Przygody z Virtual Reality

Index tu nic nie namiesza.
SDE i ogólna jakość będzie na poziomie Acer VR lub słabiej, lepsze FOV.

Co do klarowności - O+>Pimax. Pimaxa masz na poziomie Acer VR, oba mają RGB ekrany, a Acer VR < O+, no i fov powiększa piksle.
Prawdę mówiąc to zdjęcie z MRTV wyjątkowo niekorzystnie dla O+ wyszło. Dla reverba raczej też.

Tak czy siak - czekam aż reverb będzie w sprzedaży - wiecie co tam jest fajne? Odpinany przewód? W razie przetarcia - można go po prostu dokupić.

Jakby Index miał rozdzielczość reverba to byłby hit.
 
Last edited:
Nie trzeba testować żeby sobie policzyć zagęszczenie pixli mając porównanie do w zasadzie większości pozostałych gogli na rynku, i wyobrazić jak będzie.
Serio - rozdzielczość rozczarowuje. Byłem mocno najarany na Indexa ale - mech.
 
Prawdę mówiąc to zdjęcie z MRTV wyjątkowo niekorzystnie dla O+ wyszło.
widze to samo na innych zdjeciach , chocby to z okiem ludzika

myslem ze juz przestales po swojemu liczyc po przykladzie Xtal-Pimax 5k gdzie 2 idnetyczne rodzielczosci daja kompletnie inna jakosc
 
Last edited:
Rozdzielczość to rozdzielczość, tego nie da się liczyć po swojemu. Nie masz rozdzielczości to masz pixle, ząbki, rozmycia, SDE, bo nic nie wyczaruje Ci danych prezentowanych przez rozdzielczość.

Czy pixel fill będzie taki, czy inny, czy soczewka będzie taka czy inna, to nie ma znaczenia, bo jak patrzysz przes swet spot, to i tak zobaczysz kwadrat, jeżeli ekran nie ma wysokiej rozdzielczości.
 
Source: https://i.imgur.com/mZ2QRtn.png
Być może (podobnie jak IMHO z 4k) w pewnym momencie korzyści z wyższej rozdzielczości zacierają się. Nie muszę widzieć zegara co do piksela, muszę go móc odczytać. I to się dla mnie liczy, a nie to czy jestem w stanie odczytać drobny druk z 2m. No i nie zapominajcie że te wszystkie megapiksele trzeba czymś napędzić. Na razie nie ma na rynku kart graficznych które to potrafią. Oczywiście są gry takie jak Beat Saber w który pewnie będę grał na 120Hz ;-). Na razie wszyscy obstawiają że Index będzie najlepszym "wielozadaniowcem" w VR. HP Reverb może być lepszy do symulatorów, jak go znów zaczną sprzedawać. W każdym razie ja chcę zarówno kontrolery jak i upgrade headsetu. Czy dobrze wybrałem - czas pokaże.
 
...

Co do klarowności - O+>Pimax. Pimaxa masz na poziomie Acer VR, oba mają RGB ekrany, a Acer VR < O+, no i fov powiększa piksle.
Prawdę mówiąc to zdjęcie z MRTV wyjątkowo niekorzystnie dla O+ wyszło. Dla reverba raczej też.

....

Dokładnie. Wygląda jak po prostu nie ostre. Tak dla porównania:

131345


Gdzieś tam wyżej pisałem, które zdjęcie bardzo ładnie oddaje różnicę, jaką ja widziałem między O+ a Pimaxem.

EDIT
Chociaż robi na mnie wrażenie rozdzielczość HP Revrb, to nadal za mało, by mnie przekonało do zmiany.
Gdybym nie miał gogli - super że jest w czym wybierać teraz. Jak mam - to za mały skok jakościowy na kombinowanie sprzedam-kupię.

Rozdzielczość to rozdzielczość, tego nie da się liczyć po swojemu. Nie masz rozdzielczości to masz pixle, ząbki, rozmycia, SDE, bo nic nie wyczaruje Ci danych prezentowanych przez rozdzielczość.
...

Tu Kyoku może coś być "na rzeczy". Pimax - mimo że wg obliczeń - powinien mieć zagęszczenie pixeli jak Lenovo czy Acer - pozytywnie mnie zaskoczył.
Piksele sprawiały wrażenie bardziej "upakowanych".
 
Last edited:
reverb ma ponad 2x tyle pikśli niż cała reszta, do tego ponoć mega sweetspot, bardzo jestem ciekaw tych gogli. No i jest RGB więc temat subpikśli tez zmaknięty.
 
Chociaż robi na mnie wrażenie rozdzielczość HP Revrb, to nadal za mało, by mnie przekonało do zmiany.
Gdybym nie miał gogli - super że jest w czym wybierać teraz. Jak mam - to za mały skok jakościowy na kombinowanie sprzedam-kupię.
Kup Robinus, kup dla dobra ogółu! Ty przetestujesz indeksa u nas, my Reverba 😂
 
Największa dla mnie niewiadoma teraz to Samsung.
Prawie wszyscy poszli w RGB, a ja cały czas jestem ciekaw czy Samsung da OLED z anty SDE.... i czy to będzie lepsze niż RGB w reverbie.
Robi się ciekawie.

Jaki FOV zapowiadali w cosmos?
 
Last edited:
Jaki FOV zapowiadali w cosmos?
brak danych jednak juz chyba wiem jak bedzie wygladalo te opcjonalne podlaczanie sie pod telefon pomimo ze to golge PC-towe ( jest na filmiku MRTV)
no i 4 kamery sledzacych zamiast 2-uch w HP + nowe kontrolery ..
https://www.vive.com/ca/cosmos/

Kurcze jak to wyjdzie to nowy rift s moze juz tylko powalczyc cena bo pod kazdym innym wzgledem w teorii HTC ich miazdzy
 
Last edited:
Z tej recenzji wynika że obraz jest ostry tylko przy patrzeniu prosto:

"HP Reverb, like many other VR headsets, offers a clear view in its central FOV but is less successful at translating its peripheral pixels. Trying to read text in the periphery was a struggle compared to the same text appearing front-and-center. This was particularly easy to notice as I examined details spread across 16:9-ratio desktop windows and Web browsers. Without a physical IPD slider to work with, and only a "virtual" IPD adjustment option, I had no idea how to remedy this apparent blurriness. Countless attempts to re-fit the headset didn't help."

kolory:
"color reproduction borders on problematic. Everything in that game looks darker and less alive than on the OLED-fueled HTC Vive Pro. A visible "mura" effect on our testing headsets resulted in uneven color reproduction across wide fields of pixels, as well. It was arguably the most intense mura effect I've ever seen on a consumer-grade VR headset, in fact."
 
Ja mam IPD 63, więc będę miał perfekt.
Natomiast ponoć sweet spot ma być lepszy w HP niż w O+... a w O+ jak dla mnie jest już bardzo dobry, i lepszy niż w Acer VR.

No nic, zobaczymy co przyszłość przyniesie.
 
No ale już recenzent napisał, że sweet spot (w znaczeniu obszar soczewki w którym obraz jest ostry, przy poruszaniu gałkami) jest słaby.


A propos jakości obrazu Valve Index:

purxx96agtx21.jpg
 
Ale przypomnijcie sobie te pierwsze recenzje reverba. Zupełnie inne niż to co czytamy teraz odnośnie fov i sweetspot.


Pamiętajcie też jedno - mniejsze fov - większe zagęszczenie pixli, więc lepsza klarowność drugiego planu.
No to jest optyka, nie da się tego przeskoczyć, dlatego niespecjalnie wierzę w indexa.
 
Last edited:
Top Bottom