Przygody z Virtual Reality

Heh ze niby , "migacz" zapominalem wlaczyc ? Nie bylo ani jedego kontaktu z AI , pojechalem agresywnie ale zgodnie z sztuka. 95% kontaktow z drugim samochodem w ACC konczy sie spinem.

A to przepraszam :) Wyglądało jakbyś pojechał po lakierze równo :D

1. każdy facet chciał się przejechać "TIRem"

A "adrenalina"? Ja po Krakowie na żywo jeżdżę! Jak bardzo wkurzony na życie jestem, to nawet na dwóch kółkach zamiast czterech. Mi to wystarczy ;)

PS.
Wkurzony postami o HD @Kyokushin 'a - wyrzuciłem na razie VR w kąt, zaczepiłem sobie diody na słuchawkach i jeżdżę autobusami na TrackIR'ze. W HD :)
(Bus SImulator 18 - jeszcze nudniejsze)

Z tym TiRem to coś w tym jest. Ale też na razie gra siedzi na półce kupiona na jakiejś promocji i czeka na swój czas. Co do "krakoskiej" adrenaliny to się zgadzam, co wsiadam za kółko to "adrenaliny" ci u mnie dostatek i nie jest ona zupełnie związana z prędkością, tylko z kondycją umysłową polskiego (hmm... ostatnio w "naszych stronach" Robinus częściej słyszę ukraiński niż polski...) społeczeństwa.

@StarLightPL - jestem za, zawsze to nowa ksywa :E

No społeczność Elite Dangerous to w większości stare pryki (choć tu aż tak tragicznie nie jest), ale Twoja czwórka z przodu nie będzie tu robić na nikim wrażenia :D W tej grze są ludzie którzy się boją że nie dożyją najbliższego release w 2021 ;-) A ty w ogóle w Elite coś grałeś w VR @Hydro99 ?
 
A to przepraszam :) Wyglądało jakbyś pojechał po lakierze równo :D



Z tym TiRem to coś w tym jest. Ale też na razie gra siedzi na półce kupiona na jakiejś promocji i czeka na swój czas. Co do "krakoskiej" adrenaliny to się zgadzam, co wsiadam za kółko to "adrenaliny" ci u mnie dostatek i nie jest ona zupełnie związana z prędkością, tylko z kondycją umysłową polskiego (hmm... ostatnio w "naszych stronach" Robinus częściej słyszę ukraiński niż polski...) społeczeństwa.



No społeczność Elite Dangerous to w większości stare pryki (choć tu aż tak tragicznie nie jest), ale Twoja czwórka z przodu nie będzie tu robić na nikim wrażenia :D W tej grze są ludzie którzy się boją że nie dożyją najbliższego release w 2021 ;-) A ty w ogóle w Elite coś grałeś w VR @Hydro99 ?
Mam na Steamie, ale jeszcze nie testowałem. Czekałem na Reverba :D
@Kyokushin w instrukcji jakaś lista komend, czy skąd je wziąć?
 
Last edited:
Takie uwagi do konfiguracji:
1582641042596.png

1582641354201.png


WMR Plugin oraz Steam VR z kanału BETA.
1582641150555.png


Moje ustawienia supersamplingu:
Bezpiecznie jest jak rozdzielczość składa się z liczb "parzystych".
1582641215298.png


I na sam koniec wisienka na torcie, absurdalny sposób włączania 'reprojekcji'. Trzeba poniższe robić po każdym update WMR Plugina... (niezbyt częste)
1582641473928.png


To całe VR to jedna wielka beta, wiec spokojnie - ustawienie kanału Beta nie pogorszy Ci stabilności, przeciwnie - poprawi, co więcej - bardzo dużo jest poprawek poprawiających ostrość obrazu w stosunku do wersji 'release'.
 
Last edited:
Wielkie dzięki :D Dużo mi pomogleś. Dokładnie to przestudiuję w czasie konfiguracji :) Powiedz mi, ta rozdzielczość ze screena SteamVR, to Twoja, jakiej używasz?
 
