Przygody z Virtual Reality

Polski Janusz biznesu dolicza sobie marzę i wystawia coś czego nie posiada ("dostawa wkrótce").
Ale wierzę że bez problemu uda Ci się znaleźć to magiczne źródło gdzie Questa można kupić za "propagandowe" 1500zl. A konkretnie to ok 1580 zl bo euro podrożało. No i oczywiście to jest cena wersji 64GB, a nie 256 GB.
 
No oglądaj, podziwiaj i opowiadaj!

Ile Cię kosztował? Bo w Polsce ceny jakby większe niż propagandowe 1500zł... https://www.x-kom.pl/p/594934-gogle-vr-oculus-quest-2---256-gb.html
Kto normalny kupuje w xkomie (patrzy z rozrzewnieniem na swoje zamówienie 3080)... na stronie oculusa z darmową wysyłką. Są w EU, łaski nie robią, gwarancja itepe. Nie ma sensu dopłacać sklepowi, chyba że jakieś szacher-macher z fakturami ktoś robi, a wydaje mi się że strona Oculusa też ma obowiązek fakturę wystawić na żądanie.
 
Podobno są z tym jakieś jaja, i na tym żerują X-komy. Niby można na fakturę, ale nie ma gdzie wpisać NIPu. Wiec jak ktoś chce kupić bez vat i odpisac od podatku, to musi kupić w PL.

W Queście 1 widzialem Screendoor. W Q2 szukałem i nie znalazłem :) Glare/godrays są najmniejsze ze wszystkich gogli z fresnelami jakie testowałem (oprócz PSVR których ich praktycznie nie ma, bo to nie fresnel). Są prawie niewidoczne.

A tu się kupuje Questa 2 za propagandowe 1500zł (w rzeczywistości 349€). Ale od razu lepiej dokupić pasek za 49€, albo skołować sobie Deluxe Audio Strap z Vive.
Warto jeszcze dorzucić 100€ do wersji 256GB, ale wtedy robi się z tego 498€ czyli 2266 PLN. Nadal tanio jak na urządzenie all in one/standalone/hybrydowe z ekranem do któego lepszy jest tylko Reverb i Pimax.

A do podłączenia kablem wystarczy kabel za ok 35-40zł:
 
Last edited:
Powiem tak - dwójki nie wezmę ze względu na to że jednak G2 da lepszy obraz, ale, ale ogólnie Quest 2 jako sprzęt to petarda. Ciekawe więc jaki będzie quest 3.
 
Ja z pimaxem juz nie chcę mieć nic wspolnego (do dziś nie oddali mi kasy [100zł) za wysłanie im zepsutych gogli). Ale dzięki że mi przypomniales, mialem wpisany adres firmy w ktorej pracuje żona, ta firma importuje towary z Chin i jak przyszla paczka od PImaxa (prywatna, na imie i nazwisko mojej żony ale adres firmy) to durny UPS wystawił fakturę na firmę mimo że nikt go nie prosił, doliczył pełne cło i vat, odkręcanie tego trwało kilka miesięcy a żona ciosała mi kołki na glowie.
Jakby znowu coś przyszło z Chin na adres jej frimy i zasrało w papierach, to bym miał przewalone :D Jeszcze raz dziękii!
 
Ja z pimaxem juz nie chcę mieć nic wspolnego (do dziś nie oddali mi kasy [100zł) za wysłanie im zepsutych gogli). Ale dzięki że mi przypomniales, mialem wpisany adres firmy w ktorej pracuje żona, ta firma importuje towary z Chin i jak przyszla paczka od PImaxa (prywatna, na imie i nazwisko mojej żony ale adres firmy) to durny UPS wystawił fakturę na firmę mimo że nikt go nie prosił, doliczył pełne cło i vat, odkręcanie tego trwało kilka miesięcy a żona ciosała mi kołki na glowie.
Jakby znowu coś przyszło z Chin na adres jej frimy i zasrało w papierach, to bym miał przewalone :D Jeszcze raz dziękii!

zmien adres , możesz nawet podać mój ;)

BTW : Ja tez odesłalem im kickstarterowe gogle ale bez kabla i innych drobiazgow , dostalem nowke 5k z lepsza matryca rev .204 a braki w boxie odeslanej sztuki nie dostrzegli . Wiec jestem do przodu jakies 400 zl za kabel i facepady.
Przy zamawianiu 8kx znowu troche przycwaniakowalem bo zaplacilem 997$ + transport bez pozbywania sie kickstarterowych bonusow. ( czyli tez czekam na extra strapa z słuchawkami -KMAS) A ta opcja rabatowa (300$) byla tylko dostepna dla osob ktore mialy juz Pimaxa 5k/8k z preordera a nie z kicka. Przy wysyłce cos tam im sie nie zgadzało ale dopiolem swego i nie dopłacałem.

