad polonizacją ED?
Czy też może nadal istnieje tylko zapowiedź, że kiedyś tam się zrobi?
 
Mam pytanie:
Koledzy komandorzy i koleżanki komandorki, czy ktoś z znających język angielski, znalazł na forum angielskim jakieś informacje na temat prac nad polonizacją ED?
Czy też może nadal istnieje tylko zapowiedź, że kiedyś tam się zrobi?

To pytanie padło osobiście z mojej strony dwa razy dotychczas, raz na Laveconie 2014,drugi raz na początku tego roku. Cały czas nie padł termin kiedy polska wersja gry się pojawi, pozostaje jedynie dalej "nękać" producenta ED. Im częściej te pytania będą padać tym większe prawdopodobieństwo, że a) podany zostanie jakiś termin b) polska lokalizacja pojawi się wkrótce. Osobiście nie mam potrzeby korzystać z polskiej wersji gry, ale mogę zapytać znowu.
 
Będzie będzie Polska wersja :)
To pytanie padło osobiście z mojej strony dwa razy dotychczas, raz na Laveconie 2014,drugi raz na początku tego roku. Cały czas nie padł termin kiedy polska wersja gry się pojawi, pozostaje jedynie dalej "nękać" producenta ED. Im częściej te pytania będą padać tym większe prawdopodobieństwo, że a) podany zostanie jakiś termin b) polska lokalizacja pojawi się wkrótce. Osobiście nie mam potrzeby korzystać z polskiej wersji gry, ale mogę zapytać znowu.
 
Dziękuję za odpowiedzi :)
Prawdę mówiąc owszem, da się grać na angielskiej, przecież tak robię, ale ze swoja znajomością angielskiego pomijam pewne elementy gry. Choćby Galnet czy nawet biuletyn. Gdyby nie prowadzony przez Robinusa Galnet PL ( wielki szacunek :) ) to jakoś jak bez jednej ręki by było.
A czasy kiedy siedziałem ze słownikiem na kolanie, wertując stronki w poszukiwaniu nierozumianego słowa, jakoś mineły. Brak na to czasu. Pewnie zaraz padnie jakaś wypowidź że jest net, elektroniczne tłumacze itp. , ale polska wersja gry to by było WIELKIE COŚ.
 
Top Bottom