[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

Jesli nie dokujesz recznie to 99% ze stacja zeskanuje statek, nie ma skutecznego sposobu na unikanie skanowania jedynie liczenie na to ze przez slot wlecisz nim zeskanuje. Tak wbijam na stacje na booscie by maxv byla zaraz przed slotem i natychmiast po minieciu barierek wystawiasz landing gear i przywracasz tarcze
 
Siema wszystkim.
Gram od tygodnia więc z góry przepraszam za głupie pytanie :)
Kupiłem sobie parę gratów do statku. Nowy generator, dopalacz i napęd fsd.
Niestety po opuszczeniu stacji okazało się że fsd nie działa. Pokazuje się komunikat że czegoś tam brakuje. Po rozwinięciu prawego panelu i zakładki od napędu pokazuje się czerwone okno z napisem insufficient materials i są tam wyszczególnione jakieś trzy komponenty.
O co z tym chodzi ? Czego mu tam brakuje?
 
Siema wszystkim.
Gram od tygodnia więc z góry przepraszam za głupie pytanie :)
Kupiłem sobie parę gratów do statku. Nowy generator, dopalacz i napęd fsd.
Niestety po opuszczeniu stacji okazało się że fsd nie działa. Pokazuje się komunikat że czegoś tam brakuje. Po rozwinięciu prawego panelu i zakładki od napędu pokazuje się czerwone okno z napisem insufficient materials i są tam wyszczególnione jakieś trzy komponenty.
O co z tym chodzi ? Czego mu tam brakuje?
Prawdopodobnie chcesz wykonać zbyt daleki skok, FSD ma określony zasięg i żeby dolecieć do dalszych systemów musisz zaplanować trasę, zamiast wybierać od razu docelowego systemu. w prawym panelu możesz sprawdzić obecny zasięg statku (zakładka ship). Jeszcze jedna rada, schowaj podwozie ;).
Edit. w prawym panelu zakładka "MODULES" sprawdz czy masz wystarczającą ilość energii z reaktora, jeżeli jest niewystarczająca to wyłącz niepotrzebne moduły, później możesz ustawić priorytety zasilania.
 
Ello
To ja tez mam pytanko. Nie grałem od kilku miesięcy, wiem ze wyszło odyssey tyle że nie wiem czy go kupić bo shooter niebardzo mnie interesuje.
1. Czy można lądować na wszystkich planetach tych z atmosferą? earth-like itd?
2. Czy w przeciągu ostatnich 4-6 miesięcy wyszły jakieś nowe moduły do statków / upgrady modułów? tuningi od inżynierów do fsd i od guardianów mam. Nie wiem czy warto wracać do bańki po jakieś nowe części / statki.
3. Pytanie do Rootsrat-a, oglądałem ostatnio Twój poradnik na YT do prograów wspomagających i zainstalowałem sobie EDDiscovery. Są tam orientacyjne ceny skanów planet. Na ile są one zgodne z tym co dostaje się na stacji? sprawdzałeś może ?
 
Last edited:
1. Nie, limit to bodaj 0,1 atmosfery ziemskiej.
2. Nie, najciekawszą rzeczą jest "podwójnie" ulepszone FSD 5, z lepszym zasięgiem i szybszym ładowaniem(?).

Eh, dopiero spojrzałem na datę ostatniego posta :D
 
Witajcie
Jestem juz troche z ta gra i dalej sie jej uczę i mam ptyanie do was bo nie potrafie znalesc odpowiedzi.
Jak wlaczyc albo co kupic by broń tylu lasery albo inna broń automatycznie/sama namierzyła przeciwników. Na poczatku gry ten system jest włączony lecz przy zakupie nowej broni juz twgo nie mama i musze sam statkiem nacelowany co wymaga troche wprawy.
 
Witajcie
Jestem juz troche z ta gra i dalej sie jej uczę i mam ptyanie do was bo nie potrafie znalesc odpowiedzi.
Jak wlaczyc albo co kupic by broń tylu lasery albo inna broń automatycznie/sama namierzyła przeciwników. Na poczatku gry ten system jest włączony lecz przy zakupie nowej broni juz twgo nie mama i musze sam statkiem nacelowany co wymaga troche wprawy.
Musisz kupić broń 'gimballed'.
Są trzy rodzaje:
  • fixed - sam celujesz
  • gimballed - broń celuje w jakimś dość sporym zakresie
  • turret - wieżyczka

Oczywiście im więcej samo celuje tym mniej jest słabsze.
 
Ello.
Kilka dni temu stałem się posiadaczem Odyssey i mam kilka pytań:
1. Czy można kupić broń ręczną i skafander z większym gradem niż 1? czy na wyższy trzeba samemu ulepszać? Na pierwszej stacji czyli Kolonii mają tylko 1 grade.
2. czy ktoś może podać link do jakiegoś poradnika do Odyssey, najlepiej w j. Polskim. Interesują mnie przede wszystkim aspekty dla odkrywców. Edit: znalazłem bardzo fajne poradniki, może komuś się przydadzą:
 
Last edited:
Top Bottom