Przygody z Virtual Reality

Też dostałem, ale ja bym się nie nastawiał na wysyłkę 14. "Estimated Shipping Date: Jun 28, 2019"
Jeszcze jedna recenzja Indexa:
 
Chce to. Nigdzie do PL nie dowożą.

Na forum Ila uzytkownik spitfirejoe pomiezył FOV Reverba i wyszlo mu poniżej Rifta , Viva, O+

„I used the requested Steam App now to find out the FOV.


Vertical FOV:
if I am in the middle of the black 0 line with my HMD I get without moving my head, but just the eyes up and down a Vertical FOV of LOOKING UP about 45 degrees and LOOKING DOWN about 34 Degrees.

Horizontal FOV:
maybe I am doing something wrong.....I try to stand in the middle of the reference point and I get only 84 degrees of horizontal FOV. The app says the Rift has 95 degrees and Vive Pro 100 degrees.”
 
Strzelam, że to żabi wzrok i brak fizycznej regulacji IPD.

Ten gość będzie miał FOV 84, a szczęściarz - Kyoku - wskoczy w poziom PIMAXa ;)

-----

Pozwólcie, że ponudzę jeszcze "Euro Truckiem". Właśnie wyszła aktualizacja, dzięki której gierka chodzi na DX11.
Dzięki temu działa i wygląda jeszcze lepiej!
UWAGA! DX11 trzeba włączyć w pliku config (edytując "DX9" na "DX11").

 
Last edited:
Chłopak na discordzie Elitowym, pisał trochę w weekend o Reverbie, bo już mu doszedł, był pod mega wrażeniem jakości wyświetlanego obrazu, a porównanie miał do Oculusa, jak dobrze pamiętam... Można tam sobie to odszukać,albo z nim pogadać jak macie chęć. Wiem że 2080 ti, mu się z deczka pociła, u schodził z ustawień w Elicie. Na koniec tylko dodam, że pod koniec coś zaczęło mu się psuć, obraz zanikał czy coś, i po wielu kombinacjach, stwierdził że odsyła. Wysnuł tezę że jak trochę pogra i się nagrzeją to coś przestaje mu "łączyć" w goglach. No ale jakość wyświetlaczy ocenił jako wow. Więc musi być bomba 😍
 
Ja gdzieś na reddicie czytałem też o uszkodzeniu HP REVERB po niedługim czasie grania.
Jak to nie ten sam (teraz nie odnajdę) - to coś może być "nie teges" z nimi jeszcze...
 
Chłopak na discordzie Elitowym, pisał trochę w weekend o Reverbie, bo już mu doszedł, był pod mega wrażeniem jakości wyświetlanego obrazu, a porównanie miał do Oculusa, jak dobrze pamiętam... Można tam sobie to odszukać,albo z nim pogadać jak macie chęć. Wiem że 2080 ti, mu się z deczka pociła, u schodził z ustawień w Elicie. Na koniec tylko dodam, że pod koniec coś zaczęło mu się psuć, obraz zanikał czy coś, i po wielu kombinacjach, stwierdził że odsyła. Wysnuł tezę że jak trochę pogra i się nagrzeją to coś przestaje mu "łączyć" w goglach. No ale jakość wyświetlaczy ocenił jako wow. Więc musi być bomba 😍
Ja to widze tak . Na ten rok sa przewidziane jeszcze 3 lub 4 gogle z rozdzielczoscia 2160p ( Acer, HTC Cosmos, Pimax i moze Samsung cos pokaże) wiec nie wiem czy jest sens na rzucanie sie na pierwsze mięsko z brzegu które jest co prawda komfortowe i ma najlepszy obraz ale jednocześnie posiada tylko 3 metrowy kabel, mura i b. mały FOV. Oczywiście osoby które jada na headsetach z 2016 czyli Rift i OG Vive beda juz mialy duzy przeskok jesli kupia cokolwiek ale cala reszta potencjalnych kupców to chyba warto poczekać..
 
