Przygody z Virtual Reality

Co ten Microsoft nie nawymyślał znów...



Zamiast się wziąć do roboty z VR, dają się wykorzystywać zatrudnionym inżynierom-wizjonerom. :)

Mam wrażenie, że Microsoft dlatego nie przywiązuje się za bardzo do rozwijania WMR, bo zależy im na innym "targecie". Rozszerzona rzeczywistość, jakieś takie wymysły - wszystko bardziej dla przemysłu, medycyny, "wyższych celów" niż sprawianie nam przyjemności...
 
czy wspominalem ze 8k-x jest z upscalerem co by pewnym graczom nie "wykrzywic oczu' ;)

Czyli wszystko jak dotychczas u Pimaxa:
  • mieć FOV 200 żeby się nim chwalić ale grać na 150 (przy dobrych wiatrach :) )
  • mieć 4k na oko żeby się nim chwalić a grać na HD
Ale dobrze, że o tym pomyśleli, chociaż niektórzy "znawcy" twierdzili, że to niepotrzebne...
 
Last edited:
Czyli wszystko jak dotychczas u Pimaxa:
  • mieć FOV 200 żeby się nim chwalić ale grać na 150 (przy dobrych wiatrach :) )
  • mieć 4k na oko żeby się nim chwalić a grać na HD
Ale dobrze, że o tym pomyśleli, chociaż niektórzy "znawcy" twierdzili, że to niepotrzebne...

Twoje "technikalia" tez postaremu - mieszanie fova horyzentalnego z tym po przekatnej , twierdzenie ze 1440p z upscalera to sygnal HD, no i jeden fakt dla 2080ti to nie potrzebne ale moze inni skorzystaja za nim sie dorobia lepszych gfx..

Dobrze jest miec na forum "guru" i dowiedziec sie ze te wszystkie opcje ktore mozna ustawic w Pitool to jeden wielki minus!
No to wracam czym predzej do notatnika bo MS Word podaje mi za duzo ustawien :)
 
Ależ przecież Ty używasz MS WORD, tylko w wersji LITE, bo pełnej nie ciągnie Twój komp (patrz - film z IL-2).
I kiedyś wykorzystasz nawet słownik z WORD'a z automatycznym poprawianiem błędów, ale to powiew przyszłości.

Na razie Twój PIMAX przyszedł do mojego ODYSSEY'a, oglądnął film ze stałymi 90-cioma klatkami (patrz - film z IL-2), klęknął przed nim i powiedział "Mistrzu, naucz".
A chcesz kupić coś, co wydajnościowo będzie jeszcze bardziej wymagające.

Tak jak wyżej pisałem - rób co chcesz - i lataj jeszcze wyżej w IL-ku.

I wybacz - nie czytam zbyt uważnie Twoich wywodów, od kiedy zacząłeś odrzucać fakty, na rzecz wygrzebanych z sieci tabelek, więc kolejne możesz także sobie darować...

EDIT:
Chociaż w sumie - jeśli ogarnęli upscaling dobrze, to może nie być różnicy na niekorzyść. A domek Steam, czy co tam w Pimaxie siedzi - może wyglądać ładniej.
Perspektywicznie też można by uznać wymianę na 8k za opłacalną. Moment wymiany sprzętu może dobry.
Tylko z chwaleniem się graniem w 8k to ja bym poczekał tak do 4080ti, żeby wiarygodniej nieco brzmiało... Bo każdy z nas może sobie włączyć 11Mega-pixeli. zjechać z odświeżaniem czy włączyć reprojekcję i każdy wie, co to oznacza dla gry w VR.
 
Last edited:
Na razie Twój PIMAX przyszedł do mojego ODYSSEY'a, oglądnął film ze stałymi 90-cioma klatkami (patrz - film z IL-2), klęknął przed nim i powiedział "Mistrzu, naucz".
Dobrze już dobrze i tak tej opowieści z świata mchu i paproci nie łyknie nawet moja córka. I tej poprzedniej wielokrotnie bajanej tutaj na forum jak to rzekomo ja w Pimaxie pytalem Cie o odczyt zegarów w IL 2. Łatwo sprawdzic bo sam zakladales watek na forum o IL 2 wtedy ty grales na TV a ja w Vive a samo pytanie zwiazane bylo z tym ze fov Viva jest taki jak jest i częste spoglądanie w zegary powodowało tracenie celu z oczu. Czyli tak jak masz teraz w O+ i miales na TV.

Zastanawiam się czy jak hardcorowi pasjonaci symulatorów grają np: na 3 monitorach w 1440p co wiąże się naturalnie z kompromisami to tez masz z tym problem czy tylko Pimax nie koszerny..

