[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

adhan

Banned
jak rozwalic w 7 misji szkoleniowej 2 sidewindera z laserowej dzidy czy tez lepiej z płomienia oczyszczenia . w każdym razie jak wy to zrobiliście bo pierwsze 4 statki robię bez uszkodzenia rakiety a piąty jeb jeb 3 razy mnie pociągnie z laserowej dzidy i oglądam napis game over !!!! jak ustawiacie parametry wszystko na lasery a może na silnik z bliska z daleka atakujecie ?
 
To ja mam dwa pytanka :)

1. Czy będzie w grze licznik zalogowanych graczy? Mógłby być np w launcherze.

2. Z racji, że jest to gra z elementami ekonomicznymi to fajnie byłoby mieć dostęp do wirtualnego kalkulatora. Są plany na implementację tego ficzera?
 

rootsrat

Volunteer Moderator
To ja mam dwa pytanka :)

1. Czy będzie w grze licznik zalogowanych graczy? Mógłby być np w launcherze.

2. Z racji, że jest to gra z elementami ekonomicznymi to fajnie byłoby mieć dostęp do wirtualnego kalkulatora. Są plany na implementację tego ficzera?

1. Nie słyszałem o czymś takim.

2. Co masz dokładnie na myśli? Zerknij do Przydatnych Linków (w pierwszym poście) - tam, w sekcji Narzędzia jest kilka stron/aplikacji pomocnych w handlu.
 
2. Co masz dokładnie na myśli? Zerknij do Przydatnych Linków (w pierwszym poście) - tam, w sekcji Narzędzia jest kilka stron/aplikacji pomocnych w handlu.


Chodzi mi o najzwyklejszy kalkulator z podstawowymi opcjami. Klikam jakiś klawisz i pojawia mi się w pływającym okienku kalkulator. Żebym mógł błyskawicznie wyliczyć sobie w grze, czy stać mnie będzie na zakup np 9 ton XXX i 7 ton YYY. Czy może bardziej będzie się opłacało jak przewiozę 12 ton XXX, 3 tony YYY i 1 tone QQQ.
Po prostu żeby nie liczyć tego w głowie, na papierze, nie musiał się przełączać na jakieś stronki internetowe lub aplikacje dłubiące w pamięci gry (spotkałem już coś takiego do ED, co skutkowało brakiem dostępu do marketu w grze - pojawiał się błąd), kalkulatorze systemowym lub tradycyjnym.

Takie banalne narzędzie jest w Eve i jest zbawieniem w rachunkach.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Chodzi mi o najzwyklejszy kalkulator z podstawowymi opcjami. Klikam jakiś klawisz i pojawia mi się w pływającym okienku kalkulator. Żebym mógł błyskawicznie wyliczyć sobie w grze, czy stać mnie będzie na zakup np 9 ton XXX i 7 ton YYY. Czy może bardziej będzie się opłacało jak przewiozę 12 ton XXX, 3 tony YYY i 1 tone QQQ.
Po prostu żeby nie liczyć tego w głowie, na papierze, nie musiał się przełączać na jakieś stronki internetowe lub aplikacje dłubiące w pamięci gry (spotkałem już coś takiego do ED, co skutkowało brakiem dostępu do marketu w grze - pojawiał się błąd), kalkulatorze systemowym lub tradycyjnym.

Takie banalne narzędzie jest w Eve i jest zbawieniem w rachunkach.

Nie słyszałem o kalkulatorze... A w telefonie albo w szufladzie nie masz? :D
 
Chodzi mi o najzwyklejszy kalkulator z podstawowymi opcjami. Klikam jakiś klawisz i pojawia mi się w pływającym okienku kalkulator. Żebym mógł błyskawicznie wyliczyć sobie w grze, czy stać mnie będzie na zakup np 9 ton XXX i 7 ton YYY. Czy może bardziej będzie się opłacało jak przewiozę 12 ton XXX, 3 tony YYY i 1 tone QQQ.
Po prostu żeby nie liczyć tego w głowie, na papierze, nie musiał się przełączać na jakieś stronki internetowe lub aplikacje dłubiące w pamięci gry (spotkałem już coś takiego do ED, co skutkowało brakiem dostępu do marketu w grze - pojawiał się błąd), kalkulatorze systemowym lub tradycyjnym.

Takie banalne narzędzie jest w Eve i jest zbawieniem w rachunkach.

To czy będzie ciebie stać na zakup możesz sprawdzić bezpośrednio w grze. To ile zarobisz na konkretnym towarze możesz sprawdzić znając cenę w miejscu do, którego zamierzasz się udać. Jeśli bardzo ci na tym zależy to możesz sprawdzać sobie przy pomocy dostępnych stron internetowych, które umożliwiają ci podanie informacji o najlepszej opłacalności w zależności od miejsca w którym się znajdujesz, zasobu gotówki i ładowności twego statku:

Thrudd's Elite: Dangerous Online Beta Trading Tool.

Podobne rzeczy znajdziesz używając aplikacji w telefonie takiej jak ta:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andromo.dev305550.app326731

Więcej o tej aplikacji znajdziesz tutaj.
 
Last edited:
To ja mam dwa pytanka :)

1. Czy będzie w grze licznik zalogowanych graczy? Mógłby być np w launcherze.

2. Z racji, że jest to gra z elementami ekonomicznymi to fajnie byłoby mieć dostęp do wirtualnego kalkulatora. Są plany na implementację tego ficzera?

Ad 1) Czytałem tu na forum raz, był wątek chyba nawet o tym. Oczywiście były to tylko domysły graczy. Ja oficjalnie o takim czymś nie słyszałem. Pojawiały się domysły, że w miejscu gdzie będziemy wybierać "grupy", bedą się takie informacje pojawiać.

