Przygody z Virtual Reality

No no, ten sweetspot robi wrażenie w Pimaksie!
Tymczasem reverb będzie u mnie mam nadzieję że w piątek, więc dam znać jak to wygląda.

Gdzies czytalem recenzje zaraz po premierze ze podobno w HP z poziomu SteamVr nie ma suwaczka stopniowego do ustwienia SS, rozdzielczosci na oko. Czyli mozna ustawic tylko skokowo SS 100, % lub 200% a nie mozna np 210 lub 195. Jesli tak jest to troche lipa. Daj znac jak juz dostaniesz HPka. Nie wiem jak jest w innych wmrach..
 
Last edited:
Powiem tak.
Świat się dziś zmienił. Przyszedł HP Reverb

Nie wiem czy coś więcej mogę powiedzieć.

+fov trochę większy jak w O+, ale generalnie podobny, horizontal jakby szerszy, vertical jakby węższy/podobny
+Jakość monitora 24" 1080p, nawet nieduży tekst jest wyraźny
+bardzo wygodny i łatwy w zakładaniu
+lekki
+mniejszy od O+
+dłużej można siedzieć, mniej męczy
+dobre kolory
+dobra czerń, nie tak dobra jak w O+, ale dobra
+niemal niewidoczne SDE, coś w podobie do tego jak na O+, w zasadzie brak.
+doskonale widać drugi plan
+bardzo dobry sweetspot
+ wydajność, heh, śmiało można zejść z supersamplingiem na 110% i dzięki rozdzielczości chodzi lepiej niż Odyssey+, i wygląda w ogóle NIEPORÓWNYWALNIE lepiej.

To nie jest już dążenie do tej jakości którą widzisz na monitorze. To jest TA jakość.


A jak chcecie większe FOV za większy hajs, to Pimax 8KX. Zostaniecie z jednymi i drugimi goglami na długo, i nie martwcie się o GPU.
 
Last edited:
i nie martwcie się o GPU.
O ile nie poprawili jakoś drastycznie wydajności od czasu kiedy miałem pimaxa 5k+ na testy, to śmiem wątpić. 1080Ti nie dawał mu rady na normal fovie, co zresztą Marcin Szwedviver udokumentował benchmarkami. Czekam na nowe RTXy, wtedy może pomyślę o zmianie gogli na to co rynek będzie w tym momencie oferował :)
 
W Elite gram w większości na zielonej kropce, czyli 90 FPS, czasami się włączy reprojekcja.

I tak:
Renderuję na oko do: 2316x2264, co ciekawe nie jest to kwadrat (2160x2160 natywna), czyli 110% ustawienia w steam, i więcej nie trzeba.
 
Powiem tak.
Świat się dziś zmienił. Przyszedł HP Reverb..
hmm, rozumiem ze to takie wrazenia na "goraco" :) , recenzenci narzekaja na sweetspot w Reverbie - znalazlem opinie ze jest najmniejszy z nowych HMD, co zreszta czesto widac na fotkach i YT , no chyba ze masz na mysli swetspot jako latwość złapania ostrości.
no i ten Fov twierdzi se wiekszy od Odyseya , tu znowu wiekszosc osob co mierzyla w znanym programie Virtua cos tam ze jest na poziomie Rifta co jest ponizej O, O+ , Vive, Vive Pro
pozostale info pokrywaja sie z tym co slyszalem..
 
Last edited:
Weźcie pod uwagę że ja mam IPD 63, co jest natywne dla Reverba (nie ma regulacji hardware), więc to gogle zrobione pode mnie można powiedzieć.

Sweetspot, ja zakładam gogle i patrzę oczami na boki i wszystko widzę ostre.
 
Tak, będzie grane.

Inny moim zdaniem lepszy, headset od reverba, to będzie tylko Pimax 8KX, po prostu to będzie prawie to samo, tyle że zwiększym fov. I nie wykluczone że jeżeli zmienie na coś reverba, to tylko na to, ale póki co, jestem oczarowany.
 
