[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

rootsrat

Volunteer Moderator
Tak, z tym że tam przy sterowaniu na myszy obracałeś statkiem w X i Y (co powodowało, że celowanie było bardziej 'płaskie'), a teraz robimy tylko Roll.
Wiem że teraz jest zupełnie nowy system sterowania, bardziej symulacyjne, immersyjne i w ogóle z orzeszkami ale dla takiego mańkuta zręcznościowego jak ja, tamto rozwiązanie było lepsze :/

Zmień sobie oś z Roll na Yaw w ustawieniach i voila!
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Weź tylko pod uwagę, że model lotu opiera się na Pull i Roll, nie na Pull i Yaw.

Tzn. Yaw jest o wiele wolniejsze niż Roll i Pull. Jeśli chodzi o nawigację, to nie ma sprawy, ale w walce będziesz nieco do tyłu, jeśli chodzi o dynamikę i naprowadzanie oraz śledzenie celu.

Yaw jest najbardziej przydatne do korekcji przy celowaniu w przeciwnika, kiedy masz go już namierzonego.
 
-> Sloma, ta apka na fona nawet całkiem całkiem, pod warunkiem że tam ludzie naprawdę będą wkładać pary aby trzymać aktualne ceny w dziesiątkach systemów. Pożyjemy zobaczymy.

Jak pokazywali w Newsletterze te skriny z ekranami towarów, to tam chyba były podane ceny aktualne w systemach granicznych. Ja czekam na te "szczegółowe ekrany", może już od dzis będą.

Co do tych narzędzi, to one mogą funkcjonowac tylko jeżeli będą na bieżąco aktualizowane. Jeżeli nie, to będą bezużyteczne. Czy da radę, aby gracze to na bieżąco aktualizowali....ceny z każdego systemu...chyba marne szanse.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Jak pokazywali w Newsletterze te skriny z ekranami towarów, to tam chyba były podane ceny aktualne w systemach granicznych. Ja czekam na te "szczegółowe ekrany", może już od dzis będą.

Co do tych narzędzi, to one mogą funkcjonowac tylko jeżeli będą na bieżąco aktualizowane. Jeżeli nie, to będą bezużyteczne. Czy da radę, aby gracze to na bieżąco aktualizowali....ceny z każdego systemu...chyba marne szanse.

Szczególnie po wyściu pełnej wersji :)
 
A ja się tak zapytam czy to wszytko jest na jednym serwerze czy na kilku jesli tka to na ilu)?

Oni używają usług chmurowych Amazona, mają co najmniej dwa serwery z którymi łączy się klient, ostatnio chyba tą liczbę zwiększyli gdy wystartowała PB. Podejrzewam, że podobnie będzie w przypadku SB i z tym może być związane dłuższe oczekiwanie na aktualizację.
 
"To wszystko" chodzi mi o symulacje świata Elite. Czy logując się loguje się do jednego i tego samego serwera czy za każdym razem do innego.
 
Witam
Od dziś gram, jednak po chwili nie wiem co ogarniać od czego zacząć.

Co zrobić by trochę zarobić
Jak zbliżać się do gwiazd ?
Jak dropić?
I jak zrobić początkową misję o odnalezieniu jakiegoś surowca?
Jak używać scope / szukać surowców i łapać na statek z misji lub nie
 
nawiasem mowiac jak sie lata? jestem na jednej stacji bo gdy chce leciec na inne to sie nie da najpierw wywala mnie gdzies na slonce - wybieram stacje lece bardzo wolno ale i tak ja mijam ;/ a gdy pozniej jakis komunikat wyskakuje i zmienia mi na normalna predkosc to zawsze zabija mnie frosen cos tam statek... O co tu chodzi
 
nawiasem mowiac jak sie lata? jestem na jednej stacji bo gdy chce leciec na inne to sie nie da najpierw wywala mnie gdzies na slonce - wybieram stacje lece bardzo wolno ale i tak ja mijam ;/ a gdy pozniej jakis komunikat wyskakuje i zmienia mi na normalna predkosc to zawsze zabija mnie frosen cos tam statek... O co tu chodzi

Tu masz pokazany przykładowy lot co kiedy i jak należy zrobić :
Wiem, że to z PB ale z Standard Bety jeszcze nie widziałem

https://www.youtube.com/watch?v=wPghIyxreYc

Tu masz zapisany Elite Dangerous new Beta 29th July - live streaming

Elite Dangerous new Beta


Obejrzyj bo za dużo by pisać.

