Przygody z Virtual Reality

Dobra, a jak ma się GeForce Now do VR?
Nie obsługuje (jeszcze ;-) ) No i Quest obecnie streamuje steamvr po kablu (i bez). Kto wie może jak 5G wejdzie to będziemy strimować do gogli?
Poza tym, streaming jest trochę jak VR. Grafika to 3 kroki wstecz, ale możesz grać na kiblu na smartfonie w najmocniejsze tytuły - jest spory potencjał.
 
[QUOTE="StarLightPL, post: 8285193, member: 126232). Kto wie może jak 5G wejdzie to będziemy
[/QUOTE]
Pozwalam sobie na malego oftopa :
Polin to bedzie piekne pole doswidczalne dla 5G. Czesc krajow w EU powiedziała nie dla 5G , nasze yelity przepchnely w nocnej zmianie ustawę o 5G . Na slasku zaczynaja od Gliwic ktore słyną z... największego szpitala onkologicznego w regionie - przypadek ? Nie sądze..
 
Najbardziej mnie dziwi, jak producentowi kart graficznych ma się opłacać sprzedaż usługi, która te karty niebawem może uczynić niepotrzebnymi?
A ta usługa z czego będzie korzystać do renderowania gier, skoro karty niepotrzebne? ;)

Genialna ta chmura, można natychmiast grać ;)
RbXCotD.jpg
 
Last edited:
Na reddita ktos wrzucil ciekawy film pokazujacy jak FOV wplywa na poczucie predkości :
Source: https://www.reddit.com/r/blackmagicery/comments/f019cp/differences_in_perceived_speed/
 
Niestety w podobnym stopniu szybkość odświeżania wpływa na poczucie prędkości.
No nie, kiedyś podobnie myślałem , ostatnio mocno testowalem różnice pomiędzy trybami odświeżania, i obiekt w danej jednostce czasu przemieści dokładnie o ta sama wartość, nasze oko zarejestruje jedynie bardziej plastyczny obraz , przy wysokich wartościach typu 120fps mam wręcz dziwne poczucie ze wolniej sie przemieszczam . Kiedy oko rejestruje minimalny skok - to jest w tym pewnego rodzaju przyspieszenie lub dynamika. Fajnie to widać na przykladch TV co sie reklamuja na 300 lub 1000hz. Ten caly postprocesing z tych trybów sprawia wręcz ze obraz traci na dynamice i filmy staja sie bardziej teatralne.
W przypadku szerokiego FOV odczucia predkosci sa zwielokrotnione - nie tracisz z perfyferiow obiektow ktore liniowo ( lub potęgowo ? ) przyspieszają.
 
gdzie ta reszta ? bo jakoś nie widze..
 
Last edited:
Cześć, to ja, Żaba :) Quest zakupiony. Może nie będzie najlepszy do E:D, ale mam nadzieję, że na kablu będzie się grało fajnie. Mobilność zrobiła na mnie świetne wrażenie, a różnicy miedzy Rfit S, a Quest na kablu nie zarejestrowałem. Z tego co słyszę, to ich nie ma, ale w Elite jeszcze nie grałem ( w inne gry z PC tak)
Jak mi się spodoba, to będę śledził temat i dokupię coś bardziej odpowiedniego do E:D.
o7
 
Cześć, to ja, Żaba :) Quest zakupiony. Może nie będzie najlepszy do E:D

Będzie go najmniej dobry. ED działa dobrze nawet na GeForce Now, przetestowane, więc nie ma się co obawiać. Zresztą podesłałem tam wyżej pewnego "młodzieniaszka" który używa Questa w ED I nagrywa o tym filmy na jutubie 😁

Miłego qwestowania! 😄
 
Będzie go najmniej dobry. ED działa dobrze nawet na GeForce Now, przetestowane, więc nie ma się co obawiać. Zresztą podesłałem tam wyżej pewnego "młodzieniaszka" który używa Questa w ED I nagrywa o tym filmy na jutubie 😁

Miłego qwestowania! 😄
Jeszcze tu świeży jestem, o jakiego "młodzieniaszka" chodzi ? :)
 
Apropos Geforce NOW: chyba właśnie kończy się darmowa sielanka...

1581403328926.png


I nie udało się pocisnąć Cywilizacji V na telefonie. :)

Usługa bardzo fajna. Trzeba będzie pomyśleć o abonamencie.
 
Usługa bardzo fajna. Trzeba będzie pomyśleć o abonamencie.

To jeśli widzisz zastosowanie (np. dużo podróżujesz i masz dobry net), to kupuj teraz za te promocyjne $5 / mc. Będziesz miał taką cenę na 12 mcy plus miesiąc albo trzy za darmo. Dla mnie to jest na razie ciekawostka ale ja jestem no-lifem który gra w domu po przyjściu z pracy po tym jak obejrzy seriale z Żonką :cool:
 
Top Bottom