Przygody z Virtual Reality

Zeby było zabawniej, jego recenzja tego HMD jest pozytywna:
...

Przecież to unboxing zaledwie - na recenzje zaprasza.

W dodatku chwalił tylko solidną budowę.
Raczej nie nazwałbym tych stwierdzeń pozytywnymi:
  • WMR controller - not the greater controlers, definitely not better than the oculus controllers
  • has not manual IPD adjustments, so ths will be a problem for all people with very big or small IPD
  • headphones with soft foam nothing special

@StarLightPL heheheheee to jest dobre
Pimax ze swoją świecącą dziurą - jako jedyny przedstawia wygląd, jaki moim zdaniem gogle powinny mieć. Przecież to powiew przyszłości!
Ale może i dobrze, że producenci na razie przykładają się do bebechów, a nie do kolorów obudowy... :)
 
cows-mouth-nose-10244418.jpg



A Oculus Quest to nikogo tu nie interesuje?
 
A Oculus Quest to nikogo tu nie interesuje?
Mnie intersuje jako gogle na wyjazdy, urlopy oraz imprezki - " nazywam sie YATA_PL i jestem uzależniony" :)
w obwodzie jest HTC Cosmos tak wiec poczekam które ustrojstwo będzie mocniejsze i lepiej oprogramowane ( mysle ze Oculus ale narazie posucha) i z wytrzymalsza bateria , 2h i 15 min Oculusa trochę słabo.
 
Last edited:
Mnie intersuje jako gogle na wyjazdy, urlopy oraz imprezki - " nazywam sie YATA_PL i jestem uzależniony" :)
w obwodzie jest HTC Cosmos tak wiec poczekam które ustrojstwo będzie mocniejsze i lepiej oprogramowane ( mysle ze Oculus ale narazie posucha) i z wytrzymalsza bateria , 2h i 15 min Oculusa trochę słabo.
Cosmos nie jest w oDwodzie, bo to nie jest alternatywą/konkruencją dla Questa, to będą gogle podłaczane do PC, z trackingiem jak Rift S.
A Oculus Quest ma na start ponad 50 gier i aplikacji, jasne ze wiekszosc to porty z Rifta i Go, ale zawartość na start jest i będzie powstawać dalsza.
W tym momencie Quest nie ma żadnej bezpośredniej konkurencji. No chyba że Sony nas zaskoczy :)

Te 2-3h to jest kompromis z racji ograniczeń technologicznych - większa bateria byłaby cięższa, czyli gorszy komfort. Tak samo jest z Vive Wireless. Zawsze można podłączyć powerbank.
 
Last edited:
Cosmos nie jest w oDwodzie, bo to nie jest alternatywą/konkruencją dla Questa, to będą gogle podłaczane do PC, z trackingiem jak Rift S.
A Oculus Quest ma na start ponad 50 gier i aplikacji, jasne ze wiekszosc to porty z Rifta i Go, ale zawartość na start jest i będzie powstawać dalsza.
W tym momencie Quest nie ma żadnej bezpośredniej konkurencji. No chyba że Sony nas zaskoczy :)

Te 2-3h to jest kompromis z racji ograniczeń technologicznych - większa bateria byłaby cięższa, czyli gorszy komfort. Tak samo jest z Vive Wireless. Zawsze można podłączyć powerbank.

Ciekawe bo te zródło z 28 lutego 2019r podje ze to rownie dobrze moga byc gogle untethered ( takie zreszta byly zapowiedzi)
 
Hehehehe... tak myślałem :)

Na razie wycofali go ze sprzedaży ze względu na jakieś problemy techniczne.

Ale REDDIT dostał niezłą partię zdjęć "przez soczewki".
"This is crazy! Check the gauges, the clarity is mind blowing! Xplane 11 on HP Reverb Through-The-Lens... Lots of simmers gonna go wild with this headset "

131191
 
Ehh, chyba się złamie. To chyba da mi ten poziom rozdzielczości który chciałem miec.
Nie mozna zamowic , maja duzy problem z „mura” na ekranie lcd i wstrzymali pre ordery . Dodatkow MRTV twierdzi ze cos nie teges z Fove ktory mial byc 114. Z tego co pisza na forum pimaxa to nie wiadomo czy to problem z firmwarem czy hardwarowy. HP nie udziela zadnego info oficjalnym kanalem.
 
Last edited:
Jesli chodzi o klarowność obrazu
Reverb>Pimax>O+>Rift
SDE:
Reverb>O+>Pimax>Rift

Czy Index moze tu cos jeszcze namieszac ? ;-)


131272
 
Last edited:
Top Bottom