Przygody z Virtual Reality

Cześć, to ja, Żaba :) Quest zakupiony. Może nie będzie najlepszy do E:D, ale mam nadzieję, że na kablu będzie się grało fajnie. Mobilność zrobiła na mnie świetne wrażenie, a różnicy miedzy Rfit S, a Quest na kablu nie zarejestrowałem. Z tego co słyszę, to ich nie ma, ale w Elite jeszcze nie grałem ( w inne gry z PC tak)
Jak mi się spodoba, to będę śledził temat i dokupię coś bardziej odpowiedniego do E:D.
o7
No siema ;)
 
Bardzo słabo z tym Acerem , utopili StarVR ( po co go wogóle przejmowali ? ) a teraz dobrze sie zapowiadającego rywala HP.
 
Wiedzą że WMR to ślepa uliczka, nawet MS porzucił swoje dziecko.
MS już nawet nie próbuje Reverba ani WMR sprzedawać dla graczy, celują w biznes. Przyznam że ciężko mi zrozumieć model biznesowy tej firmy. HP zrobiło najlepszy headset - byłby jeszcze lepszy gdyby dali sprzętowe IPD, ale nie. No nic, jest jak jest, ich cyrk, ich małpy, jak przegrają to przegrają. Za rok ktoś inny zrobi dobry headset 2160p i pozamiata. Pewnie będzie to następca Indexa.

Mi pozostaje się tylko cieszyć że mam IPD 63 i udało się dostać poliftowego reverba. W kwestii VR czuję się kompletny, i mam przeczucie że w ani 2020, ani 2021, nie będzie następcy Reverba który mi (IPD 63) coś zmieni. Musiałbym po prostu dostać znowu jeszcze wyższa rozdzielczość, ale tutaj znowu - po ostatnich updatach Steama, WMR plugina jak i holografic drivera - obraz jest po prostu super przejrzysty. Da się lepiej, ale to już nie będzie moim zdaniem taki skok jaki był z 1440p.

Wyobraźcie sobie, że ja nawet nie mam ząbków na liniach orbit w Elite :)
 
Last edited:
tez nie mam , wylaczylem linie 2 lata temu i 5 miesiecy temu calkiem Elite :)
a po przeczytaniu naukowej hipotezy na temat hologramu kosmosu to nawet nie wiem czy mam ochote wracac..
Dobre z tymi liniami 😂 A co do hologramu to mówisz że nie lubisz być obserwowany jak Cię gankują w Deciat bo robi się niecenzuralnie i wstyd przed istotami wyższego rzędu? 😂

Wiedzą że WMR to ślepa uliczka, nawet MS porzucił swoje dziecko.
Paradoksalnie ja wcale nie uważam że WMR to ślepa uliczka bo niby dlaczego? Czym się to różni od takiegoż Rifta S? Moim zdaniem jakaś szycha z zarządu M$ nie lubi VR i celowo steruje w drugą stronę albo boją się skanibalizować hololens? W każdym razie widzę sporą niechęć C-level employees że tak angielszczyzną pojadę, na przykładzie dupka od X-boxa którego userzy błagają o odpowiednik psvr a ten im co chwilę mówi spierniczajcie na drzewo.

Jest jeszcze trzecia optymistyczna hipoteza, równie prawdopodobna jak ta z hologramem kosmosu - mają zarąbisty bezprzewodowy in-house VR do nowego Xboxa i będzie wielkie zaskoczenie na premierze, albo dadzą AR do niego. A ponieważ xkloc to praktycznie pecet już, to takie same zaleją rynek PC? Byłoby fajnie... Ale to tylko opcja w hologramie 😏
 
Też te linie mam wyłączone, ale to powiedzmy jakiś taki mój śmieszny wyznacznik jakoś jest (xD), wspomniałem o nich bo zawsze były poząbkowane.

O co chodzi Wam z tym hologramem? Coś chyba przegapiłem.