Jak dobrze pojdzie to jutro 8kx bedzie zwolniony z cła i z Pyrzowic rusza do mnie. Jak zle to w poniedziałek.
 
Last edited:
No to było pierwsze co zrobiłem, niestety imienia nie moge już zmienić i będzie na żonę. Nawet nie wiem co mi wyślą - moduł do śledzenia rąk? Audio Strapa?
 
Czy ja się doczekam na jakieś wrażenia z tego Questa? Ja wiem, że kolega siedzi w nich na okrągło, pewnie obiad wcina w podglądzie z kamer i śpi oglądając i słuchając jakiegoś ambientowego tła ale bardzo jestem ciekaw, szczególnie:
1. apropos "na okrągło" - jak długo się można bawić na akumulatorze, ile czasu się ładuje?
2. jak z dostępnością gier typowo "bez kompa": czy to są jakieś proste zabaweczki, czy np.takiego HALF-LIFE ALYX też można sobie odpalić na podwórku?
3. jak wydajność? Doczytałem gdzieś jaki to ma procesor ale nic mi to nie mówi...

a dalej gry STEAM:
1. faktycznie tak bezproblemowo jak to opisuje nasz barbarzyński przyjaciel wyżej działa połączenie BEZPRZEWODOWE i gry ze SteamVR?
(nie miałem pojęcia, że tak też można. Myślałem, że Steam tylko po kablu)
2. jak tutaj z wydajnością, odświeżaniem
3. nie no już nie męczę... Ale jeszcze na koniec o samym obrazie i FOVu coś bym chętnie usłyszał... :)

EDIT!
Ah! No przecież jeszcze ŚLEDZENIE RĄK! Jak działa? Jak często jest wykorzystywana? Powstają jakieś dodatkowe apki do tego? Jakaś wirtualna klawiatura na przykład?
 
Wszystkie te informacje są dostępne w sieci. W goglach spędziłem może ze dwie godziny póki co (jeśli nie mniej).
Z większych gier to Saints and Sinners i Onward są dostępne natywnie na Questa.
 
Wszystkie te informacje są dostępne w sieci. W goglach spędziłem może ze dwie godziny póki co (jeśli nie mniej).

Właśnie jesteśmy "w sieci" i wolę szukać imformacji z "pewnego źródła".

Ale OK - skoro jesteś kolejnym z gości: "poszukaj se w google" - opinię o Queście będę musiał sobie wyrobić na podstawie "google".
 
Nawet nie wiem co mi wyślą - moduł do śledzenia rąk? Audio Strapa?
KMAS = Kickstarter Modular Audio Strap , strap z słuchawkami jakościowo cos pomiedzy wersja Deluxe (DMAS) a zwykłym MAS.
Modul do rąk byl dodatkowo płatny - mamy tylko rabat + kupon na EyeTracking
 
Trzeba.
Właśnie jesteśmy "w sieci" i wolę szukać imformacji z "pewnego źródła".

Ale OK - skoro jesteś kolejnym z gości: "poszukaj se w google" - opinię o Queście będę musiał sobie wyrobić na podstawie "google".
Nie chodzi o poszukaj sobie w Google, po prostu za krótko ich używałem żeby udzielić Ci sensownej odpowiedzi. Dziś w ogóle nie miałem ich na głowie, ale coś skrobnę.
To jest LCD więc nie ma czerni i albo się z tym godzisz albo kupujesz inne gogle.
Domyślna gąbka wywołuje u mnie swędzenie nosa. Domyślny pasek jest słaby i nie polecam go używać, ja sobie gogle zmodowalem - założyłem Deluxe Audio Strap który każdy posiadacz Vive powinien kojarzyć:

Gisjw3Z.jpg


Ludzie którzy dużo grają w ED pewnie będą narzekać na brak czerni. Mi nie przeszkadza.

Więcej info ze źródeł które uważam za wiarygodne:

Source: https://youtu.be/QwY8_r4WgS4
 
Last edited:
1603087194259.png


Wszystko jedno jakie te gogle. Ważne, że dzięki nim wychodzimy z dziury (sądzę po ilości kupujących).

A i tak kampanii reklamowej nie widzę. Głupie "World of Tanks" czy inne telefoniczne klikadełko reklamują nawet w polskiej TV a o Questach cisza.
Pewnie myślą, że kupi tylko ktoś, kto w temacie siedzi. Ja bym jednak zaryzykował jakąś kampanię - szczególnie w czasach pandemii. Przecież to idealny czas na narodziny VRowego świata!
 
Top Bottom