Przygody z Virtual Reality

... a po zamknięciu steamVR stacje się natychmiast wyłączają (a latami były z tym problemy - tutaj w momencie zamykania steamvr pojawia się napis "powering down basestations" i slychac jak się wyłączają.

Ja tam nigdy nie miałem z tym problemów :);)
 
Do tego SteamVR się odpala praktycznie błyskawicznie (stacje tez jakby szybciej, a może to efekt placebo), a po zamknięciu steamVR stacje się natychmiast wyłączają (a latami były z tym problemy - tutaj w momencie zamykania steamvr pojawia się napis "powering down basestations" i slychac jak się wyłączają.
To nie placebo bo też to zauważyłem, zwłaszcza z wyłączaniem. dodatkowo wewnątrz HMD pojawia się przy starcie napis basestations turning on z animacją 😁 Z jednej strony to dobrze, z drugiej podejrzewam że wersja HTC gdzie stacje czekają chwilę zanim się wyłączą była podyktowana chęcią zmniejszenia cykli rozruchu stacji.
 
To nie placebo bo też to zauważyłem, zwłaszcza z wyłączaniem. dodatkowo wewnątrz HMD pojawia się przy starcie napis basestations turning on z animacją 😁 Z jednej strony to dobrze, z drugiej podejrzewam że wersja HTC gdzie stacje czekają chwilę zanim się wyłączą była podyktowana chęcią zmniejszenia cykli rozruchu stacji.
Ten napis to akurat jest od kilku tygodni albo miesięcy, ale pewnie ma to jakiś związek z wprowadzeniem na rynek Indexa :)
 
Hej "Indexy"! :)

Macie coś do potestowania tych Waszych kosmicznych kontrolerów!

A przy okazji - świetna, rozwijająca się giereczka

 
Kolega z forum Pimaxa uszkodzil dzis Reverba probujac zwiekszyc zasieg IPD, powyzej 68 nie poleca.
Przy okazji troche fotek porabil z srodka: https://forum.pimaxvr.com/t/new-hp-4k-hmd-599/17380/575


"
"Unfortunately I managed to damage my HMD
:frowning:
Cutting the plastic in between the lenses was succesful but when trying to move the panels each 2-3 mm outside I had to apply more pressure than was healthy for the panel’s flat ribbon cable, so one broke off … So that was a VERY short life of my Reverb. Either way it most likely would have started malfunctioning (flickering problem everybody seems to have after a while) and I couldn’t use it anyway because of my IPD… Then again, man it would have been awesome to be able to use this HMD with correctly set IPD.

Anyway this mod indeed seems impossible because the flat ribbon cables between panel and mainboard don’t leave much room for moving the panels to the side. So people with > 68 mm IPD are out of luck for now.

I guess we’ll have to wait for Samsung’s new HMD in september now, I’m pretty sure it will also feature 2k * 2k."
 
Hehehe

możesz go pocieszyć, że i tak nic by nie wskórał.

Jak rozcinałem Lenovo, okazało się, że rozsunięcie ekranów bez wsparcia softwarowego psuje trójwymiar (dalszy i bliższy plan "rozjeżdżają się").
Na chłopski rozum niby oczywiste - jeżeli przesuniemy o 2 mm każdy z ekranów, to obraz w nich też trzeba przesunąć (nie może być tym samym obrazem, który wyświetla się bez tego przesunięcia).

W WMRach "kiedyś, podobno", można było zmienić softwarową wartość IPD grzebiąc w rejestrze Windowsa, ale to już powiew przeszłości.

Tak więc jedyną możliwością na MODa IPD, jaką wymyśliłem, jest nie PRZESUWANIE ekranów, ale ODGINANIE ekranów wraz z soczewkami.
Odgina się soczewki na zewnątrz, rozstaw dla źrenic się zwiększa, jednocześnie ekrany są w tym samym miejscu.
Robi się jedynie większego zeza. Nie wiem jak to może wpływać na wzrok, ale działa :D
 
Last edited:
Ta gra to chyba najlepszy pingpong na VR (z najlepszą fizyką). Jest też polskie Racket Fury, ale bardziej arcadowe.

Ale na serio mam Raw Data i Star Trek Bridge Crew na sprzedaż, to są dobre gry, obie skończyłem. Jakby ktoś był zainteresowany to niech da znać, cena niższa od cen na wyprzedaży. Mogę wystawić tu: https://bazar.lowcygier.pl/


 
Ta gra to chyba najlepszy pingpong na VR (z najlepszą fizyką). Jest też polskie Racket Fury, ale bardziej arcadowe.

Ale na serio mam Raw Data i Star Trek Bridge Crew na sprzedaż, to są dobre gry, obie skończyłem. Jakby ktoś był zainteresowany to niech da znać, cena niższa od cen na wyprzedaży. Mogę wystawić tu: https://bazar.lowcygier.pl/



Pierwsze slysze ze można jakoś odsprzedac uzywany dluzej niz 2h klucz gry z steam, no i jak z legalnoscia takiego używanego klucza od kolegi? Bo wg mnie to pogwalcenie zasad tej platformy.
 
Last edited:
OK, wyjaśnione :) Gier ze steama nie da się w żaden sposób sprzedać. Obojętnie czy kupię gdzieś klucz, czy bezpośrednio na steamie -gra przypisuje się na stałe do konta. Jedyna opcja to aktywowac każdą grę na osobnym koncie i sprzedawać całe konto z grą. To zapewne łamie jakieć licencje, ale jest wykonalne. Sprzedaż "używanego klucza" jest niemozliwa. Tzn w teorii mozna sprzedać taki klucz, ale on nie zadziała. Na allegro czasem cwaniaczki sprzedają używane klucze (czyli niedziałajace) i rżną głupa, że przeciez pisali, że używany :D (małą czcionką).

Mam funkiel nówki klucze nieśmigane, nabyte w 100% legalnie i mogę je tanio sprzedac. Komu, komu? :) Obie gry są naprawdę fajne, zwłaszcza w coopie (star trek to praktycznie wyłącznie w coopie ma sens)
 
Last edited:
Jakbys mial podwójnego Beatsabersa to wezmę. Raw Data to jedna z pierwszych gier ktore kupilem na Viva, Star Treaka tez pogralem niecale 2h , potem zrobiłem refunda , oceniam go slabo.

A tak przy okazji sprzedales Pimaxa?
 
Top Bottom