Przygody z Virtual Reality

zestawiennie gogli inne i SDE przez soczewki inne tak czy nie ?,
Tyriel Wood tez jest na kazdym filmie czyli wg twojej logiki widzialem juz wszystkie poprzednie i przyszle filmiki YT z jego udzialem

Te same zestawienia były - na ich podstawie wybrałem O+. Minimalnie cośtam mógł dodać/odjąć.

Pytanie do Rycerzy Zakonu Pimaxa. Kiedy wchodzi 8KX?
 
Szkoda ze opinie są tak sprzeczne. Jeden z komentarzy pod tym postem: "The screen is very clear on the Rift S, more so than either Odyssey. It also has much better lenses, and the clarity extends to each edge, whereas it gets blurrier the further from center on the Odysseys. Colors seem to be comparable, blacks are worse, yes, but also no mura or black smear, which were problems on the original rift and Odyssey respectively."

Opinia o Rift S kolegi VRowca z fanpage Secret Level:

132518


A ja bawiłem się Questem i jak na swoją cenę oraz możliwości sprzętowe to jest bardzo dobrze.
 
Last edited:
Sęk w tym że miałem Acer, który był na RGB, miał 1440x1440... i w O+ obraz jest ostrzejszy i po prostu lepszy.

Jaki FOV ma mieć Cosmos ktoś wie?
No i podbijam pytanie o Pimax 8K-X, czy coś wiadomo.

Wiem jedno, 1440p czy 1600p to za mało. Pytanie grzmi, czy 2160p mnie nasyci.
 
A czy ten Acer mial identyczny panel LCD (pixel fill) oraz optykę (ostrość, sweet spot) jak Rift S? Bo jeśli nie miał, to nie ma sensu porównywać go z Riftem S.
 
Te same zestawienia były - na ich podstawie wybrałem O+
1) OG Vive + Lens Mod , O+ , Rift
2) Rift S, Vive Pro, O+
Jesli dla Ciebie to identyczne zestawienie to przestaje sie dziwic innym opiniom na temat HW..

Pimax 8k X podobno w tym roku, trzeba by Marcina (Sweviver) zapytac on dostal fuche w Pimaxie tydzien temu.
 
Głos w debacie "piksel to piksel". Nie wiedziałem że Pimax wykorzystuje tylko 75% ekranów (a zatem pikseli):
 
Być może z tweakowaniem byłoby nieco lepiej, ale porównywał na tych samych ustawieniach.
No własnie nie wiem czy jest sens porównywać na tych samych ustawieniach , skoro panel ma wieksza rozdzielczosc i jednoczesnie tylko 80 hz to zarazem ma wiekszy potencjał i należalo podbic renderowana rozdzilelczość czyli SS
 
Last edited:
Głos w debacie "piksel to piksel". Nie wiedziałem że Pimax wykorzystuje tylko 75% ekranów (a zatem pikseli):
Ja czytalem gdzies na forum Pimaxa ze 8K wykorzystuje ledwo 60 % i dlatego 5K+ wypada przy nim tak dobrze. Tyle ze skoro ludzie i tak graja na FOV Normal czyli ~150 horyzontalnie to zgaduje ze częsć tego nie renderowanego ekranu i tak jest obcieta zatem upakowanie tych piksli powinno byc wieksze niz 75 % w FOV Normal
Tyle ze to sa takie posty pisane przez uzytkownikow bo oficjanie Pimax nie sypie nigdzie takimi informacjami .
 
1) OG Vive + Lens Mod , O+ , Rift
2) Rift S, Vive Pro, O+
Jesli dla Ciebie to identyczne zestawienie to przestaje sie dziwic innym opiniom na temat HW..

Pimax 8k X podobno w tym roku, trzeba by Marcina (Sweviver) zapytac on dostal fuche w Pimaxie tydzien temu.
Prawdę mówiąc różnicy między nimi nie ma, O+ zostawia wyraźnie reszte z tyłu :)
 
Tested have just done an in-depth impression on the Index - looking tasty. Was surprised to hear (pun intended) that the headphone/speakers are awesome (Oculus dropped the ball IMO on the S) - was also surprised that there is a noticeable god ray effect present, well they commented on it at least.


Mamy pierwszy dokładniejszy review Indeksa
 
Top Bottom