Edit: Nie, jednak nie chce tego wiedzieć.
 
Yata. Ja proponuję, zamiast marnować tu czas i energię, skorzystać z informacji, które Ci kolega z forum przekazuje i pomóc swojemu Pimaxowi.
Ta jego "czkawka" na IL-2 samego mnie zaskoczyła. Biorąc pod uwagę Twoją - nieco wydajniejszą kartę 2080ti.

Ja długo walczyłem z problemem "microstutteringu" - inne objawy niż u Ciebie, ale wydawał się też problemem wydajnościowym. Po wielu próbach rozgryzienia problemu pomogła dopiero...
reinstalacja windowsa.
Problem przeszedł, wydajność skoczyła, jestem szczęśliwy.

Druga rzecz którą bym proponował dla spokoju ducha, to przyjęcie do wiadomości, że Twój headset nie jest idealny - jak każdy z naszych ma swoje zalety i wady. Ten krok z kolei pomaga w dyskusji i wymianie informacji.
Chyba, że zawitałeś tu tylko po to, by szerzyć pimaxową wiarę...
 
Atarowca wal z gumowca!

Ja tu zareklamuję podcast który nagrywam I sporo jest w nim o VR. Wczoraj wyszedł nowy odcinek. Gdyby ktoś chciał wystąpić i pogadac o tym co go kręci to zapraszamy.


www.mkwadratpodcast.pl
 
Miałem Atari 65 XE i Amigę 500 i 1200 (z HDD 250MB i miałem tam WSZYSTKO.... i połowa była pusta). Tak, miałem Elite na HDD :D

Nawiasem mówiąc, HP Reverb w porównaniu do tego w co grałem wtedy na tych komputerach - ja wiedziałem że VR kiedyś wejdzie, ale wydawało mi się że nie za naszego życia.
 
Ja miałem Atari 130XE, Amige 600. Nawet kupiłem oryginał Frontiera z polskiej dystrybucji. Ta wersja miała bugi których nie miał pirat.
 
No ja przepraszam za offtop, ale muszę dołączyć do grona 8-mio bitowców.
W kwietniu, po kilku dekadach marzeń - jedno "sobie spełniłem":

VGJVlwyavvUds_zncroSksdkC-rZFmMtdTX0da7HDp3VUbJ-LjmU9wcbnHTQ-FamNCN5hgVCqiVngJ1noc1KZpMZJoc1nxW_YBWaBCAtr0ae0k1_xbqf1aB-wNJsV8hkofEDPDquPkqxOqEapFNjb8x1la48ca9h3xwl8bxO6fft5vUgBCQpu-dZc9Xpc2pYbMfXi4cWyTHlQJtiTSgdJgaYKTPiODRPDhx-xinsmleQEfhP4E8PbqCAppXazA1TtRBNHf2FkaLzRHTfDAt6ipknvu2QGqeLVQZ85XFGGahPKvbHfL25jK7sVmeIT3T83m_-043rQazjBKVJRq5NONDyKpynRQ1ZofAwUqKR4WM54eBGAy04GpqEb8_PrwBb_vR5FRvwulJD8_jQMwvVqGn13--UgEAcNHkjI0jMgNxN9-IZONQtBkiV5z9qwttGHryLkoPPJWOYbz3A3jIFjWAXiXsSZ3cEdbhV6SGDmK3ccrY_jMUOXzmRaBIDT7bcAA_m555R-hs9LUu_RWdemLdU0gkpZT0yVWsgf6028_0FpEjPNCkQIUEB1GV_lbBJweiSrBaPC3PB7DwEJ0qupu-XQww1f7ldnGiJboDJz2gztMIcotH22011qYcL3ptN9Ny_-gLzRUTkusxX2016O2Wm-xTWh7NZc4iPBQZ_P-cAcA3K4tm4a_4=w1198-h898-no


Wprawdzie kupiłem, wywiozłem na wieś, zbudowałem nawet "piękne" - dopasowane na wymiar Amisi biurko (to moje drewno-hobby) i... nie widziałem od kilku miesięcy :(

Muszę w jakieś GOLDEN AXE "pyknąć" w długi weekend...
 
Last edited:
To ja przypomnę, cały czas rozwijany - DARMOWY - "plac zabaw ośmiobitowców" w VR.

Wprost idealnie odwzorowali telewizor kineskopowy, jest rzeczywisty do ostatniego szczegółu.

Ostatnio dołożyli nawet multiplayer!

 
Top Bottom