Tak czy siak, WMR od strony oprogramowania teraz jest ekstra, śledzenie też dostało kilka updatów, po prostu cały zestaw działa świetnie. No nic, rozdzielczości i FOV to są takie naturalne konsekwencje rozwoju, więc jak nie MS, to ktoś inny, i finalnie wszyscy będziemy mieć hi-res headsety i pewnie nie będzie to MS.

Cancel OJO ID oznacza niestety pogrzebanie branży w niskiej rozdzielczości, na kolejny rok - Reverb jak wiadomo - podejdzie tylko dla cyklopów, a jednak żab też jest sporo.

Mówi się też nieśmiało o WMR 2.0, może więc Samsung czeka na nową specyfikację a Acer stwierdził że pod starą nie ma co headsetu wypuszczać - tak tylko spekuluję.
 
Last edited:
Też te linie mam wyłączone, ale to powiedzmy jakiś taki mój śmieszny wyznacznik jakoś jest (xD), wspomniałem o nich bo zawsze były poząbkowane.

O co chodzi Wam z tym hologramem? Coś chyba przegapiłem.
Ja mam przełącznik na hotasie, ale ogólne wolę latać z liniami niż bez, bo dzięki nim gra wydaje się mniej statyczna. Linie pokazują durne frontierowe granice loading screenów przy gwiazdach i planetach jak również studnie grawitacyjne. Jak lecę w SC to też pomagają poczuć tą przestrzeń kosmosu, zwłaszcza jak w zasięgu wzroku nie ma planet - ale orbity widać 👍

A że są ząbkowane? Nie ma się co dziwić, one są cieniusieńkie. Nie ma bata żeby to się nie słupkowało bez antyaliasingu nawet na naleśniku. Antyaliasing w 2d załatwia sprawę.

A z teorią hologramu to Yata lepiej wyjaśni, ale TL; DR jakiś jajogłowy na podstawie obserwacji cząstek elementarnych stwierdził że jesteśmy zaawansowanym hologramem "wyświetlanym" międzywymiarowo przez jakichś kosmitów czy jakoś tak 😁 Jakaś fizyka gdzieś przestaje się "spinać do kupy" ale to nie na moje głowe...
 
O co chodzi Wam z tym hologramem? Coś chyba przegapiłem.
Sa moze z 2 książki na ten temat w skrócie masz tutaj : https://www.urania.edu.pl/wiadomosci/naukowcy-badaja-czy-wszechswiat-moze-byc-hologramem-0
Sa tez 2 wersje tej hipotezy : 2ga bardziej odjazdowa mówi ze to co my tu widzimy z ziemi jest hologramemem na kopule a nasza planeta jest zniewolona, homosapiens powstal w laboratorium i takie tam. Obie teorie zachaczaja o fizyke kwantowa ktora ciezko polaczyc z newtonowska
 
Last edited:
W każdym razie widzę sporą niechęć C-level employees że tak angielszczyzną pojadę, na przykładzie dupka od X-boxa którego userzy błagają o odpowiednik psvr a ten im co chwilę mówi spierniczajcie na drzewo.
To sprawdź jakie stanowisko piastuje ten "C-level employee". Dla ułatwienia, nazywa się Phil Spencer ;)
 
Jesteśmy już w stanie budować całkiem rzeczywiste wirtualne światy, jesteśmy o krok od stworzenia sztucznej inteligencji. Jak połączymy te dwie rzeczy, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by stworzyć surową, skrajnie nieprzyjazną rzeczywistość, wrzucić w niego sztuczną inteligencję i sobie patrzeć dla rozrywki jak próbuje przetrwać kolejny wirtualny dzień. A jak zacznie wychodzić na prostą to dorzucić jej meteor, zarazę, jakieś lewactwo, czy inne nieszczęścia, żeby nie było za łatwo.
 
Last edited:
Top Bottom