Przygody z Virtual Reality

Pamiec mi zawodzi jak sie nazywal plik w ktorym sie te bindy zapisuja ? Powinienem tez miec jakieś starsze iteracje bindow w katalogu, hmm..
Plik pewnie sam nazwałeś i masz kopię jeśli sobie robiłeś swój preset do dropdowna, a znajduje się on razem z innymi w:

%LOCALAPPDATA%\Frontier Developments\Elite Dangerous\Options\Bindings

z rozszerzeniem *.binds.

Jako ciekawostkę, jest więcej takich builtinów jak %localappdata%, np. %userprofile%, %programfiles%... można sobie je podejrzeć w CMD wykonując polecenie set. Wszystkich stamtąd można używać w formie %nazwa%. Można sobie też podefiniować własne:

set ZUPA="%LOCALAPPDATA%\Frontier Developments"
cd %ZUPA%
 
A tymczasem nadchodzi bezprzewodowy zabójca Reverbów i innych Indeksów, Pimaksów i całego tego tałatajstwa... i niestety ma za sobą niebieskie logo... i nie jest to aj bi em...


Normalnie to bym się cieszył, ale na samą myśl o tym jak głęboko GóraCukrowa będzie mi zaglądać do otworu wydalniczego i rejestrować każdy krok w VR to mi się odniechciewa.

Dobra wiadomość jest taka że jak na tym chipie XR2 postawili Questa to za niedługo może będziemy mieć VR-okularki :D
 
Nawet mam ochote na tego questa 2, ale jako drugi headset, pejsa niecierpie, ale to może być fajne bo bezprzewodowe, ale przyznam zupełnie szczerze:
  • rozdzielczość - nizsza niż g2, to już wiadomo
  • fov - spodziewam sie że mniejszy, moge tu sie mylic
  • audio - słabsze

nie mam dla niego zastosowania, g2 ma 6m przewód, więc też wiele do ugrania nie mam na tej bezprzewodowości, nigdzie też nie wyjeżdżam żebym chciał coś mobilnego. Jestem bardzo ciekaw hand trackingu, to może być coś nowego.

Zaczyna być ciekawie, wróżę wysoką sprzedaż Questowi 2. Jakość tego 'prawie 4K' powinna wielu już zadowolić. To może być świetny headset.
 
Niby oczwista oczywistość, ale sprzedaż tych gogli będzie w bardzo dużej mierze zależeć od dostępności i ceny, a nie znamy ani jednego ani drugiego, więc trudno robić jakiekolwiek prognozy. Mnie się to wydaje praktycznie niemożliwe żeby tak zaawansowany produt kosztował 299 dolarów, ale z drugiej strony wydawało się, że Oculus Quest będzie za słaby żeby mieć sens :) Może FB faktycznie będzie dużo dopłacał.

Wracając na chwilę to burzliwej dyskusji o AMD, to w 2005 AMD było o tyle popularniejszym CPU wśród entuzjastów, że topowe chłodzenia takie jak zalman miały fabrycznie zamontowane uchwyty do płyt AMD, a nie intela :D
Source: https://www.youtube.com/watch?v=dsU6AATvB64&feature=youtu.be&t=470


To kto preorderuje Facebook VR? :D
Nie wykluczam :p
 
Last edited:
rozdzielczość - nizsza niż g2, to już wiadomo
Tzn jaka ta rozdzielczość ma byc ? czytałem gdzieś ze 2k na oko czyli coś w deseń Reverba , aczkolwiek nie sledze tematu.
No i chciałbym zeby to byl ciągle OLED nawet jesli pen-tile. Kolejne LCD w rodzinie to juz chyba nie ma sensu..
 
Last edited:
Stawiam że też 2160p ale nie w kwadrat tylko po prostu 4K, bo ponoc jeden panel, czyli nieznacznie nizsza niz g1/g2 ale zobaczymy.

będzie myśle ciekawie, bo właśnie taki q2 to przedsmak przyszłości, nie g2 z przewodem.
 
Myślę że będzie LCD (koszt). Co do rozdzielczości obstawiam okolice 3200x1800, czyli 1800x1600 na oko. Index ma 1600x1440. Rift S ma1440x1280.
Ale gamechangerem będzie bezprzewodowe połączenie z PC, jeśli będzie :) XR2 obsługuje pasmo WiGig czyli 60GHz.
 
Top Bottom