[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

W takim razie odpisze dokladniej.
Jesli uwazasz ze bycie w jakiejs frakcji niesie pozytywne jak i negatywne rzeczy z tym zwiazane to oznacza brak umiejetnosci dostosowywania sie do dzialania w grupie. Jesli jakakolwiek gra bedaca w gruncie rzeczy rozrywka wprowadza negatywne odczucia to chyba warto zmienic gre.
Do tego ED jest znana jako gra wymagajaca dosc duzej wiedzy odnosnie mechaniki zaraz od samego poczatku, nawet czesc poradnikow jest dosc skomplikowana gdy sie im przyglada. A jak sam chyba zauwazyles na poczatku ma sie duzo pytan i dobrze by bylo latac z kims kto ma 1000h wylatanych na roznych statkach i na kazde pytanie moze odpowiedziec 5 minut pozniej a nie 20h gdy ktos laskawie odpisze na forum.

Ale masz racje laczenie sie w grupy w grach multiplayer to cos co przynosi wiecej minusow niz plusow.

Mam nadzieje ze tym razem jest mniej ciemno.
 
dzięki za cierpliwość do mnie :) Stary już jestem i marudny...
myślałem o tym bardziej w taki sposób - jak się zapiszę ( złożę przysięgę wierności) do federacji to mnie będą atakować imperialiści i alianz
jak do alianzu to znowu tamci i tak w kółko. a jak nigdzie się nie zapiszę to mogę spokojnie wszędzie latać bo nikomu nie będę wadził.
tak to działa w ED? czy mam błędne wyobrażenia?
 
Wlasnie o to chodzi ze to tak nie dziala, jest bardzo duzo frakcji ktore dzialaja jako niezalezne do tego istnieja rozne frakcje jak ktos nie lubi pvp zapisuje sie do takiej ktora albo tego nie robi lub posiada w swoich szeregach grupe ktora lata na eksploracje albo walczy pve. Do tego jak do jednej sie zapiszesz nie oznacza ze nie mozesz sie wypisac i isc do innej a gra to nie tylko latanie to tez fajna atmosfera z ludzmi z ktorymi sie gra. Po prostu jest wesolo w kilka osob. Ale oczywiscie nikt nikogo nie zmusza i ma sie prawo grac samemu.

To mialem na mysli piszac ze dolaczenie do jakiejs grupy czy granie samemu jest prywatna sprawa kazdego gracza i cos co dla jednej osoby moze byc minusem dla innych moze byc pozytywna czescia grania w kilka osob i zrzeszania sie w frakcje. Zadales pytanie na ktore nikt nie jest w stanie odpowiedziec nie eiedzac w jaki sposob chcesz grac.
 
na pewno z ludzmi się świetnie gra choć można i się zniechęcić jak się trafi na oszołomów.
niestety ja nie mogę korzystać z komunikacji typu discord podczas grania a to zabiera 90% frajdy ze wspólnej gry. Dlatego jestem skazany na samotną eksplorację :(
 
Tak naprawde eksploracja jest zawsze samotna
Tak, to prawda i to jest w niej piękne, nikt nie zawraca ci głowy, nikt nic od ciebie nie chce. Jesteś Ty i kosmos i nic więcej niema znaczenia. Ja, dla poprawy bezpieczeństwa ( czasem można trafić na jakiegoś ADHD który zniszczy ci statek) eksploruję zawsze w trybie solo.
 
fakt - jak nikt nie zawraca głowy to jest super... szkoda że to tylko póżno w nocy haha
i dwa pytania
co to jest low energy FSD wake? pokazuje się na kontaktach czasami podczas lotu

i
do czego służy ranking COC RANK?
 
