Przygody z Virtual Reality

Czyli prawie 3 miesiące czekania. Na indeksa tylko 2 ;)

A wlazłem tu bo chciałem wrzucić newsa o preorderch:
 
No jak ktoś ma soczewki jak Stępień to fakt, wszędzie widzi plame ;)

1594140119133.png
 
Sęk w tym że jest, ale ślepakom się wydaje, że nie ma! Tylko 16K na oko! ANI PIKŚLA MNIEJ!

Skoro ktoś może twierdzić, ze wszystko poniżej Reverba to "plama", to ja moge pociągnąć absurd dalej i uznać, że wszystko ponizej 16K na oko to plama, bo czemu nie? ;) Po negocjacjach mogę zejść do 8K na oko.



Odważnie tak wrzucać swoją fotkę na forum :D
 
Last edited:
Po prostu w Reverbie widzisz dokładnie zegary, możesz czytać strony, nieduży tekst jest czytelny, jest to kolejna, ale i nie finalna, generacja.

Niestety w goglach o niższej rozdzielczości tej możliwości nie ma :) Jak dostaniemy gogle z większą rozdzielczością, np Pimax16kX który będzie miał 8K na oko XDD może umożliwi też przeczytanie małego tekstu na drugim planie. Zaś Reverb G4 i na trzecim.

Póki co G2 jest najrozsądniejszym wyborem. Jedyne czego szkoda - no nie wspierają Knucklesów, a ja chciałbym jednak mieć śledzenie palców. Jakby dali tę funkcjonalność - wtedy bym kupił te gogle, ale w obecnej sytuacji nie widzę sensu zmiany G1 na G2, ale jak już ktoś kupuje, albo ma coś plama-edition typu np Index czy inne 1440-1700p :D, to G2 jest najlepszą opcją :)

Śmiej się śmiej, ale faktycznie mam wade -0.5, co pozwala mi nie przejmować się drugim planem :D :D :D
 
Last edited:
A teraz wyobraź sobie, że nie kazdy gra w VR wyłacznie w symulatory - ja np wcale nie gram, więc mi rodzielczosć Reverba nie jest do szczęścia potrzebne. Wszystkie inne gry są projektowane ze świadomością, że ludzie używają headsetów z niską rozdzielczością. Więc w moim przypadku zmiana z Reverba na Indexa nie ma sensu, tym bardziej że to jest dogorywający WMR. Ale bardzo fajnie że te gogle wychodzą i są dobrze wycenione.
Nazywanie wszystkiego poniżej Reverba "plamą" jest po prostu trolowaniem i obniżaniem dyskusji do poziomu dna, więc ja również schodzę na dno i troluję twierdząc, że wszystko poniżej 8K na oko to plama, bo mam sokoli wzrok!

A co do knucklesów, to to śledzenie palców to jest bajer który nie ma żadnego praktycznego zastosowania.
 
No nie :D Nie musisz grać w symulatory, grając nawet w beat saber, nie wspominając nawet o Alyx, nie masz wrażenia że patrzysz przez jakieś rozmyte okno, tylko widzisz rzeczy dokladnie :) Zresztą, spokojnie poczekam sobie dwa lata aż nabędziecie Indexy^2 z 2160p a ja wtedy powiem - meh - miałem to dwa lata temu :D

Wiesz, nie miej do mnie pretensji że tam jest plama, jedynie opisuję co widzę, nie ja robiłem te headsety.

A poważnie mówiąc - sam przecież miałem O+ i Acer VR i fajnie się w tym grało. No ale jednak 2160p nie da sie odzobaczyć. Dopóki nie wiesz jak może być, to sie cieszysz z tego co jest.
I na pewno za dwa lata jak wejdę z coś z większym fovem i nie wiem, 4320p to powiem ze jak ja mogłem grać na reverbie przecież to plama albo mydło i do tego lornetka.
Ale póki moge, to trochę Wam podokuczam :D A teraz przytulaski ❤

Nawiasem mówiąc, pograłbym z Wami w tego star treka, fajnie by było, w sumie siedzimy tu 5 lat i w nic nie gralismy poza elitą.
 
Last edited:
Top Bottom