Przygody z Virtual Reality

Ale co 25%, bo nie bardzo skumałem, widać będzie różnice w obrazie względem lenovo, czy nie ma co sobie tyłka zawracać?
Od Lenovo będzie lepsze, ale od G1/G2 słabsze.

W G1 czy G2 nie ma SDE, w Q2 ludzie piszą że jednak 'prawie nie ma', coś tam widać, mniejszy sweetspot. Q2 to bedzie takie coś pomiędzy, ale prawdę mówiąc nadal uważam że to dobre gogle, zwłaszcza patrząc przez pryzmat ceny. W każdym razie nie są trochę słabsze od np G2, tylko wyraźnie słabsze wizualnie, co zresztą mówią w prawie każdej recenzji. Q2 od Indexa imo może być też lepszy.
Gorszość od G2 nie zmienia absolutnie faktu że moim zdaniem zakup Q2 to dobry pomysł.
 
Last edited:
Q2 ma zauważalnie lepszy obraz od indeksa jeśli chodzi o PPD. Ale też kosztem fov. Niestety fov ma słaby.

W kategorii gogle bezobsługowe jest tylko jeden wybór - Quest.
 
Ująłbym inaczej - Index ma nieznacznie większy.

W 'najlepszym' układzie jedynie 5 stopni na stronę. I jedynie 3 stopnie na stronę lepszy niż w O+, albo nawet słabszy o 1 w ustawieniu 'min'.
A jakie były np moje subiektywne odczucia O+ vs G1? Zbliżone, a to 8 stopni różnicy w skali Seby - po 4 na stronę, podobnie jak między G2 a Indexem.

Ja bym chciał żeby ktoś z Was kto ma Indexa, porównał uczciwie FOV do G2. Natomiast bez dwóch zdań, zawsze lepiej jak jest więcej, tyle że tu jest jakoś tak niewiele więcej.

1606084684941.png
 
Last edited:
A miałeś kiedykolwiek indexa na głowie?
Czy wiesz jak się te abstrakcyjne liczby przekładają na realne odczucia w tych goglach?
Oprócz fova poziomego jest też pionowy i ten inddx również ma wyższy.

Wszystko z fovem poniżej indexa to patrzenie przez rolki papieru toaletowego albo dziurkę od klucza, tak samo jak wszystko poniżej rozdzielczości Reverba to plama ;)
 
Pionowy ma taki sam jak O+.

Prawdę mówiąc patrząc po tabeli, jeżeli G2 jest patrzeniem przez rolki, to index również i jedynie pimax jest czymś sensownym.
 
tabelek z Fovem w sieci jest sporo i różnia sie od siebie:


z wszytskich znanych mi opini jedynie Sebek widzial wiekszego fova G2 od G1. Ba zarzekal sie ze to prawie jak Index. Uzytkownicy jednak tego nie potwierdzaja. Nawet jakiegos "moda" widzialem ktory z 90 potrafi zrobic cos blizej 100tki ale to cigle nie Index
 
z G2 jakiś myk jest z Fovem. Ponoć ta gąbka jest odsadzona od soczewek. W G1 zamiatałem prawie rzęsami po soczewce, tak mogłem sobie ustawić gogle.

Czytałem że ludzie źle zakładają tylne mocowanie G2 przez co mają ograniczonego fova - nie wiem jeszcze do mnie nie doszło. Czytam że ludzie próbowali bez tej gąbki i dużo lepiej jest i chcą od HP cienkiej wersji gąbki (już widzę jak dostają...).
Ja mam w razie czego pomysł jak to poprawić - kupie zapasową gąbkę, rozetnę, zmniejszę dystans, skleję.... no chyba że nie pozwoli konstrukcja.
Ale już z tego co piszą, wynika że to jest design flaw G2ki - brak regulacji odległości soczewek na wzór indexa.
 
W indeksie masz "eye relief", czyli możesz sobie przysunąć soczewki do oczu tak bardzo, że zaczynasz brwiami dotykać szkieł.
Wtedy fov jest jeszcze lepszy, ale zaczynasz widzieć krawędzie ekranu,
 
Krawędzie ekranu mi nie przeszkadzają, wole mieć szerszy prostokąt niż teleskop.
W G1 miotałem rzęsami o soczewki.

Im dalej czytam recenzję, to jakoś co raz bardziej mi się chce czekać na Indexa 2, właśnie przez to odsuniecie soczewek od oczu. No nic, jak przyjadą zobaczymy, może źle nie będzie. A raczej - jeśli przyjadą.

A widzieliście to?
https://www.reddit.com/r/HPReverb/comments/jziza8 Source: https://www.reddit.com/r/HPReverb/comments/jziza8/netherlands_buy_now_get_it_in_510_days_is_this_a/
 
Last edited:
Pionowy ma taki sam jak O+.

Porównywanie Indexa z O+ to jak porównywanie Reverba z Questem i gadanie że Quest ma taką samą rozdzielczość. Daj se spokój bo ośmieszasz się jeszcze bardziej niż z tą "plamą". Albo zacznij swoje BMW porównywać z Fordem Fiestą, bo usilnie próbujesz to robić z O+.
FOV: Tuning the eye adjustment in all the way, the horizontal FOV is slightly larger and the vertical FOV is noticeably larger (I am developing a game where any increase in FOV is very noticeable). VR desperately needs an increase in FOV and to get one without an increase in performance requirements is essentially voodoo magic. Great job Valve.
reddit źródło said:
 
Seba FOVy zmierzył. Wszyło mu to samo.
$ebuś zmierzyl tez fov Pimaxa 8kx i wyszlo mu 20 stopni mniej niz reszcie. To tak jakby tyle o "obiektywnych" pomiarach $eby..

W kwestii trackingu kontrolerów podbno pomaga wlozenie bateri 1.5v ( jesli ktos używa 1.2) Zdziwilem sie lekko bo sadzilem ze kontrolery maja akumalatorek do ladowania.
 
Last edited:
jakoś nikt nie pisał tutaj o nadchodzącym kolejnym tytule AAA , a juz tylko 2 tyg do premiery:
 
Top Bottom