Przygody z Virtual Reality

"Panie, bierz!" ;) - już klikałem KUP!

#takbylo :D

Ale generalnie powiem tak - ja bym bardzo chciał móc wszystkim tu obecnym, pokazać jak duży skok jakościowy jest między Reverbem a pozostałymi goglami
O+ mi się wydawał dobry, i generalnie to jest dobry headset, pewnie Index również, ale po tej ostrości której doświadczyłem w Reverbie, nieetyczne było by komukolwiek coś innego polecać.

Tym bardziej że nie jesteśmy tu jakimiś randomami, prawie pięć lat ze sobą tu gadamy na różne tematy i każdy jest pasjonatem VR i ma za sobą jakąś historię w temacie.
 
Czy wybudzanie stacji bazowych przed linkboxa działa z podłączonym Indexem? Linkbox nie ma display port, więc gogle będą musiały być wpięte bezpośrednio do PC.
 
Nie rozumiem pytania. Index nie ma linkboxa. Wszystko działa bez niego.

Chodzi mi o wybudzanie stacji bazowych. W Vive linkbox za to odpowiada, ma wbudowany chyba bluetooth, który gada ze stacjami bazowymi. Jak to będzie z Indexem podłączonym do stacji bazowych Vive?
 
Fajnie, bo z Pimaxem to z tego co pamiętam trzeba było kombinować.
Z Pimaxem na samym początku działał linkbox z Vive i stacje się ładnie włączały i wyłączały. A potem Valve "naprawiło".

Index musi działać dobrze ze stacjami bo to jeden ekosystem SteamVR który Valve samo stworzyło (tylko wynajęli HTC jako producenta).
 
Może nie mieli, może nie chcieli... tyle gadania o tym jak to stacje 2.0 mają jeden laser zamiast dwóch i są ogólnie tańsze... i kosztują tyle co HTC-kowe.
 
Zapewne to było w wtedy kiedy jeszcze działały z linboxem. Ja sobie radziłem bez, aż sprzedałem pimaxa i problem zniknął.
Wystarczyło wyłączać z prądu jedną stację, wtedy druga sama przechodziła w tryb uśpienia i wybudzała się w momencie włączenia pierwszej.
 
Kurcze liczyłem na jakąkolwiek promocję, która mi jakoś ułatwi decyzję o zakupie Index, a tutaj lipa niestety. Widać sprzęt im schodzi jak ciepłe bułeczki skoro olali temat bf.
 
Kurcze liczyłem na jakąkolwiek promocję, która mi jakoś ułatwi decyzję o zakupie Index, a tutaj lipa niestety. Widać sprzęt im schodzi jak ciepłe bułeczki skoro olali temat bf.
Ty się ciesz że w ogóle możesz zamówić ;) a niektórych krajach nakład wyczerpany.

Masz bonus w postaci Alyx.
 
Przerąbana sytuacja. Index ma wszystko na najwyższym poziomie poza rozdzielczością, Reverb odwrotnie. Kwintesencja powiedzonka - "albo rybki, albo akwarium" :)
 
Reverb ma na najwyższym poziomie w zasadzie wszystko. Tu nie ma tak że idziesz na kompromis coś za coś. Jedyne co może być problemem, to Twoje IPD - i to rzeczywiście może być dealbreaker.

Po prostu tańszy jest bo nie ma stacji bazowych i nie płacisz za marketingową otoczkę, co może powodować mindfócka - jak to - taniej i lepiej?
Każdy by chciał mieć 'najlepiej', a do tego położyć za to duży hajs żeby usankcjonować w ten sposób swój dokonany wybór, a później móc sobie i innym go uzasadnić - a najlepiej jeszcze jak przypieczętuje go metka z dobrym brandem (stąd pewnie mój dystans do pimaxa).

Tak działa psychologia zakupu :) Nie ja to wymyśliłem, Valve i Apple o tym wiedzą, natomiast MS nigdy nic nie umiał dobrze sprzedać, przegrał wojnę o smartfony, tablety i chmurę, teraz przegra o VR.

Zobacz jak się uśmiecha do Ciebie buźka na pudełku :D
P4zrEYj.jpg


P.S.
Do zdjęcia dostawiłem Falcona bo jest fajny.
 
Last edited:
Top Bottom