Przygody z Virtual Reality

Mozliwe, jeśli tak do data premiery 8KX troszeczkę się opóźniła
Największym przekretem bylo wg mnie to ze oryginalny 8k był sobie zapowiadany jako RGB LCD ( wywiad z Tested z 2017 roku) a wrzucili tansza matryce Pen-tile i upscaler zrobil z tego plame. Dlatego wzielismy 5k+. Nie pomogly tez wtedy większe ekrany LCD, teraz sa matryce 5' a w orginalnym 8k matryca Lcd byla 5.8 calowa.
 
Kolega chce kupić gogle głownie do E: D ale nie tylko i pyta co kupić.
Doradziłem mu albo Odyssey na promocji na amazonie albo Questa i kabel Oculus link.
Ktoś ma lepsze propozycje?
 
Kolega chce kupić gogle głownie do E: D ale nie tylko i pyta co kupić.
Doradziłem mu albo Odyssey na promocji na amazonie albo Questa i kabel Oculus link.
Ktoś ma lepsze propozycje?
myśle ze znasz doskonale nasze preferencje ;)

Moze lepiej nie polecac subiektywnych zabawek . Pozatym troche mało danych - nie znamy budzetu , posiadanego komputera, wady wzroku , IPD , doświadczen VR itp.
 
Last edited:
IPD: żaba. Ma 1080Ti. Doświadczenia w VR żadne (widział E: D w VR u kolegi i się napalił). Budżet 2-4tys (im mniej tym lepiej).
 
Tak, potrzeba więcej danych:
  • czy chce rozkładać w domu dodatkowe sprzęty, wiercić w ścianach, przepraszać za to sąsiadów
  • czy chce na te dodatkowe rzeczy pieniądze tracić
  • czy chce mieć obraz bez siatki SDE
  • czy woli czernie czy szarości
  • czy chce systemu Plug&Play
  • czy woli wbudowane, zintegrowane oprogramowanie w systemie, czy może woli dodatkowe rzeczy instalować...

No takie podstawowe pytania :) ;)
 
Last edited:
Czego nie kupisz do E: D i tak będzie obsysać, bo silnik pamięta dinozaury i to nie te z Jurassic World Evolution 😂 Oryginalne Vive miało za duże SDE i za małą rozdzielczość żeby czytać tekst w grze, trzeba było haczyć w ini żeby kolory interfejsu zmienić na inne niż pomarańczowe bo się zlewały... W zasadzie wszystko po Vive/CV1 się nadaje. Do Elite to na upartego nawet 6DOF nie potrzeba (na razie), więc cokolwiek kupi z gen1.5 będzie dobrze, nawet wersje z biedatrackingiem. Jak przeczulony na czernie - brać coś z oledem, jak mu nie przeszkadza szare mleko LCD - brać LCD bo tańszy. Jak IPD żaba to Reverb odpada (o, chwytliwe, może będzie drugie toss a coin! ;-) ), jak mniejżaba to pewnie rewerba można brać, bo ani panzerkabel nie będzie przeszkadzał zbytnio ani kontrolery. IMHO wybór pomiędzy Riftem S a indeksem, gdyby Pimaxy były lepiej dostępne to pimaxa też warto rozważyć. Odyssey+ jeśli wejdzie do EU też, ale w sprowadzanie bym się nie bawił bo to problemy z gwarancją. Ewentualnie Amazon, ale też wg ostatnich informacji za odsyłkę będzie płatne.
 
Nie będę nikomu polecał Pimaxa, żeby mi potem szyb nie wybił ;)

Ale myślę że zakup gogli od Pimaxa na Aliexpress to jest perfekcyjne kombo dla zupełnego świeżaka który kupuje pierwsze gogle. Czytaj - najgłupszy możliwy pomysł.
 
3,5 za gogle, a kontrolery i stacje bazowe dorzucają w gratisie? ;)

A co do kolegi racja, powiem mu żeby dał sobie spokój z VR :)

Przy okazji, jest nowy odcinek podcastu MKwadrat. W tym moje wrażenia z Saints and Sinners

 
Last edited:
3,5 za gogle, a kontrolery i stacje bazowe dorzucają w gratisie? ;)

A co do kolegi racja, powiem mu żeby dał sobie spokój z VR.

Przy okazji, jest nowy odcinek podcastu MKwadrat. W tym moje wrażenia z Saints and Sinners

ja widzialem 2.5 za Parmezana a zona jeszcze chwile temu chwalila ze jestem calkiem trzezwy
to ciagle drogo ale serwis/wymiana na miejscu - chwalili sie certyfikatem serwisowym na stronie

Niech strace - obejrze ten podcast !! ale rejesrtowac sie dla komentarza nie zamierzam ;)
 
Last edited:
Nie obejrzysz, ale możesz posłuchać ;)
A na Disqus można zalogować się przez Google, Facebook, Twitter.

Patrzyłem na swój model, czyli 5K.
Tak czy siak, z kontrolerami i stacjami wyjdzie pewnie drożej niż Index.

@StarLightPL sugerowanie w 2020 używania 3DOF w VR brzmi jak sabotaż.
To jest ogłupianie mózgu który nie rozumie czemu ruchy głowy nie są odwzorowane 1:1.
 
Last edited:
Top Bottom