Weźcie pod uwagę że ja mam IPD 63, co jest natywne dla Reverba (nie ma regulacji hardware), więc to gogle zrobione pode mnie można powiedzieć.

Sweetspot, ja zakładam gogle i patrzę oczami na boki i wszystko widzę ostre.
a O+ nie byl pod Ciebie? tam chyba ipd 63 tez nie przeszkadza, w kwestii sweetspota to zasugerowalem sie tym porownaiem YT :4:42
Source: https://youtu.be/7Ge3lsPQCy0
. Ale faktycznie przy Twoim malym IPD mozna to zupelnie inaczej odbierac
 
Last edited:
Ogólnie post Kyoka wystarczył żebym skoczył do sklepu wydać te 400 eurociaków. Za cynk o Samsungu O+ jestem mu wdzięczny cały czas.
Polecił - kupiłem - i nie oddam :)

Ale w ostatniej chwili przypomniałem sobie o tym nieszczęsnym IPD.

Niby według ich zapewnień szeroki sweet-spot zapewnia też większy margines przy rozstawie oczu, ale jak ja sobie przypomnę moją walkę z Lenovo...

Bo niby wszystko OK było, grać się dało i bardzo nie przeszkadzało... dopóki nie spojrzałem jednym okiem przy przesuniętych okularach i nie zobaczyłem możliwej do osiągnięcia ostrości. Zamykam jedno oko - przesuwam gogle i "Łał, jak fajnie widać!". Otwieram drugie oko i szlag trafia ostrość. To to zmusiło mnie do haratania gogli piłką do metalu... A już nie mam tej chirurgicznej precyzji w rękach... :D
 
w Windows regulacja jest do 67mm, więc jak ktoś ma więcej albo jest na granicy to może moim zdaniem nie pyknąć, albo może mieć wrażenie mniejszego fov.
Ale, wiem że Acer za chwilę pokaże identyczne gogle które mają mieć regulację IPD, na tych samych panelach etc.

Podobnie ze sweetspot, ja się patrzę centralnie tam gdzie są soczewki, jak ktoś ma inne IPD, no to patrzy się już nie w to miejsce co ja, i dla niego może się odbiór sweetspota zmienić.
 
A można po prostu kupić Valve index... Nieodmiennie zapraszam na testy póki jeszcze mieszkam tam gdzie mieszkam ;-)))

hmmm no "ale po co przepłacać?"

no i rozstawianie satelit też mnie jakoś nie pociąga. Dla mnie system kontrolerów "inside-out" jest idealny.

Ale coś sprawy przyspieszają. Myślę, że zdążymy spotkać się tak, żebym z pustymi rękami nie przychodził!
 
No własnie index nie da tej jakości przez brak rozdzielczości, ona tutaj jest kluczem.
w Reverbie jest dwa razy tyle piksli, to co widzisz już odbierasz prawie jak 'rzeczywistość'. Mniejsza rozdzielczość tego nie da, choćby nie wiem co, żadne filtry, powiększanie czy powiększani piksli, nic, musisz mieć rozdzielczość, bo rozdzielczość to informacja.
 
musisz mieć rozdzielczość, bo rozdzielczość to informacja.
No nie tylko, informacja w normalnym swiecie oraz tym symulowanym jakim jest VR to takze naturalnie widzenie czyli FOV + SWEETSPOT.
Rozumiem ze kazdy zachwala swoj wybor ale tez kazdy z nas zaczynal od monitorow 17 , 21 calowych a uzywa obecnie 30 + lub gramy na tv z powodu informacji i pozytywnych bodzcow ktore dostajemy .
Nawet zaryzykowalbym ze wiecej informacji i jednicześnie graczy woli 34 calowe 1440p niz np. 24~27 calowe 4k.
 
Last edited:
Top Bottom