Przygody z Virtual Reality

Nie gubi czasem, a wcale.

sęk w tym że nie mam problemu ani ze sweetspotem, ani z przewodem. Przewód przewodzi, a kabel? ;)

i właśnie też dlatego zamówiłem G2.

wszyscy oni pieją z zachwytu. I ja chcę to zobaczyć i się móc odnieść do G1.
I tak jak G1, jestem pewien że i G2 będzie ekstra headsetem, na pewno nie gorszym, pytanie - ile lepszym.

nie jestem opłacany, ani nie jestem jutuberem, i mam w rzyci te całe social media, jestem zaś prawie 40 letnim fanem VR i stać mnie z czystej ciekawości sobie sprawdzić, na ile rzetelne było pianie Seby, Tyriela i reszty, i faktycznie jak to ma sie do G1.

co więcej, powiem Wam i mając ten sam headset będziemy mogli sie wymienić doświadczeniami, i powie nam to na ile jutuberzy są rzetelni.

a może mają racje z G2 i rzeczywiście będzie opad szczęk? Nie wiem.

Wiem jedno, jak to będzie gunwo, to Wam to napisze, jakby G1 było nim, też już byście taką opinie ode mnie mieli. Poza social mediami mam też gdzieś te wszystkie firmy które to robią. Dla mnie to ma działać, a G1 po prostu działa.
 
Last edited:
Ten wpis w temacie VR był niestosowny...
Każdego użytkownika VR z definicji odrzuca pewnie zapach darmowej/okazyjnej (tej poza VR) cebuli... :D
 
Last edited:
...
Tak, w zasadzie to przypadkowo :)


Hahaha no padłem.

Geniusz czy f-uksiarz? Nie ma znaczenia, skoro obydwie cechy skazują na sukces :D

Ej, ale przynajmniej sam to zgrałeś z VHSa?

PS.
f-uksiarz nie da się inaczej napisać na tym forum... Dyskryminacja języka polskiego...
 
Last edited:
Przypadek, w jakoś w 2010 byłem w czołówce polskich jutuberów, w ogóle nie zaglądałem dziwiło mnie czemu jacyś obcy ludzie ciągle do mnie piszą w pogańskich językach, jak to się rozwijało, dowiedziałem się o tym w 2013 czy 2014 :D Film na dysku miałem jakoś od końca lat 90, nie wiem skąd.

1597348882754.png
 
No i kolejny G2-filmik. Ja wiem, że to już nudne się robi.
Większości już nawet nie oglądam. Miałem mieć najlepszy headset na forum a okazuje się, że będę miał Volkswagena dla mas, skoro już nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy WMRów miłujący FOVa tu na forum ulegają popędowi rozdzielczości... ;)

Ale Tyriel wspomina o dużym sweet-spocie, który pomaga zwiększyć margines IPD - co akurat mnie ucieszyło:

 
To samo wczoraj wrzucił Kyoku. Ciekawe dlaczego nikt z rzeczonych "niezależnych" yubków nie wrzuca filmów porównujących do Reverba G1, czy nawet do Pimax 8K plus , Cosmosa , ze o pimaxie 8kx nie wspomnę. Za to chętnie zestawia sie Rifta S który to w dniu swej premiery byl juz hedsetem rozdzielczo-ułomnym. No i ile ta kampania marketingowa HP w odcinakach jeszcze potrwa ?:)
 
Porównują i też twierdzą że jest lepsza jakość obrazu. Dlatego to wziąłem, chce to zobaczyć.
Acer VR i Odyssey+ miały też tę samą rozdzielczość, a jednak O+ był wyraźnie lepszy.

natomiast G1 jerst bardzo OK wg mnie, wię jestem ciekaw co ich tak ruszyło w G2 że właśnie niby lepsze od G1.

A porównują do Rifta czy Indexa bo Pimaxa i G1 nikt poza nami nie zna...
 
Bez przesady że Pimax nieznany. Prędzej jakieś Acery czy inne lenowy są nieznane. A nie porównują bo a) mało kto to ma, b) Pimax spartolił nie wysyłając hełmów do developerów na starcie więc supportu w grach nie było, pisali o tym goście z croteam, c) jak się robi paid promotion to się robi tak żeby konkurencja wyszła gorzej.

Ja się już wyleczyłem z preorderów hardłeru.
 
To sprzęt niszowy - Pimax czy G1, podobnie jak Acery czy Lenovy.

zobacz na udział w rynku -WMR ocierają się o jakiś śmiesznie niski procent, króluje oculus, htc i valve a pimaxa nawet nie ma w zestawieniu.

Mimo to odnieśli sie. Obraz lepszy, fov niższe, pozostałe informacje bez zmian, tych headsetów prawie nikt nie ma więc nie ma sensu wałkować tematu.
Jak ktoś ma to jest na tyle ogarnięty że mu te informacje wystarczą.

jestem ciekaw wzrostu udziału w rynku WMR na jesieni, jak do ludzi dojadą headsety.
 
Udział może wzrosnąć ale z zupełnie innego powodu. Czas oczekiwania na Indeksa to obecnie 8 tygodni (dwa miesiące), na tyle do przodu jest wyprzedany. Jeśli HP wstrzeli się w popyt a Valve nie nadrobi mocy produkcyjnych to ludzie po prostu kupią co będzie dostępne, mimo o wiele gorszych kontrolerów i trackingu.
 
tak wyglada owe zblurowane i nieużyteczne ostatnie 20 % FOVA w Pimaxie 8kX (wg lobbysty MRTV) dzieki któremu uznal ze Pimax ma 140 fov.
Source: https://www.youtube.com/watch?list=PLm5eDXAB8B9PtrIjGLIg5JCJ5Hp_0pSJd&v=0tEMiN8oeOg&feature=emb_logo




a to mowia zwykli uzytkownicy 8kx:

"Coverman π8k(X) Backer

I shot the edge of the 8KX field of view with an action camera.
When you get the right position and sweet spot, it certainly looks sharp without distortion.
I usually use it on a large FOV.
Normal FOV and large FOV are not equal, and large FOV is the biggest advantage of PIMAX"

"BNP🇩🇰 π8k(X) Backer


I got my 8kx right after the forums died and i have to say that i’d be primarily running it on wide fov if it didn’t make my titan x cry. I’m probably going to mortgage both of my kidneys for whatever nvidia has comming out next months. Personally I find the 160 degrees eminently usable and for me at least the clarity of the image in general is really good in the areas i’d comfortably and normally use it."

Odjecie Pimaxowi i dodanie Reverbovi Fova to dosyc dziwna zagrywka jak na bezstronnego recenzenta :)
 
Last edited:
Top Bottom