Przygody z Virtual Reality

Nic tu do rozumienia tylko do korygowania - co też uczyniłem własnym zdjęciem.
Rozumiem Cie ale ja nie moge docisnac tak jak Twoja kamera przy soczewce. Orginalny face pad ( plastikowy wkład plus gąbka) ogranicza odlegość oka do soczewki o jakies 1.5 cm wiec bez moda to nawet Twoja fotka hmm jest Twoją fotką a nie moim postrzeganiem sweetspota. A jak tak to widzisz to gratulacje.
Zreszta nawet u Ciebie centrum jest w 100 % ostre a po 30 stopniach zaczyna sie rozmycie tyle ze bardzie łagodnie niz u mnie gdzie apart slabszy. Szkoda tez ze Twoja fotka nie przedstawia tekstu od krawedzi do krawedzi bo tam robi sie mocno nieciekawie..
 
Last edited:
Tutaj tak naprawdę kręcimy się wokół odwiecznego problemu, 1 rozmiar VR dla każdego.
Tak będzie zawsze do momentu, gdy nie będzie do wyboru kilku ustandaryzowanych wymiarów i kilku kształtów masek.
To tak jakbyśmy rozmawiali o butach, czy da się zrobić takie akurat dla każdego, no nie da się.

Wychodzą nowe gogle, dzwonisz do sklepu i zamawiasz:
- Poproszę Reverb G10 Czy tam Index 4 w rozmiarze 4, maska C.
Tak to powinno wyglądać. Oczywiście rozmiar powinien być ustandaryzowany dla wszystkich producentów, żeby nie trzeba było przymierzać każdego nowego modelu.
Do tego czasu zawsze będą pojawiały się skrajnie sprzeczne opinie o tym samym sprzęcie.
Jeśli gogle mają być w "miarę" wygodne dla okularnika i innych ludzi o różnych wymiarach głów i twarzy, różnym IPD, to muszą być wielkie, ciężkie, skomplikowane i drogie. Na końcu i tak zawsze będzie zgniły kompromis. Coś co jest wielkie, skomplikowane i ciężkie, z automatu nie może być przesadnie wygodne, a już na pewno nie tanie.
 
Panie, jakie tam kilka standardowych wymiarów, to nie średniowiecze ;) Powinny być skany twarzy i na tej podstawie "drukowane" indywidualne modularne części które można wymieniać - a ustandaryzowane powinno być ich mocowanie na goglach. Czyli masz swoją własną "maskę" dopasowaną do Twojego kształtu twarzy i ona pasuje do każdego modelu gogli.

Oczywiście nierealne w tej dekadzie, ale pomarzyć można ;)
 
- Poproszę Reverb G10 Czy tam Index 4 w rozmiarze 4, maska C.
buty przewa przymierzasz i kupujesz lub nie a w polandi na wystawce uswiadczysz tylko PSVR bo cal reszte tylko przez neta i

a ten rozmiar C4 to chinska miara , hamerykanska czy EU bo Panie róznia sie rozmiarówka ;)
 
Panie, jakie tam kilka standardowych wymiarów, to nie średniowiecze ;) Powinny być skany twarzy i na tej podstawie "drukowane" indywidualne modularne części które można wymieniać - a ustandaryzowane powinno być ich mocowanie na goglach.
Dlatego takie mocowanie maski jak w Index i G2 to krok w dobrym kierunku i już teraz pozwala na wydrukowanie własnej maski. Już się pojawiły takie mody.

a ten rozmiar C4 to chinska miara , hamerykanska czy EU bo Panie róznia sie rozmiarówka ;)
No właśnie, niestety do dzisiaj nie udało się tego nawet w butach ogarnąć, a to trochę bardziej popularny produkt ;-)
 
Gram w FS2020, tam jest WMR natywnie, nie ma Steama po drodze i innych wynalazków. Kurcze, autentycznie te samoloty w środku mi się wydają małe. Jakbym miał w nich siedzieć to bym miał ręce na zewnątrz , są węższe niż samochód.
 
Nie przyszłoby mi do głowy samo, żeby to sprawdzać bo nie widzę takiego problemu. Ale specjalnie po Twoim poście zwracałem uwagę na skalę i ... dalej bez problemu. Nawet IPD zmieniam i wszystko OK.

Ale robię dopiero dziś aktualizację Windowsa tę dużą: 20h2 czy coś takiego. Może tu coś spsuli? Sprawdzę.
 
Last edited:
A tymczasem ptaszki ćwierkają że Odyseja znów opóźniona :p Może VR-a dorobią porządnie? :ROFLMAO: kogo ja oszukuję, chyba siebie... :LOL:
 
Last edited:
A tymczasem ptaszki ćwierkają że Odyseja znów opóźniona :p Może VR-a dorobią porządnie? :ROFLMAO: kogo ja oszukuję, chyba siebie... :LOL:
"Our PC plans have only been affected by a small amount, however our plans for the console release will unfortunately see a larger development shift "

Czyli jak bedzie ? Piecykowa Alfa wiosną , beta latem czyli w zimie połatana wersja która warto zainstalowac ?:)
 
Proszę nie narzekać na opóźnienia Frontera bo to tradycja, a tradycję należy szanować.
Angielską herbatkę wypić trzeba a podejrzewam, że na zdalnej pracy to taka przyjemność może potrwać parę godzin...

Tak czy tak - to nasz folklor wręcz.
Taki "Fronklor". :)
 
Top Bottom