Ad 2) Też nie czytałem. Osobiście jestem przeciwny takim mechanizmom ułatwiajacym gre. Dobry i prawdziwy handlarz liczy na własne umiejętności :) .
 
Dzięki Panowie za info. Zdaję sobie sprawę z tego, że coś takiego jak kalkulator przydaje się raczej w momencie gdy nie ma sianka na tyle, by wypełnić ładownie najbardziej optymalnym towarem i że to jest jakaś początkowa faza gry. W ciut późniejszym stadium i tak już latamy swoim wygniecionym szlakiem i wozimy to samo grindując kaskę. Ale po prostu miło byłoby mieć coś takiego pod ręką - ot tak choćby z czystego profesjonalizmu :)

-> Sloma, ta apka na fona nawet całkiem całkiem, pod warunkiem że tam ludzie naprawdę będą wkładać pary aby trzymać aktualne ceny w dziesiątkach systemów. Pożyjemy zobaczymy.

Troszkę zmieniając temat, mam inne pytanko :) Nie miałem okazji jeszcze używać point defensów, ale domyślam się że to raczej obrona przeciwko wystrzelonym na nas rakietom. Czy będą w grze wieżyczki, które zamocowane na gimbalu same atakowały by wrogi statek (ewentualnie mogłyby być obsługiwane przez załogę AI :p )?
 
(...)

-> Sloma, ta apka na fona nawet całkiem całkiem, pod warunkiem że tam ludzie naprawdę będą wkładać pary aby trzymać aktualne ceny w dziesiątkach systemów. Pożyjemy zobaczymy.

Troszkę zmieniając temat, mam inne pytanko :) Nie miałem okazji jeszcze używać point defensów, ale domyślam się że to raczej obrona przeciwko wystrzelonym na nas rakietom. Czy będą w grze wieżyczki, które zamocowane na gimbalu same atakowały by wrogi statek (ewentualnie mogłyby być obsługiwane przez załogę AI :p )?

Ta apka to zupełnie świeży soft, ale w stosunku do poprzedniej zdecydowanie ma bardziej intuicyjny interfejs.

Co do point defence to masz oczywiście rację. Wieżyczki są już na większych statkach jak Anaconda. Na chwilę obecną masz do wyboru trzy tryby strzelania, dwa z nich są niestety zabugowane, ale wraz ze startem Standardowej Bety może się to zmienić. Docelowo będzie również możliwość obsadzenia wieżyczek przez żywych graczy.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Ta apka to zupełnie świeży soft, ale w stosunku do poprzedniej zdecydowanie ma bardziej intuicyjny interfejs.

Co do point defence to masz oczywiście rację. Wieżyczki są już na większych statkach jak Anaconda. Na chwilę obecną masz do wyboru trzy tryby strzelania, dwa z nich są niestety zabugowane, ale wraz ze startem Standardowej Bety może się to zmienić. Docelowo będzie również możliwość obsadzenia wieżyczek przez żywych graczy.

Nie tylko na większych - na Eagle'u też można zamontować :)
 
Hmm... A czy ktoś natknął się na wieżyczki w PB? Bo ja niestety nigdzie ich nie widziałem, albo miałem niesamowitego pecha. Z tego co pamiętam to Alphie były z racji tego, że większe statki były zwyczajnie niedostępne dla graczy.
 
Last edited:

rootsrat

Volunteer Moderator
Hmm... A czy ktoś natknął*się na wieżyczki w PB? Bo ja niestety nigdzie ich nie widziałem, albo miałem niesamowitego pecha. Z tego co pamiętam to Alphie były z racji tego, że większe statki były zwyczajnie niedostępne dla graczy.

Ja kupiłem przedwczoraj w Chango Station - w ogóle trafiłem tam na mnóstwo osprzętu.
 
Ta, ale żeby nie było offtopa :D to mam kolejne pytanko :p

W dawnym Elite było tak, że jak przytrzymaliśmy prawy przycisk myszy, to dało się obracać statkiem. To bardzo pomagało w celowaniu - mega precyzyjne. Ktoś się orientuje czy będzie taka opcja w ED?
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Ta, ale żeby nie było offtopa :D to mam kolejne pytanko :p

W dawnym Elite było tak, że jak przytrzymaliśmy prawy przycisk myszy, to dało się obracać statkiem. To bardzo pomagało w celowaniu - mega precyzyjne. Ktoś się orientuje czy będzie taka opcja w ED?

Niepotrzebne, bo w ED, jeśli ustawisz sterowanie mysz/klawa, to mysz domyślnie steruje statkiem, bez wciskania żadnego przycisku. Dzieje się tak, bo w ED nie ma po prostu kursora. W poprzednich grach przy wciśnięciu prawego przycisku myszy wyłączałeś kursor i przechodziłeś w tryb sterowania statkiem.
 
Niepotrzebne, bo w ED, jeśli ustawisz sterowanie mysz/klawa, to mysz domyślnie steruje statkiem, bez wciskania żadnego przycisku. Dzieje się tak, bo w ED nie ma po prostu kursora. W poprzednich grach przy wciśnięciu prawego przycisku myszy wyłączałeś kursor i przechodziłeś w tryb sterowania statkiem.

Tak, z tym że tam przy sterowaniu na myszy obracałeś statkiem w X i Y (co powodowało, że celowanie było bardziej 'płaskie'), a teraz robimy tylko Roll.
Wiem że teraz jest zupełnie nowy system sterowania, bardziej symulacyjne, immersyjne i w ogóle z orzeszkami ale dla takiego mańkuta zręcznościowego jak ja, tamto rozwiązanie było lepsze :/
 
Top Bottom