Last edited:
Ja to widze tak . Na ten rok sa przewidziane jeszcze 3 lub 4 gogle z rozdzielczoscia 2180p ( Acer, HTC Cosmos, Pimax i moze Samsung cos pokaże) wiec nie wiem czy jest sens na rzucanie na pierwsze mięsko z brzegu które jest co prawda komfortowe i ma najlepszy obraz ale jednocześnie posiada tylko 3 metrowy kabel, mura i b. mały FOV. Oczywiście osoby które jada na headsetach z 2016 czyli Rift i OG Vive beda juz mialy duzy przeskok jesli kupia cokolwiek ale cala reszta potencjalnych kupców to chyba warto poczekać..

Też tak myślę. Gdzieś mi nawet przemknął film (?), artykuł (?) zatytuowany "Nie kupujcie VR teraz" (to było miesiąc temu wprawdzie, ale chodziło dokładnie o to samo).
 
Nie wiem jak z tym FOV, ale powiem Wam za dwa tygodnie :D
moje zamówienie czeka na re-stock.... (ktoś chce O+ nie bite mało jeżdżone?)

Ja mam IPD 63, czyli takie pod jakie jest zrobiony HP Reverb. Jestem urodzony do VR.
 
Last edited:
Na ilu Hercach Panowie jeździcie?

Ja wróciłem do kombinowania z prędkością odświeżania i z efektów jestem bardzo zadowolony.

211315d1541437667-change-refresh-rate-mixed-reality-headset-experience-windows-10-a-mixed_reality_experience_options-3.jpg


Pamiętam, jak ostrzegaliście mnie przed zjazdem z 90-ciu. Jednak do "siedzących" symulacji, bez szybkich zmian kierunku czy może bez większych, graficznych fajerwerków - 60Hz nadaje się!

Mam "na tapecie" właśnie Euro Truck Simulatora 2. Gra z płynnością ma problemy, przestarzały silnik wprawdzie własnie zaktualizowali do DX11, ale nadal zdarzały się denerwujące "przycinki" w bardziej zagęszczonych miejscach. Zmiana na 60Hz - rozwiązała problem.

Jeżeli chodzi o odczucia - wczoraj zrobiłem drugą 2-godzinną (!) trasę "na 60'tce". Bez żadnych "żołądkowych" rewelacji. Co więcej - gdyby mnie wsadzić do ciężarówki i nie powiedzieć jaka to szybkość odświeżania - nie zgadłbym.

Gdzieś wyżej chyba post Yaty widziałem z ustawieniami 72Hz w Pimaxie? Stosujecie takie zabiegi?
 
Jak na razie cena to kosmos :p no i jest kabelek, tamto to były tylko słitfocie...

Source: https://www.youtube.com/watch?v=_m8PJUPo2u0
Średnio smaczny w tej calej kosmicznej historii jest tez sposób w jaki YT-berzy podaja nam te informacje - 10 minut blabla aby przekazac przeciek insidera na temat ceny i dostepności a dzien wczesniej kolejne 10 minut totalnego lania wody zeby podac nam prostą informacje na temat 6 kamer sledzących. Czuje sie jak frajer oglądajac te materialy.

EDIT: "YouTube channel MRTV today reported an expected price of $900 for the upcoming Vive Cosmos headset, citing a “trusted industry insider.” Responding to the rumor, HTC tells Road to VR that the price is “incorrect (and high).”

zródło: https://www.roadtovr.com/htc-vive-cosmos-price-release-date-rumor/
 
Last edited:
Średnio smaczny w tej calej kosmicznej historii jest tez sposób w jaki YT-berzy podaja nam te informacje - 10 minut blabla aby przekazac przeciek insidera na temat ceny i dostepności a dzien wczesniej kolejne 10 minut totalnego lania wody zeby podac nam prostą informacje na temat 6 kamer sledzących.
To jest cały MRTV... Poza tym są jakieś badania czy statystyki że najlepiej "sprzedają się" dziesięciominutowe materiały. I on dokładnie to robi. Ja go często oglądam na 1.25 speed ;-)
 
Nadal istotnych informacji nikt nie podał, czyli rozdzielczości i FOV.
Taki kręcą hype jakby znowu dali panele 1440x1600 i nie było wiadomo jak teraz to sprzedać.
 
Last edited:
Top Bottom