Last edited:
No dobra,skonfigurowalem, ale....gdzie obraz? Głos słyszę. Wszystko podłączone, sprawdzałem różne displayporty. O co kaman? Mam napisane, że headset ready, ale w SteamVr Make sure headset is connect. Jest jakiś guzik?
 
Tak jakby coś z kablem nie łączyło. Obraz się pojawia i zanika. Nie chcę odsyłać na gwarancję, ale boję się, że cos jest nie tak. Jakieś sugestie? Może wypiąć słuchawki. Tylko jak ?
 
Bardzo słusznie ze nie chcesz oddawać na gwarancję, bo jedyne sensowne działanie to zwrot towaru i odzyskanie pieniędzy. Oraz poinformowanie jaki sklep wcisnął ci ten szrot.
Moja rada to czekać na ponowne pojawienie się Indexa w sprzedaży. Będziesz mógł po ciemku grać.
 
Ale jak nie zanika obraz, to powala. Ipd wrecz idealne na mnie. Duży sweet spot, maly efekt tunelu, wręcz czuć te 4 stopnie więcej. Wygodny, wszystko mega, nawet kontrolery wygodne i w przeciwieństwie do Cosmosów, tracking idealny, serio, ale co zrobić? Nie stać mnie na Indexy. Moze po prostu powiem, by wymienili mi sam kabel? Mam przeczucie, że odpięcie sluchawek pomoże, ale....jak je odpiąć? Jest jakiś tutorial? Zauważyłem, że lewy kanał przerywa. Dlatego chce odpiąć te sluchawki.
 
Last edited:
Reverb V1 to był wadliwy model i został wycofany przez HP z rynku.
No właśnie. Dlatego jest to dziwne, bo headset nie jest z drugiej ręki, tylko ze sklepu. Zwyczajnie przerywa kabel. Co więcej: działa tylko w jednym złączu DisplayPort (z trzech, jakie mam w karcie. A może muszę mieć RTX'a, bo patrzę, że GTX 1080Ti ma DP 1.2 a w wymaganiach jest napisane 1.3.
 
@Hydro99 co do DP 1.2 to ciekawe, ja nie wiem ale czytałem sporo "wypocin" ludzi z REVERBem i 1080TI więc to raczej nie tu tkwi problem.

Jeżeli jakiś sklep branżowy sprzedaje wersje V1 to mi to wygląda na szukanie jelenia. Przecież nie straciliby nic odsyłając headsety do producenta. Najwidoczniej jednak - chcą zarobić sprzedając wadliwe headsety z myślą "a nuż się uda".
Jeżeli więc nie dla siebie - to i tak odesłałbym headset by świat stał się lepszy. Chociaż i tak wymrzemy niebawem, ale przynajmniej szczęśliwsi...

A jak widziałeś rozdzielczość REVERBa, to jak to na tym forum czytałem - tego już odzobaczyć się nie da.
Jeśli IPD Ci pasuje, to będziesz miał najlepszy headset na świecie - "jak mówi 9 / 10 Polaków" ;)

Jak powalczysz o odpowiedni egzemplarz...
 
Na index obraz jest jak w Cosmos, czyli plama, coś tam widać, ale to poprzednia generacja.
Jak nie działają to radzę oddać i wziąć Reverba v2, HP dało zakaz sprzedaży v1 sklepom. Możesz też próbować zareklamować bezpośrednio w HP, wtedy przy wymianie dadzą Ci v2.
Najszybciej może być po prostu je oddać i wziąć v2 bezpośrednio w HP albo innym miejscu.

To co opisujesz wygląda na typową usterkę dla v1 z powodu której gogle miały recall.

Jak pasuje Ci IPD, sweetspot i reszta, nie ma sensu brać innych gogli niż Reverb.

1080ti jest ok, nie potrzeba rtx, u mnie gogle ładnie śmigają, mój GTX1080ti ma dp 1.4.
Displayport 1.3 umożliwia puszczanie właśnie wyższych rozdzielczości, takich jak ma Reverb, przy 90Hz
https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort, upewnij się dobrze czy Twoja karta ma rzeczywiście 1.2 czy może jednak wyższą.
 
Last edited:
Top Bottom