Przygody z Virtual Reality

Z takim udziałem w ryku VR to Cukrowa góra może robić exclusivy i uderzyć nawet w SteamVR, odcinając od dobrych gier innych producentów.
 
VR w odyssey:

Frontier przebił dno, szukamy drugiego.
 
HTC for life!

 
Kupilem sobie fajne ustrojstwo od Tundra Labs:

Dzięki temu mój index wszystkimi 3 kablami (DP, USB, zasilanie) podpięty jest do PC. Nie jest potrzebny zewnętrzny zasilacz podpinany do gniazdka.
 
HTC znowu zamiecie! (siebie pod dywan)


A ja polecam kanał VR podcastu Mkwadrat, gdzie czasem wrzucam gameplaye z VR:
 
Kupilem sobie fajne ustrojstwo od Tundra Labs:

Dzięki temu mój index wszystkimi 3 kablami (DP, USB, zasilanie) podpięty jest do PC. Nie jest potrzebny zewnętrzny zasilacz podpinany do gniazdka.
Ja wpiolem 2 Pimaxowe USBki do aktywnego huba i DP do 2 metrowej przedłużki i tez działa.
 
Prawdę mówiąc zostaję przy mojej plamie. Na 1080ti chyba jest wybór plama vs slajdy.

Sporo krzyknęli za ten headset, spodziewam się jednak na jesieni questa 3 z podobną rozdzielczością za 259.99 na emejzon.jues
 
To już możesz sie przestać spodziewać, bo FB oficjalnie ogłosił, że w tym roku następcy questa 2 nie będzie.
Zuck coś przebąkiwał o Queście Pro, ale skoro ma Pro w nazwie, to 269 na pewno koszrtował nie będzie, prędzej 469 (nadal o połowę taniej niż Valve Index :D ).
 
Na razie to obiecujące plotki no i te gogle w tym roku na bank nie wyjdą, tak samo jak Quest Pro:

A quest 2 to niedługo będzie miał 1/3 udziału w rynku na Steamie :D
https://www.reddit.com/r/OculusQuest/comments/n330vz Source: https://www.reddit.com/r/OculusQuest/comments/n330vz/oculus_quest_2_continues_increasing_its/
 
Last edited:
No nic, zostaje przy G2 - to dobre gogle, i tak mnie ogranicza GPU na chwilę obecną.
I jak zwykle jestem ciekaw porównania Vive 2 do G2, głównie w kwestii fova i rozdzielczosci, ciekawe kiedy pierwsze testy beda.
 
I jak zwykle jestem ciekaw porównania Vive 2 do G2, głównie w kwestii fova i rozdzielczosci, ciekawe kiedy pierwsze testy beda.
Rozdzielczość - po niecałe 300 pikseli więcej w każdą stronę czyli około 13% więcej, FOV ma być 120 stopni czyli przy tym Reverb to cytuję "podglądanie koleżanek przez dziurkę od klucza", tylko tym razem bez pończochy 😂 Pytanie co z clarity, ale na pewno będzie lepsze niż w Reverbie, soczewki Vive mają być a'la Indeks.

Ja nie kupię tego bo to HTC i niech zdycha za ich "Apple of VR" i za moje przejścia z serwisem Vive. I zostanę przy Indeksie bo mają dobry FOV w pionie i w poziomie do DCSa, plus tryb 120Hz którego namiętnie używam w DCS bo mi daje stabilne 60 :cool:
 
Pytanie co z clarity, ale na pewno będzie lepsze niż w Reverbie, soczewki Vive mają być a'la Indeks.
na papierze clarity wyglada narzie tak:
G2 : 2160/ 100 = 21.6 PPD ( ta stówa w fov to tak na wyrost ;-) )
Vive 2 Pro 2448/120 = 20,4 PPD

Na podstawie ksztaltu soczewek podejrzewam ze FOV horyzontalny bedzie rowny pionowemu.
ogólnie troche malo danych na temat soczewek i utylizacji ekranòw . Czas pokaże.
 
Last edited:
Rozdzielczość - po niecałe 300 pikseli więcej w każdą stronę czyli około 13% więcej,
W gołych pikselach jest ich o 30% więcej, ale PPD może byc niższe ze względu na większy FOV.
Jeśli te gogle naprawde mają 120 stopni w poziomie (a nie po przekątnej) to FOV będzie całkiem zacny.

Z FOVem jest zamieszanie, producenci lubią podawać po przekątnej, bo wyższa cyferka :D
 
Top Bottom