Poszukuje Hotas-a

Witam serdecznie wszystkich pilotów. A więc tak jak w temacie, poszukuję zestawu (joy + przepustnica) od razu chciał bym zaznaczyć, zestaw warthog jest po za moim zasięgiem cenowym.
zastanawiam się bardzo mocno nad wersją logitech x56 H.O.T.A.S (nie rhino) ale postanowiłem się zapytać was, bardziej doświadczonych pilotów, czy jest to sprzęt wart swojej ceny ? testowałem już zestaw thrustmastera T.flight hotas X. i jest fajnie ale jednak czegoś mi brakowało. miałem okazje skorzystać trochę z thrustmastera t.16000M flight i nie leżą mi tutaj zarówno przepustnica jak i joy, po prostu tego nie czuje... wybór niby nie jest duży a jednak trudny.
 
Hej!

Ja się przesiadłem z HOTAS X właśnie na Thrustmastera T.16000 i jestem zadowolony. Przepustnica faktycznie nieco ciężko chodzi, trzeba ją smarować i obchodzić się delikatnie, ale wolę go od poprzednika.

Jak chcesz - mogę Ci za stówencję "puścić" mojego starego T FLIGHT HOTAS X. Napisz PRIV jeżeli oferta Cię zainteresuje :)
 
Dzięki za pomoc zakupiłem logitech x56 h.o.t.a.s. ale chyba trafiłem niefortunnie bo za każdym razem pierwsze 2-3 przesunięcia przepustnicy wymagają dużo siły a mam ustawione na minimum no i niestety joystick ma delikatne luzy >.<
 
Dzięki za pomoc zakupiłem logitech x56 h.o.t.a.s. ale chyba trafiłem niefortunnie bo za każdym razem pierwsze 2-3 przesunięcia przepustnicy wymagają dużo siły a mam ustawione na minimum no i niestety joystick ma delikatne luzy >.<

Ja mam x56 od wczoraj, kupiłem po zobaczeniu wszystkich chyba filmików o HOTASach różnych. IMO najlepsza opcja za wydane pieniądze. Jest świetny, ale nieidealny. Przepustnica najbardziej nawet zluzowana ma duży opór, rozruszana chodzi fajnie pozostawiona chwilę znów się "skleja" ponoć z czasem jest lepiej. Dżojstik ma luz faktycznie, jednak można to skorygować ustawiając odpowiednio deadzone, oczywiście luz zostaje ale steruje się OK. Sprężyna osi Z jest przewidziana dla Hulka niepotrzebnie taka silna. Poza tym jak na razie miód i malyna(y)
 
Hej!

Ja się przesiadłem z HOTAS X właśnie na Thrustmastera T.16000 i jestem zadowolony. Przepustnica faktycznie nieco ciężko chodzi, trzeba ją smarować i obchodzić się delikatnie, ale wolę go od poprzednika.

Jak chcesz - mogę Ci za stówencję "puścić" mojego starego T FLIGHT HOTAS X. Napisz PRIV jeżeli oferta Cię zainteresuje :)
Hej a próbowałeś regulować opór przepustnicy tą śrubką pod spodem którą koleś na filmiku pokazuje.. ?

Source: https://youtu.be/OTjaBJ3OBlI?t=354
 
Witka!

Podłącze się pod temat, żeby nie zaśmiecać forum.

Szykuje się do kupna nowego zestawu Hotas, obecnie używam T-flight Hotas X niestety ale potencjometr od slidera zaczął wariować.

Zastanawiam się nad Thrustmaster T16000 Fcs hotas - używa ktoś dłuższy czas? Jak z potencjometrami? Wariują po dłuższym użytkowaniu?

Drugi to X56 Rhino od Logitecha.
Wersja niebieska się sypie?

Jakieś inne sugestie do kwoty 1500?
 
Top Bottom