Low energy wake pokazuje sie gdy statek wskakuje do supercruise, high energy wake gdy statek robi jump do innego systemu

Jesli chodzi o CQC to najprosciej chyba opisac to jako matchmakingowe pvp ktore po osiagnieciu rangi elite daje dostep do jakiegos systemu
 
aha
a do czego służy to Low energy lub high energy?

i pytanier nr 2 załoga
mam ASP EXPLORER - według opisu mogę mieć dodatkowego załoganta. ale co wezme kogoś na kontrakt to nie mogę go uaktywnić?
za niską range mam czy co? czy jest jeszcze jakiś myk...
kupiłem działko na wieżyczce i nie moge go używac bo potrzeba multicrew... a tu nie ma chętnych :(
 
1. Podczas skanowania obu przy pomocy wake scannera wypadaja z nich rozne rzeczy. Jest to tez infirmacja czy statek ktorego szukasz jest nadal w rym samym systemie czy uciekl do innego

2. To ze masz drugie miejsce oznacza ze inny gracz moze dolaczyc, wynajeci piloci NPC moga chyba tylko latac mysliwcami albo pilotowac statek gdy gracz jest w mysliwcu

Wiezyczka multicrew moze tez strzelac sama w prawym panelu byla kiedys zakladka odpowiedzialna za ustawianie jak ma strzelac, czy at will (do wszystkiego co jest w zasiegu) lub do celu do ktorego strzela statek caly jeden razem wspolnie
 
pytanier nr 2 załoga
mam ASP EXPLORER - według opisu mogę mieć dodatkowego załoganta. ale co wezme kogoś na kontrakt to nie mogę go uaktywnić?
za niską range mam czy co? czy jest jeszcze jakiś myk...
kupiłem działko na wieżyczce i nie moge go używac bo potrzeba multicrew... a tu nie ma chętnych :(
Jeżeli wynajmujesz załogę to aby jej użyć musisz ją aktywować na stacji. Załogant jest wykorzystywany tylko jako pilot myśliwca (ewentualnie jako pilot statku gdy Ty latasz myśliwcem).
Inną rzeczą to tzw multicrew czyli inny gracz w Twoim statku. Mając go, może on dodać jednego pipsa w system, silnik lub uzbrojenie. Może on też latać myśliwcem lub kierować bronią na wieżyczce.
Do wieżyczki nie potrzebujesz multicrew tylko wystarczy ją ustawić w jeden z dostępnych trybów i aktywować podczas walki tak jak każdą broń.
Ps. Dobrze by było jakbyś się zapisał do jakiejś frakcji byłoby ci o wiele łatwiej ;-)
 
wielki dzieki za wsparcie. Powiem tak. t a gra nie jest trudna sama w sobie. ma po prostu milion opcji co jest super :)
musze jeszcze opanować walkę... 20 lat temu byłem asem na xwingu.. może mi wrócą stare zdolności :)
na razie ginę albo ucieknę haha
 
i kolejne pytanie. szukałem w sieci ale nie mogłem znaleść.
zauważyłem że piloci używają kodowych transmisji typu "o7" podobnie jak na CB radiu.
jest gdzieś zestawienie co znaczy konkretny kod?

a i powinni wgrac w komputer pokładowy jakieś szachy albo pasjanse... na niektóre stacje leci się baardzo długo w SC..
 
Last edited:
sprawdziłem. i chyba nie ma jakiejś listy kodów wymiany informacji między pilotami. A przynajmniej nie tak jak mi się wydawało.

w końcu dotarłem do Ziemi :D idzie tam wylądować ??
teraz ruszam na skraj wszechświata lol. Dzięki wszystkim za pomoc. Odezwę się po powrocie!
130580
 
Last edited:
i już spowrotem :) zarobiłem 10mln na exploracji

i pytanie - czego przysolił mi NPC w imperial clipper że rozwalił mi mojego ASP expolera dosłownie w 2 sekundy?

nie zdążyłem nawet hardpointów wysunąc haha
jak można sprawdzić kto mnie załatwił?
 
Last edited:
Nie można sprawdzić rozumiem.
a to ?- czego przysolił mi NPC w imperial clipper że rozwalił mi mojego ASP expolera dosłownie w 2 sekundy?
 
Top Bottom