Przygody z Virtual Reality

A co ma Reverb do GPU?

Nowe konsole to AMD Navi - wspierają RT więc nie ma powodu żeby desktopowe nie wspierały. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach i jak będa dwa różne API to będzie bida. Ale na szczęście jest DXR (DirectX Raytracing) który mam nadzieję już ukierunkował prace AMD. Pytanie jak wydajnościowo... Nvidia też pcha swojego DLSSa, fajnie byłoby jakby AMD miało odpowiednik żeby znów się nie zrobiło developer hell - bo na tym wszyscy stracimy (droższy i dłuższy development).

A co do ED:O VR to powiem Ci że optymista z Ciebie ;-) 10 year plan co najmniej ;-)))

No własnie GPU ma to że chciałbym pograć na VR z raytracingiem w jakieś gry, a z tego co wiadomo to póki co AMD nie ma RT, niby ma coś być, ale nie będzie pewnie kompatybilne z obecnymi grami, i jest właśnie duża szansa na inne API. No i nie ma DLSSa.

Obecna karta daje rade na 2160p, więc nie mam spiny na zmianę, fakt faktem że 3080 podwoi praktycznie moc 1080ti, będe mógł sobie supersamplingiem wyżej dojechać, niby DLSSs ma 'jakoś' wspierać VR, no ciekawe rzeczy będą.

Gry które wyjdą też będą bardziej wymagające, bo po prostu nadchodzi wraz z konsolami nowa bardziej wymagająca generacja.
 
No własnie GPU ma to że chciałbym pograć na VR z raytracingiem w jakieś gry
Spokojnie, nie ma gier z VR z raytracingiem i póki co na żadną się nawet nie zanosi :D

a z tego co wiadomo to póki co AMD nie ma RT, niby ma coś być, ale nie będzie pewnie kompatybilne z obecnymi grami, i jest właśnie duża szansa na inne API.
Ta, inne API, chciałbyś :D Od co najmniej pół roku wiadomo że raytracing AMD będzie zgodny z DX12:
Source: https://www.youtube.com/watch?v=eqXeM4712ps


Może Ci się pomyliło z raytracingiem w CryEngine:
Source: https://www.youtube.com/watch?v=1nqhkDm2_Tw


 
Obecna karta daje rade na 2160p
Nie "daje radę" tylko "jestem gotów tolerować reprojekcję bo w wmr 'dobrze działa'" :D

niby DLSSs ma 'jakoś' wspierać VR

 
Ponieważ reprojekcja dobrze działa w WMR. Prawdę mówiąc nie bardzo wiadomo kiedy się włącza, trzeba sobie ustawić marker, wtedy jak jest zielony to jej nie ma jak niebieski to jest :)

Mam nadzieję że raytracing będzie jakoś sensownie ustandaryzowany.
 
Wszystkie.

Ubi coś wczoraj zapowiedziało:
Z opisu wnioskuje ze to bardziej jakaś "mini gierka" niz pełnoprawny space sim. Oprawa graficzna wydaje sie być wyjeta wprost z ED. Zbudwali to na cobra engine ?

BTW . Benchmark.pl zapowiedzial ujawinienie w pon. wyników swoich testów z RTX 3080 : https://www.benchmark.pl/aktualnosc...x-3080-nowa-karta-powalczy-o-tytul-krola.html
 
A gdybyś jeszcze opis wideo przeczytał, to dowiedziałbyś się, że "Disclaimer: These benchmark statistics are based on the information released by NVIDIA during the launch and are not the actual ones ". Czyli to śmieciowy clickbait. Ale plusik dla autora za szczerość ;)
EDIT: o, już się kapnął :D

Embargo schodzi w tym samym momencie dla wszystkich, a każdy komu nvidia pozwoliła wypuścić recenzję dostał już kartę. Na przykład Jayztwocents.
Source: https://www.youtube.com/watch?v=zxJDdRgs7Lw

No ale dobrze wiedzieć, że w poniedziałek pojawią się w końcu semi-niezależne benchmarki (prawdziwie niezależne będą od tych których nvidia nie lubi więc nie wysłała im kart i sterowników i kupią je sami w sklepie albo skombinują od partnerów AIB).
 
Last edited:
No ale dobrze wiedzieć, że w poniedziałek pojawią się w końcu semi-niezależne benchmarki (prawdziwie niezależne będą od tych których nvidia nie lubi więc nie wysłała im kart i sterowników i kupią je sami w sklepie albo skombinują od partnerów AIB).

Dokładnie, nie ma się co napalać jak dziewica na [forum PG-7 self-censor] - na razie to wszystko "obiecanki macanki a głupiemu radość". Z unboxingu. Powolutku, poczekamy jeszcze tydzień do rilisu i następnie kilka dni na niezależne benchmarki i będziemy wszystko wiedzieli, łącznie z ceną.

Z opisu wnioskuje ze to bardziej jakaś "mini gierka" niz pełnoprawny space sim. Oprawa graficzna wydaje sie być wyjeta wprost z ED. Zbudwali to na cobra engine ?
Znaczy chciałeś powiedzieć że ED ukradła design orbisów z plakatu Odysei kosmicznej? :D Być może oprawa wygląda znajomo bo w końcu kosmos ten sam :D A MOŻE TO TEN TAJNY PROJEKT FRONTIERA WYPUSZCZANY POD SZYLDEM UBISOFTU DLA NIEPOZNAKI?!!! (oraz potrzebowali kasę ubi na programistów ogarniających VR :D) 😂 😂 😂
 
Znaczy chciałeś powiedzieć że ED ukradła design orbisów z plakatu Odysei kosmicznej? :D Być może oprawa wygląda znajomo bo w końcu kosmos ten sam :D A MOŻE TO TEN TAJNY PROJEKT FRONTIERA WYPUSZCZANY POD SZYLDEM UBISOFTU DLA NIEPOZNAKI?!!! (oraz potrzebowali kasę ubi na programistów ogarniających VR :D) 😂 😂 😂
Zadalem zwyczjane pytanie.
 
Last edited:
PS: O galnecie oczywiście wszyscy słyszeli? Może będzie sens odpalić gogle bo thargoidzi mają wrócić ponoć...
 
PS: O galnecie oczywiście wszyscy słyszeli? Może będzie sens odpalić gogle bo thargoidzi mają wrócić ponoć...
Probowałem wczoraj polatac w ED ale stracily sie moje bindy po updacie carriera. Poniewaz jestem juz stary to bindowanie wszytkiego na nowej raczce od Virpila + przepustnica zajeły mi 2 godziny i stwierdzilem ze ciagle nie teges i ze dawniej gralo sie lepiej.
Pamiec mi zawodzi jak sie nazywal plik w ktorym sie te bindy zapisuja ? Powinienem tez miec jakieś starsze iteracje bindow w katalogu, hmm..
 
Top Bottom