[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

Mam do was pytanie. Już trochę gram w ED, dołączyłem do superpower, natomiast wykonywane dla nich misje są tak beznadziejnie nudne. Weź to, zawieź tam. Z tego co się doczytałem w necie to wszystkie misje typu CONTROL i PREPARATION polegają na tym. Natomiast różnice wynikają tylko przy EXPANSION. Czy jest może gdzieś do znalezienia lista danych zadań dla poszczególnych sił? Jak się to ma do ethos?
 
Witam.
Mam pytanie o kooperacje w stworzonej prywatnej grupie. Chce sobie pograć z kolegą zasiadając wspolnie Cobre mklll. Jeden jako pilot drugi jako obsługa działek. Nie potrafimy za nic tego zrobić. Nie umie też nigdzie znaleźć na sieci informacji jak tego dokonać? Może nie da się w ogóle tego zrobić? Jeśli jednak się da, może ktoś mnie poprowadzić gdzie to włączyć i jak zasiąśc wspolnie do jednego statku?
Z góry dzięki
 
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Witam.
Mam pytanie o kooperacje w stworzonej prywatnej grupie. Chce sobie pograć z kolegą zasiadając wspolnie Cobre mklll. Jeden jako pilot drugi jako obsługa działek. Nie potrafimy za nic tego zrobić. Nie umie też nigdzie znaleźć na sieci informacji jak tego dokonać? Może nie da się w ogóle tego zrobić? Jeśli jednak się da, może ktoś mnie poprowadzić gdzie to włączyć i jak zasiąśc wspolnie do jednego statku?
Z góry dzięki

1. Musisz mieć bronie na wieżyczkach (na Cobrze nie do końca się opłaca tbh).
2. Kolega musi mieć ustawioną klawiszologię multi crew
3. Musisz mu wysłać zaproszenie do Multi Crew z panelu comms.
4. Po wejściu na pokład, kolega musi wybrać rolę Gunnera z dolnego menu

Ogólny poradnik po polsku: https://forum.thewingedhussars.com/showthread.php?tid=3392
 
Witam. Probuje użyć Data link scaner ale jakoś nie potrafie go zmusić do działania. Przypisałem sobie Data link scaner w fire group, potem zaznaczam i podlatuje do jakiegoś obiektu w kosmosie do momentu az zniknie napis out of range. Wciskam fire przypisany do niego i nic. Może złe obiekty? Po czym rozpoznać ze nadaje się do skanowania? A może gdzieś konkretnie mam podlecieć?
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Witam. Probuje użyć Data link scaner ale jakoś nie potrafie go zmusić do działania. Przypisałem sobie Data link scaner w fire group, potem zaznaczam i podlatuje do jakiegoś obiektu w kosmosie do momentu az zniknie napis out of range. Wciskam fire przypisany do niego i nic. Może złe obiekty? Po czym rozpoznać ze nadaje się do skanowania? A może gdzieś konkretnie mam podlecieć?

DLS służy do zbierania informacji z:
- hubów w bazach planetarnych
- dużych instalacji orbitalnych i megashipów
- małych obiektów typu cargo baye na tych instalacjach i MS w celu ustalenia punktów dokujących dla limpetów
 
DLS służy do zbierania informacji z:
  • hubów w bazach planetarnych
  • dużych instalacji orbitalnych i megashipów
  • małych obiektów typu cargo baye na tych instalacjach i MS w celu ustalenia punktów dokujących dla limpetów
A które to megaship nie te na których można lądować?
 
Witam znawców tematyki Elite. Mam tym razem nietypowe pytanie. Chodzi o ustawienia kontrolera. Czy są one zapisane per komputer czy globalnie ? Otóż spersonalizowałem sobie ustawienia kontrolera i boje się je stracić. Czy jest jakiś sposób zapisu tych ustawień ? A chciałem sobie odpalić elite z tego samego konta ale z innego systemu. Czy próbował ktoś zagrać w Elite przez Geforce NOW ? Otóż po załadowaniu gry okazuje się że w ustawieniach kontrolera widnieje ustawienie CUSTOM i wykrzykniki na każdej grupie. Nie widzi mi oczywiście kontrolera którego tam oczywiście nie ma przypiętego. Teraz moje pytanie czy jak tam ustawie na nowo np ten wirtualny kontroler to czy nie popsuje sobie na moim kompie tych ustawień ? Jak sobie z tym poradzić ? Dzięki za pomoc Pozdrawiam Piotrek
 
Witam, pytanie może dziwne lecz nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Otóż przy starcie gry wybrałem nie ten statek co trzeba (z łazikiem). Jak rozpocząć grę od nowa i mieć te menu z wyborem statku abym mógł wybrać bez łazika. W menu nigdzie nie ma opcji "nowa gra", zniszczyłem też statek, ale gdy się odradzam mam do wykupienia tylko ten statek z łazikiem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Nie ważne już znalazłem w opcjach ;D. Ślepy jestem xD
Pozdrawiam rootsrat ! Mega poradniki :)
 
Last edited:
Witam wszystkich. Mam taki problem. Razem z bratem staramy się dojść do tego jak wspólnie robić misję. Czy jest to wogole możliwe. Po tym jak już mam go w znajomych i zaprosiłem do winga to czy możemy jakoś współdzielić misję np. zestrzelenia pirata. Czy może jedyne co mogę zrobić to lecieć za bratem do punktu docelowego i pomóc mu w walce? Jeśli nie da się wykonać misji to czy mogę wysłać mu np kase za misje?
 
Misje ktore mozna robic wspolnie w wingu maja specjalne oznaczenie niebieskiej ikony. Mozliwosci przesylania credits pomiedzy kontami wg frontiera nigdy nie bedzie dostepna, jedyne co mozna zrobic to wyrzucac commodities i sprzedawac na stacji.
 
Jestem przyblokowany mandatem na śmieszną kwotę i nie wiem jak go zapłacić.
Nie mam dostępu do pozostałych statków i zgromadzonych w store modułów. CRć?

EDIT: Poradziłem sobie. Znalazłem system z low security, a w nim na stacji Interstellar Factor i uregulowałem mandaty.
Mandaty to pikuś. Drogo to kosztowało uwolnienie modułów zablokowanych w Store.
 
Last edited:
Pytanie może banalne. W grze wyświetla mi się czas... że tak powiem "angielski"...
Jak to zmienić by czas był zgodny z naszym CEST? Nie widzę w opcjach możliwości ustawienia strefy czasowej.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Pytanie może banalne. W grze wyświetla mi się czas... że tak powiem "angielski"...
Jak to zmienić by czas był zgodny z naszym CEST? Nie widzę w opcjach możliwości ustawienia strefy czasowej.

To nie jest czas GMT, tylko czas galaktyczny - jest 3306 rok, GMT nie istnieje :D

A nie-lorowo, to po prostu czas serwera i nie da się go zmienić.
 
No OK... ale o ile jest przesunięty o 1286 lat do roku 3307, to poza tym jest całkowicie zgodny z czasem GMT.
Ale jak rozumiem skoro nie można go zmienić tzn, że w założeniu ma być jeden, wspólny dla wszystkich graczy.
Czy zmienia się przy zmianie czasu na letni?

(źle napisałem CEST, chodziło mi o CET, bo CEST to właśnie jest nasz czas letni)
 
Top Bottom