Polecam zapoznanie się z naszym tematem
Przydatne linik
 
Last edited:
a jak sie londuje na stacjach ktore sie kreca ??? nie dosc ze 20 mi probowalem to dostalem lokomocji .. Co za bezsenoswny pomysl.. Na zwykle stacje naciskam spacje i londuje a na te okragle nic sie nie da wiec jak ? bug ? czy co
 
a jak sie londuje na stacjach ktore sie kreca ??? nie dosc ze 20 mi probowalem to dostalem lokomocji .. Co za bezsenoswny pomysl.. Na zwykle stacje naciskam spacje i londuje a na te okragle nic sie nie da wiec jak ? bug ? czy co

Bardzo chętnie odpowiemy na pytanie. Jesteśmy niezwykle pomocni, ale bardzo proszę o napisanie pytania po polsku. Mam wrażenie, że przyda Ci sie tutorial z lądowania zamieszczony w poście powyżej.
 
a jak sie londuje na stacjach ktore sie kreca ??? nie dosc ze 20 mi probowalem to dostalem lokomocji .. Co za bezsenoswny pomysl.. Na zwykle stacje naciskam spacje i londuje a na te okragle nic sie nie da wiec jak ? bug ? czy co

Aby wylądować na stacji musisz poprosić o pozwolenie. Dokładny instruktaż masz na stronie gry:
http://elite.frontier.co.uk/about/guide/ - filmik po lewej.

Co zrobić by trochę zarobić
Jak zbliżać się do gwiazd ?
Jak dropić?
I jak zrobić początkową misję o odnalezieniu jakiegoś surowca?
Jak używać scope / szukać surowców i łapać na statek z misji lub nie

Aby zarobić, należy wejść w usługi starportu i zakupić odpowiedni towar. Na chwilę obecną nie mogę ci niczego konkretnego zaoferować bo zbyt dużo się pozmieniało w grze. Innym sposobem na zarabianie są misje dostępne w 'bulletin board'. Nie będę ci tłumaczył dokładnie bo misje się zmieniają dynamicznie, jedne znikają inne się pojawiają. W każdym razie po wykonaniu misji wracasz do tego samego systemu gdzie ją wziąłeś po raz pierwszy i dostajesz nagrodę, ja tym sposobem zarobiłem wczoraj 10000 Cr wykonując tylko dwie misje.

Do gwiazd możesz się tylko zbliżyć na ograniczoną odległość, ta odległość jeszcze będzie się zmieniać.

Ale co dropić?

Początkowych misji jest sporo, nie mogę ci udzielić dokładnej odpowiedzi. Dla przykładu jeśli warunkiem wykonania misji jest przewiezienie np. 1 tony Coltanu, to kupujesz ją na stacji na której jest dostępna, może to być ta sama na której wybrałeś misję. Reszta jak napisałem powyżej.

Kiedy włączysz Cargo Scoop (przypisany skrót w grze) pojawi ci się zmieniony interfejs podlatujesz blisko towaru i go łapiesz tak jak tu:
https://www.youtube.com/watch?v=jD5o0h875Ew

nawiasem mowiac jak sie lata? jestem na jednej stacji bo gdy chce leciec na inne to sie nie da najpierw wywala mnie gdzies na slonce - wybieram stacje lece bardzo wolno ale i tak ja mijam ;/ a gdy pozniej jakis komunikat wyskakuje i zmienia mi na normalna predkosc to zawsze zabija mnie frosen cos tam statek... O co tu chodzi

Trzymaj przepustnicę w niebieskim zakresie na pasku po prawej stronie skanera, jak nabierzesz wprawy to możesz to robić po swojemu. Kiedy będziesz poniżej 1000km wyjdź z Super-Cruise (J na klawiaturze)
 
Jak być może pamiętacie, w okresie miotania się wewnątrz stacji Azeban zarobiłem 600 kredytów kary. Wiem, że mogę je zapłacić w stacji (widziałem w Beagle 2), ale... jak mam do niej wlecieć, skoro odmawiają mi teraz pozwolenia na wlot? :)

I drugie pytanie: jak tu się robi printscreeny, bo przycisk rzecz jasna nie działa :)

i może jeszcze na koniec: da się tu spojrzeć na Sidewindera z kamery spoza kabiny? :)
 
Top Bottom