Przygody z Virtual Reality

No ta recenzja przywróciła mi trochę wiarę, ale nadal się waham czy nie anulować.

mnie nie przekonał :) Seba zawsze widzial FOVa inaczej niz ja lub Voodoo - zagadka dla mnie jednak jest że zawijany tekst (sweetspot) w jego TTLu wyglada dużo lepiej niż u kolegi po fachu..
A takie porównanie jak to z linka dodatkowo potęguje moja nieufność :
Source: https://www.youtube.com/watch?v=yH1yPOiHJ0A


niemal wjechał z urządzeniem do słuchawki VP2 i oddalił od Indexa.. meh

Source: https://www.youtube.com/watch?v=ardGFcWazpI


Oczywiście afilate linki do bestware pod nagraniem ..
 
Last edited:
Panowie sprawa jest. Próbujemy na wyżebrać żeby się określili że mają zamiar wesprzeć VR w Odyssei, ale nie na zasadzie "może kiedyś na świętego dygdy", tylko tak poważniej. Konkretniej chcemy żeby się VR znalazło na tej roadmapie co to ją Brabus ma ogłosić w piątek. Jakbyście mogli zalajkować thread który zrobiliśmy w tym celu i ogólnie wyrazić poparcie to byłoby świetnie - wciągnięmy na "listę sygnatariuszy" ;-)

 
Panowie sprawa jest. Próbujemy na wyżebrać żeby się określili że mają zamiar wesprzeć VR w Odyssei, ale nie na zasadzie "może kiedyś na świętego dygdy", tylko tak poważniej. Konkretniej chcemy żeby się VR znalazło na tej roadmapie co to ją Brabus ma ogłosić w piątek. Jakbyście mogli zalajkować thread który zrobiliśmy w tym celu i ogólnie wyrazić poparcie to byłoby świetnie - wciągnięmy na "listę sygnatariuszy" ;-)

zrobione
 
Była lista podpisów, ale moderacyja usunęła bo "petycje niezgodne z regulaminem". Tyle lat na forum a nawet nie wiedziałem :) W pierwszym otwarciu postu było 147 podpisów o ile dobrze pamiętam, a VR Jay Le Chardon dobrze policzył :)
 
Mam wrażenie że nic to nie da, 140 userów to bardzo mało a FDev pokazał nie raz jak mocno ma społeczność w pompie. Gdyby to było 14 000 userów, to można by walczyc.
 
Mam wrażenie że nic to nie da, 140 userów to bardzo mało a FDev pokazał nie raz jak mocno ma społeczność w pompie. Gdyby to było 14 000 userów, to można by walczyc.
Jak nie spróbujesz to wiedział nie będziesz. A że to nisza w niszy to wiem... Ale co nam szkodzi.
 
Ja mysle ze oni maja swoje raporty na temat naszych VRów. I wiedza ze jest nas x razy wiecej. Tyle ze malo kto gra bo jest kicha teraz a wczesniej content słaby i oklepany.
 


Oprócz tego jest nowy steam hardware survey. Quest już prawie dobił do 30%.

SteamHWSurveyData_May2021.png.webp


Liczba użytkowników VR na steamie już prawie dobiła do liczby użytkowników MacOSa i monitorów/tv 4K ;)


Percentage-of-Steam-Users-With_-9.png.webp
 
Cholercia, dalej jest nas mniej niż makówek, a tych FDev skrócił o głowę bez zająknięcia parę lat temu (możecie dostać klucz PC jak chcecie, so long and thanks for all the fish ;-) )
 
No jest jak jest i lepiej nie będzie. Po tym co oni zrobili z UI nie mam już żadnych nadziei, zamiast usunąć krytyczne problemy z UI przez które ludzie po prostu NIE GRAJĄ, to zajmują się kompletnymi pierdołami które nikogo nie obchodzą i których nikt pewnie prawie nie zgłaszał.
 
No jest jak jest i lepiej nie będzie. Po tym co oni zrobili z UI nie mam już żadnych nadziei, zamiast usunąć krytyczne problemy z UI przez które ludzie po prostu NIE GRAJĄ, to zajmują się kompletnymi pierdołami które nikogo nie obchodzą i których nikt pewnie prawie nie zgłaszał.
Software development nie działa tak jak myślisz. Zresztą zobaczymy co jutro pokażą w "roadmapie". Jak byście byli tak mili i podbijali "nasz" thread w DD, to byłoby świetnie, niech będzie na górze cały czas...
 
Adam Savage’s Tested - HTC Vive Pro 2 VR Headset Review

FOV (most close to the eyes setting, 67mm IPD): HFOV = 107° / VFOV = 87°
FOV MODED (closest setting + THIN VR COVER MOD): HFOV = 114° / VFOV = 88°
SWEETSPOT: The worst of the four HMDs (compared to Quest 2, Index and G2)
EDGE TO EDGE CLARITY (when rolling your eyes around): clear inside HFOV = 90°, some chromatic aberration and blurriness beyond that
SDE: not present
CONTRAST & COLORS: good for an LCD panel
SHARPNESS & CLARITY: worse than G2 (due to lower pixel per degree and poorer optics)
MOTION SMOOTHING: quite noticeable
PRICE: way worse value compared to Q2, G2 and even Index

Reviewer recommends G2 over Pro 2 for Elite Dangerous and other sims

Source: https://m.youtube.com/watch?v=EtpwoUH11Kc


300 pixeli horyzontalnie wiecej nad G2 poinno dac lepszy obraz ..
 
Last edited:
Top Bottom